MOTOSKIJÖRING

Archív novinek

08.01.2021
Vážení přátelé.
 
V polovině listopadu 2020 jsme plánovali závody nebo přesněji řečeno uvažovali o nadcházející motoskijöringové sezóně. Tajně jsme doufali, že se pandemická situace po Novém roce zlepší a dojde k uvolnění nutných omezujících opatření. Ale všichni vidíme kolem sebe, že se situace kvůli zatracenémi viru nelepší ale je to spíše naopak.
 

Proto zatím není možné zahájit seriál závodů Mistrovství České republiky v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM 2021“. A tak se nemůže jet první závod příští neděli 17.1.2021 v Rudníku a ani další plánované závody.

 

Musíme doufat, že se situace brzy zlepší a dojde k uvolnění současných hygienických opatření. Musíme počkat, až dojde k vyhlášení takového stupně, který nám dovolí pořádat závody tak, aby byly přístupné všem jezdcům. Zároveň samozřejmě chceme, aby na motoskijöring mohli přijít i diváci, pro které závody děláme a které i potřebujeme kvůli finančnímu zabezpečení akcí.

 

Jindy jsme začátkem ledna netrpělivě čekali na sníh a mráz. Ale letos to máme nejen my, ale všichni v naší republice daleko horší. Tak uvidíme. Samozřejmě o všem budeme dále informovat. 

 

 

Josef Vašíček, 7.1.2021

19.11.2020

 

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2021 v motoskijöringu

 

I když si to zatím příliš nepřipouštíme, zima je už za dveřmi. Chystáme proto další ročník závodů v motoskijöringu – Mistrovství České republiky „ORION-SHIVA KTM 2021“. Připraveny jsou následující závody s předpokládanými termíny.

 

 

1. závod neděle 17.1.2021 Rudník

2. závod sobota 23.1.2021 Dalečín

3. závod neděle 24.1.2021 Klášterec nad Orlicí

4. závod sobota 30.1.2021 Chotčiny

5. závod neděle 7.2.2021 Letohrad

6. závod sobota 13.2.2021 Dobřany v Orlických horách

 

Úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší organizátoři a velcí nadšenci se úspěšně zařadili mezi osvědčené pořadatele zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo před mnoha lety v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezony 2019 i 2020. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodů v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Hned další den by se mělo závodit na tradiční trati v Klášterci nad Orlicí. Místní závod je pokaždé navštívený velkým množstvím diváků. Je to určitě nejznámější motoskijöringová trať, kde se odjelo nejvíc mistrovských závodů (celkem 18).

 

Druhá polovina seriálu začne v Jižních Čechách. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů. Další skijöring je naplánovaný do Letohradu. Na trati „u koupaliště“ bývají zajímavé závody, chodí tam i dost diváků. Mistrovství v motoskijöringu vyvrcholí závěrečným závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde na autokrosové trati jsou vždy dramatické závody. V Dobřanech budou i vyhlášeni nejlepší jezdci.

 

Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu.

 

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.

 

Závody MČR v motoskijöringu záleží na počasí, které v posledních letech příliš nepřeje nejen nám ale i jiným zimním sportům. Mistrovství pořádáme už od roku 1998 a pouze dvakrát nemohl být vyhlášen mistr. Poprvé to bylo v roce 2008 a podruhé v letošním roce.

 

Takový je náš plán pro sezónu 2021. Kromě nepřízně počasí se budeme muset srovnat s nepříjemnou situací, kterou nám všem způsobuje zákeřný chřipkový vir. Pochopitelně počítáme s možností operativně měnit termíny závodů tak, aby se jich odjelo co nejvíce. Tak si hlavně můžeme přát, aby se situace zlepšila a závody se mohly pořádat za správných zimních podmínek a tak, aby byly přístupné všem jezdcům i divákům bez omezení. O všem budeme samozřejmě informovat.

12.02.2020

Vážení přátelé.  Bohužel Vám musím sdělit, že i 6. plánovaný závod MČR v motoskijöringu 16.2.2020 v Dobřanech v Orlických horách musíme zrušit. Důvod je stále stejný - za těchto skoro jarních podmínek se trať postavit nedá. Opakuje se nám tak situace z roku 2008, kdy se také nemohl uspořádat ani jeden závod. 

Zdraví Vás Josef Vašíček
06.02.2020

Dobrý den. Bohužel musím přeposlat další zprávu týkající se zrušení závodu v motoskijöringu. Ani v Jižních Čechách to nejde. Zdraví Vás Josef Vašíček.

 

Vážení přátelé,

bohužel ani další podnik MČR v motoskijöringu, který se měl jet dle původního kalendáře v Chotčinách u Chýnova na Táborsku tuto sobotu, 8.2.2020, se z důvodu totální nepřízně počasí KONAT NEBUDE. Ani při pohledu z okna ani předpověď počasí, naprosto nic nenasvědčuje tomu, že by se mohl podnik uskutečnit… Přejeme více štěstí organizátorům do Dobřan v Orlických Horách, kde se má jet závěrečný (a zároveň i první) podnik seriálu v neděli, 16.2.2020.

 

Milan Makovec a Evžen Zadražil

hlavní pořadatelé závodu v Chotčinách

29.01.2020

Vážení přátelé.

Teď mi poslal informaci Lukáš Grůza z Letohradu, že ani jejich závod MČR v motoskijöringu 2.2.2020 není možné uspořádat. Vidíme všichni kolem sebe, jaká zima bohužel je. A tak nám nezbývá nic jiného, než čekat na zlepšení počasí. Samozřejmě Vás budu informovat, jak to bude se závody další vkend. Zdraví Vás Josef Vašíček

21.01.2020

Vážení přátelé.

Letošní zima je stále taková, jaká je. Dnes jsem dostal informaci od obou pořadatelů MČR v motoskijöringu, že ruší plánované závody o tomto víkendu.

Jedná se o pořadatele z Dalečína, kde se měl jet závod v sobotu 25.1.2020 a z Klášterce nad Orlicí 26.1.2020. Musíme doufat, že se počasí zlepší. Jak to bude se závody příští týden, o tom Vás budu včas informovat.

 
Zdraví Vás Josef Vašíček
16.01.2020

Vážení přátelé.

Jak vidíme kolem sebe, počasí nám zatím vůbec nepřeje. Ani o tomto víkendu není možné uspořádat u žádného z pořadatelů MČR v motoskijöringu. Uvidíme příští týden, zda nám paní zima konečně ukáže tu správnou zimní tvář. O všem budu včas informovat.

Zdraví Vás Josef Vašíček
08.01.2020

Vážení přátelé.

Teď v neděli 12.1.2020 jsme měli v Rudníku naplánovaný 1. závod seriálu Mistrovství České republiky v motoskijöringu "Orion-Shiva KTM Cup 2020". Bohužel víme všichni, jaké jsou nebo spíš nejsou sněhové podmínky, a to i v Rudníku. Závod se proto 12.1. závod nejede a pořadatelé počítají s náhradním termínem příští neděli, t.j. 19.1.2020. Tak uvidíme, jestli se k nám paní zima zachová lépe. O dalším dění Vás budu samozřejmě informovat. 

28.12.2019

Zdravím,

mám tady jedno info pro lyžaře. Volal mě pan Jan Klemš což je majitel půjčovny lyží ve Vítkovicích v Krkonoších.

 

No a nabízí i větší množství lyží za symbolickou cenu. Jedná se o klasické rovné lyže.

 

Pokud by jste měli zájem stačí zavolat 603 805 147 a domluvit se.

S pozdravem Jari

16.12.2019

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2020 v motoskijöringu

 

Po roce se opět sešli pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2020. Dějištěm kalendářní porady byl 13.12.2019 Letohrad. Motoskijöringový kalendář byl připraven s tím, že seriál se pojede jako „Orion Shiva KTM Cup 2020“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů:

 

1. závod neděle 12.1.2020 Rudník

2. závod sobota 25.1.2020 Dalečín

3. závod neděle 26.1.2020 Klášterec nad Orlicí

4. závod neděle 2.2.2020 Letohrad

5. závod sobota 8.2.2020 Chotčiny

6. závod neděle 16.2.2020 Dobřany v Orlických horách

 

Samozřejmě vše bude záležet na počasí. Víme všichni, jak proměnlivá bývá naše zima, která v posledních letech příliš nepřeje milovníkům všech zimních sportů. Pořadatelé mají samozřejmě připravené i náhradní termíny závodů.

Pokud půjde vše podle našeho plánu, úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší pořadatelé se úspěšně zařadili mezi osvědčené pořadatele zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo jednou jedinkrát, a to v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezonu 2019. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodu v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Na rok 2020 chtějí dalečínští připravit trať hned vedle parkoviště závodních strojů, kde bude dostatek prostoru. A zároveň se využije zázemí motokrosu.

V Klášterci nad Orlicí se pojede hned další den, a to tradičně na trati „Kláštereckých břehů“. Místní trať bývá vždy hojně navštěvována diváky. Pro rok 2020 pořadatelé připravují drobné úpravy, které mají hlavně zlepšit bezpečnost jezdců i přihlížejících diváků. Další závody jsou plánovány do Letohradu na trať „U koupaliště“. Když bude dost sněhu, diváci uvidí napínavé závody.

Předposlední závod seriálu zavítá do Jižních Čech. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů. A seriál nám tradičně vyvrcholí v Dobřanech v Orlických horách, kde budou i vyhlášeni nejlepší jezdci seriálu.

Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu.

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.

Tak uvidíme, jaká bude sezóna 2020. Můžeme si jen přát, aby bylo dost sněhu a pořadatelé mohli uspořádat kvalitní závody, které se budou líbit jezdcům i přihlížejícím divákům. V současné době připravujeme seznamy startujících v obou kategoriích. O všem budeme pravidelně informovat.