MOTOSKIJÖRING

Archív novinek

12.02.2020

Vážení přátelé.  Bohužel Vám musím sdělit, že i 6. plánovaný závod MČR v motoskijöringu 16.2.2020 v Dobřanech v Orlických horách musíme zrušit. Důvod je stále stejný - za těchto skoro jarních podmínek se trať postavit nedá. Opakuje se nám tak situace z roku 2008, kdy se také nemohl uspořádat ani jeden závod. 

Zdraví Vás Josef Vašíček
06.02.2020

Dobrý den. Bohužel musím přeposlat další zprávu týkající se zrušení závodu v motoskijöringu. Ani v Jižních Čechách to nejde. Zdraví Vás Josef Vašíček.

 

Vážení přátelé,

bohužel ani další podnik MČR v motoskijöringu, který se měl jet dle původního kalendáře v Chotčinách u Chýnova na Táborsku tuto sobotu, 8.2.2020, se z důvodu totální nepřízně počasí KONAT NEBUDE. Ani při pohledu z okna ani předpověď počasí, naprosto nic nenasvědčuje tomu, že by se mohl podnik uskutečnit… Přejeme více štěstí organizátorům do Dobřan v Orlických Horách, kde se má jet závěrečný (a zároveň i první) podnik seriálu v neděli, 16.2.2020.

 

Milan Makovec a Evžen Zadražil

hlavní pořadatelé závodu v Chotčinách

29.01.2020

Vážení přátelé.

Teď mi poslal informaci Lukáš Grůza z Letohradu, že ani jejich závod MČR v motoskijöringu 2.2.2020 není možné uspořádat. Vidíme všichni kolem sebe, jaká zima bohužel je. A tak nám nezbývá nic jiného, než čekat na zlepšení počasí. Samozřejmě Vás budu informovat, jak to bude se závody další vkend. Zdraví Vás Josef Vašíček

21.01.2020

Vážení přátelé.

Letošní zima je stále taková, jaká je. Dnes jsem dostal informaci od obou pořadatelů MČR v motoskijöringu, že ruší plánované závody o tomto víkendu.

Jedná se o pořadatele z Dalečína, kde se měl jet závod v sobotu 25.1.2020 a z Klášterce nad Orlicí 26.1.2020. Musíme doufat, že se počasí zlepší. Jak to bude se závody příští týden, o tom Vás budu včas informovat.

 
Zdraví Vás Josef Vašíček
16.01.2020

Vážení přátelé.

Jak vidíme kolem sebe, počasí nám zatím vůbec nepřeje. Ani o tomto víkendu není možné uspořádat u žádného z pořadatelů MČR v motoskijöringu. Uvidíme příští týden, zda nám paní zima konečně ukáže tu správnou zimní tvář. O všem budu včas informovat.

Zdraví Vás Josef Vašíček
08.01.2020

Vážení přátelé.

Teď v neděli 12.1.2020 jsme měli v Rudníku naplánovaný 1. závod seriálu Mistrovství České republiky v motoskijöringu "Orion-Shiva KTM Cup 2020". Bohužel víme všichni, jaké jsou nebo spíš nejsou sněhové podmínky, a to i v Rudníku. Závod se proto 12.1. závod nejede a pořadatelé počítají s náhradním termínem příští neděli, t.j. 19.1.2020. Tak uvidíme, jestli se k nám paní zima zachová lépe. O dalším dění Vás budu samozřejmě informovat. 

28.12.2019

Zdravím,

mám tady jedno info pro lyžaře. Volal mě pan Jan Klemš což je majitel půjčovny lyží ve Vítkovicích v Krkonoších.

 

No a nabízí i větší množství lyží za symbolickou cenu. Jedná se o klasické rovné lyže.

 

Pokud by jste měli zájem stačí zavolat 603 805 147 a domluvit se.

S pozdravem Jari

16.12.2019

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2020 v motoskijöringu

 

Po roce se opět sešli pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2020. Dějištěm kalendářní porady byl 13.12.2019 Letohrad. Motoskijöringový kalendář byl připraven s tím, že seriál se pojede jako „Orion Shiva KTM Cup 2020“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů:

 

1. závod neděle 12.1.2020 Rudník

2. závod sobota 25.1.2020 Dalečín

3. závod neděle 26.1.2020 Klášterec nad Orlicí

4. závod neděle 2.2.2020 Letohrad

5. závod sobota 8.2.2020 Chotčiny

6. závod neděle 16.2.2020 Dobřany v Orlických horách

 

Samozřejmě vše bude záležet na počasí. Víme všichni, jak proměnlivá bývá naše zima, která v posledních letech příliš nepřeje milovníkům všech zimních sportů. Pořadatelé mají samozřejmě připravené i náhradní termíny závodů.

Pokud půjde vše podle našeho plánu, úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší pořadatelé se úspěšně zařadili mezi osvědčené pořadatele zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo jednou jedinkrát, a to v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezonu 2019. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodu v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Na rok 2020 chtějí dalečínští připravit trať hned vedle parkoviště závodních strojů, kde bude dostatek prostoru. A zároveň se využije zázemí motokrosu.

V Klášterci nad Orlicí se pojede hned další den, a to tradičně na trati „Kláštereckých břehů“. Místní trať bývá vždy hojně navštěvována diváky. Pro rok 2020 pořadatelé připravují drobné úpravy, které mají hlavně zlepšit bezpečnost jezdců i přihlížejících diváků. Další závody jsou plánovány do Letohradu na trať „U koupaliště“. Když bude dost sněhu, diváci uvidí napínavé závody.

Předposlední závod seriálu zavítá do Jižních Čech. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů. A seriál nám tradičně vyvrcholí v Dobřanech v Orlických horách, kde budou i vyhlášeni nejlepší jezdci seriálu.

Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu.

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.

Tak uvidíme, jaká bude sezóna 2020. Můžeme si jen přát, aby bylo dost sněhu a pořadatelé mohli uspořádat kvalitní závody, které se budou líbit jezdcům i přihlížejícím divákům. V současné době připravujeme seznamy startujících v obou kategoriích. O všem budeme pravidelně informovat.

 

24.02.2019

Fotky od Mirka Jirečka z Dobřan, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2019/gal-motoski-dobrany-23-2-2019

24.02.2019

Tisková informace z 3. závodu MČR v motoskijöringu 23.2.2019

Dobřanští pořadatelé jsou už mnoho let známí skvělou organizací uspořádaných závodů i tím, že si dokáží poradit i za nepříznivých okolností. Když na začátku týdne oznámili, že pojedou v sobotu závěrečný závod MČR v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2019“, moc lidí jim nevěřilo. Vždyť všude už pomalu začínalo jaro a v nižších polohách lidé začali místo lyží a bruslí prohánět jízdní kola a kolečkové brusle. Ale díky dokonale promrzlému podkladu trať přežila velkou oblevu a byla připravena k důstojnému zakončení letošního šampionátu.

Do startovní listiny MČR bylo zapsáno celkem 18 dvojic. Největšími favority byli Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří měli po 2 vítězstvích poměrně velký náskok 13 bodů před Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem. Velký boj se spíše očekával o 3. místo mezi Foglem se Sabotou a Markem s Vondruškou při jejich bodové shodě. Papírově v horší situaci byl klášterecký Tomáš Fogl, protože jeho stálý lyžař Martin Sabota místo závodění brázdil italské silnice se svým kamionem. Za Tomáše se tak jako lyžař zařadil populární „Píďa“ Karel Mlynář, který odjel oba předchozí závody s Janem Zářeckým.

V prvních 2 kvalifikačních jízdách jezdili oba favorité poměrně opatrně a zdálo se, že hlavně Romanu Mňukovi zledovatělá trať příliš nesvědčí. Své jízdy tak vyhráli dalečínští Dvořák s Buřvalem a letohradští Kylar s Majvaldem. Další 2 kvalifikační jízdy měly úplně jiné vítěze. Jednu vyhráli v Dobřanech výborně jedoucí Marek s Vondruškou a druhou po výrazně zlepšeném výkonu Mňuk s Langerem. A když si v poslední sérii jízd Marek s Vondruškou i Mňuk s Langerem zopakovali vítězný průjezd cílem, o vítězích kvalifikace bylo rozhodnuto. 3 bonusové body do tabulky šampionátu tak zaslouženě získali Marek s Vondruškou, 2 body Mňuk s Langerem a bod 1 Kylar s Majvaldem. Takticky jedoucí Mohaupt s Hotovým sice žádné body nezískali, ale do finálové jízdy postupovali z kvalifikace z dobré 4. pozice.

Loňští mistři bratři Šrolerové do finále postoupili až z 8. místa. Jezdci za nimi už museli do náročného finále „B“. To vyhráli s přehledem dalečínští jezdci Vetešník s Procházkou. Postup do finále „A“ si možná trochu překvapivě, ale určitě zaslouženě vyjel Jan Zářecký s nestárnoucím Janem Fajtem. Mimochodem Jan Zářecký je jediným jezdcem, který odjel všechny mistrovské závody za celou dobu existence MČR – v Dobřanech to byl 118. závod !!!

Finálový závod 10 posádek začali nejlépe Fogl s Mlynářem, kteří projeli cílem 1. kola na čele před Luxem s Fiedlerem. Ti jeli finále výborně, brzy se dostali do vedení a zdálo se, že poprvé vyhrají mistrovský motoskijöring. Ale 4 kola před cílem měli drobný pád, po kterém hned pokračovali v jízdě. Ale tím je předstihli Mňuk s Langerem, kteří stále nevzdali boj o mistrovský titul. Největší favorité Mohaupt s Hotovým začali dobře. Jezdili na 4. pozici, ale pak se propadli po kolizi až na 8. místo. A v tu dobu byli chvíli vlastně mistry Mňuk s Langerem. Ale zkušení jezdci Orionu se nevzdali a postoupili na 6. místo, které jim zaručovalo titul. Stupně vítězů si ještě zajistili klášterečtí bratři Šrolerové, kteří tím získali letošní nejlepší umístění.

Pořadí dobřanského závodu:

1. Roman Mňuk - Zdeněk Langer, Mňuk Raciong Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:58,95

2. Jindřich Lux - Vojtěch Fiedler, KTM 250 2T, 10:02,60

3. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Beta 300 2T, 10:15,07

4. Vítězslav Marek – Jaromír Vondruška, Cermen s.r.o., KTM 450 4T, 10:21,02

5. Tomáš Fogl – Karel Mlynář, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Yamaha 250 2T, 10:22,58

6. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 10:24,19

Svůj 3. mistrovský titul tak získali zaslouženě Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým s 55 body. Ale o pouhý jeden jediný bod byli za nimi Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří tím málem dokázali nemožné. Po výborném výkonu v Dobřanech si 3. pozici udrželi Marek s Vondruškou (43 bodů).

V Dobřanech se pochopitelně jel i závod Orlického poháru. Zřejmě pod vlivem

nepravdivých informací o špatném stavu dobřanské trati, které se před závodem šířily internetem, do Dobřan dorazilo 21 posádek. To byla zhruba polovina jezdců, kteří absolvovali předchozí 2 závody. Ale pro nezúčastněné jezdce to byla určitě velká škoda, protože závod byl povedený a jezdci Orlického poháru se pěkně svezli. Před dobřanským závodem byla tabulka poháru velice vyrovnaná a na prvenství mohlo pomýšlet dokonce 5 dvojic.

Finálová jízda dokonale vyšla vítězům předchozího závodu Kavkovi se Sabotou. Vyhráli stylem start – cíl. Výborně jeli i Jerie s Rumlem, kteří tak letos v posledním závodě dokázali, že stále patří ke špičce tohoto hobby seriálu. Naopak příliš se nedařilo Strmiskovi s Paulů, kteří byli před závodem na čele Orlického poháru. V Dobřanech ale po pádu skončili ve finále až na 8. pozici.

Pořadí dobřanského závodu:

1. Jiří Kavka – Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Honda 500 2T, 8:56,99

2. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 8:57,37

3. Josef Podzimek – Patrik Kosek, Bača Team, Beta 300 2T, 8:59,81

4. Jakub Vídenský – Jiří Grežo, Bača Team, KTM 300 2T, 9:02,54

5. Václav Kohl – Jiří Hoffmann, Suchý Důl, KTM 250 2T, 9:04,97

6. Lukáš Pišl – Adam Poul, Javornice, Kawasaki 450 4T, 6:07,91

Orlický pohár tak získali zaslouženě Kavka se Sabotou (49 bodů), kteří po nevydařeném úvodu na domácí trati v Klášterci nad Orlicí pak 2 závody vyhráli. Za nimi se 42 body byli klasifikováni Podzimek s Koskem a na 3. celkovou pozici klesli dosud vedoucí Strmiska s Pavlů (40 bodů). Tohoto vydařeného seriálu se celkem zúčastnilo 55 dvojic, z nichž bodovalo 24 dvojic.

Po závodě se všichni jezdci i jejich příznivci přemístnili do místního „Dřeváku“, kde bylo provedeno slavnostní vyhlášení obou seriálů. Všechny určitě překvapila neobvyklá výzdoba, protože v „Dřeváku“ letos kvůli přestavbě místní školy běžně probíhá školní vyučování. Kromě nejlepších jezdců byl vyhlášen i nejlepší pořadatel roku. Pro rok 2019 byli jako nejlepší oceněni klášterečtí pořadatelé. Jako skokané roku pak byli vyhlášeni Popovyč s Novotným. A tím byla vlastně zakončena mistrovská motoskijöringová sezóna 2019. I přes nepřízeň paní zimy se podařilo odjet alespoň 3 vydařené závody. 

Josef Vašíček, 24.2.2019

 

MISTŘI