MOTOSKIJÖRING

Archív novinek

10.12.2017

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2018 v motoskijöringu

 

   V překrásném prostředí Chaty Maxe Švabinského v Kozlově nedaleko České Třebové se sešli všichni organizátoři nadcházejícího MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2018“.

Po zhodnocení sezóny 2017, ve které se podařilo odjet všech 6 plánovaných závodů, byl projednán a schválen následující kalendář mistrovství.

 

1. závod          neděle 14.1.2018                              Rudník

2. závod          neděle 21.1.2018                              Letohrad

3. závod          sobota 27.1.2018                              Horní Město

4. závod          neděle 28.1.2018                              Klášterec nad Orlicí   

5. závod          sobota 3.2.2018                                Chotčiny

6. závod          sobota 10.2.2018                              Dobřany v Orlických horách

 

   Pokud nám bude zima přát, odjedeme jubilejní 20. sezónu mistrovských motoskijöringů. Netradičně začneme seriál prvním závodem na trati v Rudníku, kde měl motoskijöring při své premiéře velký divácký úspěch. Podle vyjádření pořadatele se závod v roce 2018 pojede na nové trati.

   Další závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud vyjde počasí, můžeme na této trati blízko centru města očekávat nádherné závody. Pořadatelé se chystají vylepšit trať tak, aby byla lepší pro jezdce a atraktivní pro diváky, kterých chodí na zdejší trať vždycky dost.

   Sportovní areál nedaleko mateřské školky v Horním Městě u Rýmařova bude hostit jezdce 3. závodu seriálu MČR. Místní zkušení pořadatelé pojedou jubilejní motoskijöring. Jezdci i diváci mohou očekávat vzrušující závody na pěkné a dlouhé trati, přátelské prostředí i tradičně bohaté občerstvení.

  Další den se pojede v Klášterci nad Orlicí, na jedné z našich nejznámějších motoskijöringových tratí. Závodiště „Klášterecké břehy“ je přímo v obci nedaleko fotbalového hřiště. Trať je divácky přehledná, navíc v seriálu vždy startuje i několik domácích posádek, kterým diváci připravují opravdu domácí prostředí.

   K předposlednímu závodu zajedou soutěžící do Jižních Čech. Pojede se v Chotčinách u Chýnova. Zdejší trať je dobře přístupná jak pro jezdce, tak i pro diváky, protože je nedaleko okresní silnice. I sem rádi chodí ve velkém množství diváci.

   Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2018“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2018.

   Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci.  Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2017 budou mít pro přehlednost startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

   Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři za stejných podmínek, jako v letech minulých. Jezdci musí být držiteli platné licence 2018 pro motokros nebo enduro všech stupňů. Lyžař musí mít stejnou licenci jako jezdec nebo speciální licenci pro lyžaře.

   Při vyrovnanosti motoskijöringu mohou diváci opět očekávat kvalitní a zajímavé závody. Titul budou obhajovat klášterečtí bratři Šrolerové, kteří jsou historicky i nejúspěšnějšími závodníky. Vždyť v bodové tabulce ze všech ročníků mají na svém kontě 1429 bodů, což je o 307 bodů více, než u dalších jezdců.

   Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pro ně opět organizátoři připravili seriál 5 závodů „Orlického poháru“. Závody se pojedou kromě Chotčin na všech ostatních mistrovských tratích. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod.

   A tak si jen musíme přát, aby nám přálo počasí. O všem dění v motoskijöringu budeme opět pravidelně informovat.

 

  Josef Vašíček, 10.12.2017

10.12.2017

09.12.2017

Kalendář na sezonu 2018 v motoskijöringu

 

14.1. Rudník

21.1. Letohrad

27.1. Horní Město

28.1. Klašterec nad Orlicí

3.2. Chotčiny u Chýnova

10.2. Dobřany

13.02.2017

MČR motoskijöring, Dobřany v Orlických horách 11.2.2017 – definitivně o mistra ČR !!!

 

Kdo jste byli na sobotním posledním závodě MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ v Dobřanech v Orlických horách, určitě mi potvrdíte, že tak nádherné závody jste dlouho neviděli. Vždyť až do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude mistrem. Navíc se opět přepisovaly různé historické tabulky. A jak to tedy v Dobřanech dopadlo?

 

Opět se potvrdilo, že dobřanských závodů se jezdci rádi účastní. Do závodu se přihlásilo v MČR 19 posádek (letos nejvíc). Kromě Víti Marka jeli všichni, kteří v předchozích 5 závodech startovali. Milým překvapením byl návrat Romana Skalky, který v minulosti patřil k horkým kandidátům na mistrovské tituly. MČR jel naposledy v roce 2012, na dobřanské trati dokonce v roce 2001 vyhrál. V historické tabulce bodů ze všech ročníků MČR si stále udržuje 5. příčku. Do MČR nově zasáhl také Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník) s lyžařem Tomášem Špačkem.

 

S napětím se očekávalo 6 kvalifikačních jízd, ze kterých jezdci získávají bonusové body. Před závodem na tom byli nejlépe Šrolerové. Se ztrátou 7 bodů za nimi byli Mohaupt s Hotovým a se ztrátou 10 bodů Josef Mňuk s Filipem Langerem. Na závodiště „U hradu“ přišlo po obědě kolem tisíce diváků. A od 1. kvalifikační jízdy viděli velké motoskijöringové divadlo. Jezdci i jejich lyžaři předváděli na dokonalé trati s dostatečnou sněhovou vrstvou velké závody. V každé jízdě se urputně bojovalo o body. S velkým nasazením jeli Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ze 3 uchazečů o mistrovský titul na tom byli bodově nejhůře a proto jezdili s velkým nasazením. Dvakrát vyhráli, 1x byli druzí a výsledkem byla vyhraná kvalifikace a 3 body k dobru. Bratři Šrolerové se také snažili, z kvalifikace získali 1 bod za 3. místo. Vítězové kvalifikace tak snížili ztrátu na Šrolery na 8 bodů. Mohaupt s Hotovým byli v kvalifikaci 5. a ztráceli na Šrolery 6 bodů. Mohaupt musel jet na náhradní motorce, protože jeho nová Honda je po závažné poruše motoru z Chotčin v reklamaci. Boj o titul tak byl stále otevřený.

 

V kvalifikaci váleli Pavel Dvořáček se zkušeným lyžařem a 3násobným mistrem ČR Petrem Čížkem. Byli dvakrát 2. a poslední jízdu vyhráli. Z kvalifikace si tak připsali na své konto 2 body za 2. místo. Po vyrovnaných výkonech senzačně postoupili z 8. místa přímo do finále Merganc s Moravcem na malé Yamaze 125!!! Pro mladého Jirku Mergance to bylo vůbec první finále v kariéře.

 

Do finále „B“ nastoupilo 10 dvojic. A byl to závod jak se patří. Vždyť pouze nejlepší 2 dvojice mohly postoupit do finále „A“. Od startu nejlépe odjeli Černý s Rychtaříkem a 5 kol to vypadalo, že zopakují svůj výkon z Klášterce, kdy v B-finále zvítězili. Za nimi dlouho bojovala čtveřice jezdců Roušavý, Vitouš, Šmahel a Vetešník. Ale v 6. kole se vše změnilo. Na čele se objevil Vít Vitouš sledovaný Šmahelem a Vetešníkem. V 8. kole upadl Vetešník a byl tak z kola ven. Na vedoucí jezdce se dotáhl Skalka, který dokázal, že stále nic nezapomněl ze svého umění. Ke konci závodu se na čelo dostal Pavel Šmahel a poprvé postoupil do finále společně s Vitoušem. Mohutně finišující Roman Skalka dojel těsně za Vitoušem a obsadil tak celkové 11. místo.

 

Start finále „A“ zvládli nejlépe Josef Mňuk s Filipem Langerem. Dostali se do vedení a na čele si počínali docela suverénně. Naopak pro klášterecké bratry to vypadalo všelijak. Odstartovali jako 3. V té době by tak titul byl jejich s 3-bodovým náskokem na Josefa Mňuka. Pak se ale objevili až na 9. pozici. A to bylo pro ně zlé. V tom momentu by mistrovský titul získal Josef Mňuk se 100 body a Šroleři by měli bodů 95. V dalším kole se dozadu propadli další aspiranti na titul Mohaupt s Hotovým. Za vedoucím Mňukem se stále drželi výtečně jedoucí Dvořáček s Čížkem, kteří byli mohutně povzbuzováni dobřanským publikem. Šroleři se nevzdávali a snažili se postupovat dopředu společně s Mohauptem a Hotovým. Ale ve vyrovnaném finále to neměli jednoduché. Dostali se na 7. pozici, ale to stále na titul nestačilo. Na 3. pozici jezdili dlouho Fogl se Sabotou před Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem.

 

Ale pak přišlo 7. kolo. Josef Mňuk na čele upadl. Než nasedl, byl na 2. pozici a vidina titulu se mu začínala vzdalovat. Na čele tak jezdili Dvořáček s Čížkem a udrželi se tam celá poslední 4 kola až do konce. Zaslouženě vyhráli a zařadili se tak jako 20. do elitní skupiny vítězů závodů MČR v motoskijöringu. Petr Čížek tradičně předvedl divákům svůj triumfální vítězný průjezd cílem na jedné lyži. Ale bojovalo se i o zelený věnec za 3. místo. Nakonec byli úspěšnější Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, i když těsně před Foglem se Sabotou.

 

A to už se začalo horečně počítat. Jak Josef Mňuk, tak i Patrik Šroler, měli totiž po finále na svém kontě 97 bodů. Mistry tak muselo určit pomocné kritérium podle řádů – počet nejlepších umístění. A to na tom byli lépe klášterečtí bratři, kteří letos dvakrát vyhráli, kdežto Josef Mňuk pouze jednou. Tak takový dramatický závěr sezóny jsme určitě dlouho neměli. Bratři Šrolerové získali svůj v pořadí 4. mistrovský titul – stejně jako Bohuslav Svatoš s Radimem Novákem v dřívějších letech. Pro pořádek musíme uvést, že na jejich titulu se podílel i lyžař Filip Moravec. Filip jel v Dobřanech s Jiřím Mergancem, ale při závodě v Rudníku zaskakoval za Mirka Šrolera a body za 4. místo byly velice cenné. Patrik a Miroslav Šrolerové navíc po dlouhé době získali titul na dvoudobém stroji – posledním vítězem na „dvoutaktu“ byl v roce 2007 dobřanský Josef Švorc s lyžařem Josefem Drašnarem

 

1. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 8:55,91

2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:03,43

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:07,38

4. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Yamaha 450 4T, 9:10,13

5. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, Suzuki 450 4T, 9:23,29

6. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:23,29

 

Mistry se tak stali Šrolerové (97 bodů). Za nimi byli Josef Mňuk – Filip Langer (97 bodů), Lukáš Mohaupt – Václav Hotový (92 bodů), Roman Mňuk – Zdeněk Langer (81 bodů), Pavel Dvořáček – Petr Čížek (71 bodů) a Tomáš Fogl – Martin Sabota (67 bodů).

 

V Dobřanech se rozhodlo i o vítězi Orlického poháru pro hobby jezdce. I když se na první pohled zdálo, že vedoucí Kylar s Majvaldem mají velký náskok 15 bodů na Luxe s Fiedlerem, neměli to kunčičtí jezdci vůbec jednoduché. Do Dobřan přijel velký počet 37 dvojic. Při takovém množství jezdců stačí jeden výpadek v kvalifikaci a vidina úspěchu je ta tam.

 

A nakonec to tak skoro bylo. Kylar s Majvaldem vyhráli 1. jízdu, ale 2. jízda jim vůbec nevyšla, získali pouhých 5 bodů za 11. místo. Situaci nakonec zachránili v poslední sérii, body za 3. místo jim zachránily přímý postup z posledního 8. místa, a to ještě díky 1 vítězství při shodě bodů s další posádkou. Ještě hůř na tom byli další favorité. Lux s Fiedler i Rous s Regnardem sice vždy 1x vyhráli, ale ostatní výsledky byly slabší a obě dvojice tak musely do finále „B“. A ještě hůře na tom byli Jerie s Rumlem, kteří v předchozích závodech pravidelně bodovali ve finálových jízdách. V Dobřanech získali pouhých 23 bodů, v kvalifikaci byli až 26. a na finálové jízdy se mohli jen dívat. Naopak suverénně si v kvalifikaci počínali Kavka se Sabotou, kteří vyhráli všechny své 3 jízdy a byli tak největšími favority finálové jízdy „A“. Na dalších místech skončili překvapivě Kohl s Kohlem a Havlík s Knejpem.

 

Ve finále „B“ nedali svým soupeřům vůbec žádnou šanci Lux s Fiedlerem. Poslední postupové místo si vybojovali Kotouček s Dvořákem, pro které to tak byl letošní první postup do finále „A“. Postoupili těsně na úkor Rouse s Regnardem, kteří dojeli těsně za nimi.

 

Když nastoupilo všech 10 nejlepších dvojic na start sedmikolové finálové jízdy, měli už Kylar s Majvaldem Orlický pohár 2017 v kapse. Nejlépe odstartovali Lux s Fiedlerem před Kavkou se

 

Sabotou. Obě posádky pak předváděly divákům zajímavý souboj. Ale v poslední zatáčce před cílem 4. okruhu měly obě posádky mezi sebou kolizi a tím se do čela dostali Kylar s Majvaldem. Lux s Fiedlerem se brzy rozjeli, ale Kavka se Sabotou ztratili více jak polovinu okruhu. Lux s Fiedlerem jeli obdivuhodně. Vůbec jim nevadilo absolvování B-finále navíc. Dokázali si vybojovat zpět pozici na čele finále a závod tak vyhrát.

 

1. Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler, BV Racing, KTM 250 2T, 6:20,47

2. František Kylar – Tadeáš Majvald, Letohrad, Husqvarna 510 4T, 6:26,96

3. Oldřich Musil – Jaroslav Henych, Horní Město – Skály, Honda 450 4T, 6:32,36

4. Jan Havlík – Pavel Knejp, Holohlavy, KTM 300 2T, 6:33,52

5. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 6:46,04

6. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 500 2T, 6:57,53

 

Orlický pohár 2017 tak vyhráli zaslouženě Kylar s Majvaldem s 85 body. Na čele seriálu byli od 1. závodu a v roce 2018 by jim určitě slušela účast v MČR. Za nimi skončili další známí jezdci Lux s Fiedlerem (73 bodů) a Kavka se Sabotou (63 bodů).

 

Na závěr povedeného dobřanského závodu mohlo být v příjemně vytopeném „Dřeváku“ provedeno slavnostní vyhodnocení úspěšné sezóny 2017. Vyhlášeno a odměněno věcnými cenami bylo 5 nejlepších jezdců i lyžařů v MČR i v Orlickém poháru. Dále byl oceněn nejlepší pořadatel seriálu (AMK Dobřany), skokan roku (Pavel Dvořáček) i osobnost motoskijöringu (Josef Vašíček).

 

Letošní sezóna se nám určitě vydařila. Díky zimě se podařilo odjet všech 6 plánovaných závodů, což je po předchozích špatných zimách úspěch. Chodilo i dost diváků, účastnilo se hodně posádek, na všech závodištích se odjely zajímavé závody.

 

Josef Vašíček, 12.2.2017

 

 

 

 

 

Dobřany 2017

 

12.02.2017

Video z Dobřan od Bernyho, děkujem

 

https://www.youtube.com/watch?v=1bMH2gVBkR8

09.02.2017

MČR motoskijöring, Dobřany v Orlických horách 11.2.2017 – FINÁLE MČR !!!

 

Vážení přátelé, jsem rád, že Vás mohu pozvat na letošní poslední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“. Mám informace od zástupce pořadatele Josefa Švorce z Dobřan v Orlických horách. Podle jeho slov se připravuje kvalitní trať, které prospívá současné mrazivé počasí. Většina jezdců určitě v Dobřanech startovala a ví, že místní trať v prostorách autokrosového závodiště „U hradu“ bývá vždy zajímavá a velice rychlá. Závody na trati s délkou 1 okruhu 600 metrů bude natáčet i Česká televize pro pořad Svět motorů. V Dobřanech to tak bude už historicky 15. mistrovský motoskijöringový závod.

Sobotní závody definitivně rozhodnou o tom, která dvojice získá 19. mistrovský titul v motoskijöringu. Nejlepší výchozí pozici mají klášterečtí bratři Šrolerové, kteří mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů). Šrolerové tak mohou navázat na svoji sbírku mistrovských titulů z let 2005, 2006 a 2010. Ale nebudou to mít jednoduché. Mohaupt s Hotovým i Mňuk s Langerem se určitě jen tak nevzdají.

V Dobřanech se rozhodne i o vítězi Orlického poháru pro hobby jezdce. Po 4 odjetých závodech jsou na tom nejlépe Kylar s Majvaldem (68 bodů). Za určitých podmínek by je mohli předstihnout Lux s Fiedlerem (53 bodů) a vítězové Orlického poháru z roku 2015 Kavka se Sabotou (50 bodů).

Letošní zima motoskijöringu přeje a je to znát i na kvalitě výkonů všech startujících. A tak se diváci mohou těšit na nádherné závody. Pořadatelé v Dobřanech jsou známí svou pohostinností. V místním „Dřeváku“ bude dobře postaráno nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Po závodě pak přijde i chvilka slávy pro nejlepší. Vyhlášení a odměnění věcnými cenami bude připraveno pro 5 nejlepších jezdců a lyžařů jak v MČR, tak i v Orlickém poháru. Tradičně bude vyhlášen „skokan roku“, nejlepší pořadatel a osobnost motoskijöringu.

Tak se v sobotu můžeme všichni sejít na finálovém závodu.

07.02.2017

06.02.2017

Fotky od Mirka Jirečka, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2017/gal-motoski-chotciny-5-2-2017

06.02.2017

Informace o 5. motoskijöringu 5.2.2017

 

   Když jsme před týdnem odjížděli z vydařeného motoskijöringu z Klášterce, v koutku duše jsme doufali, že předpověď počasí s náhlým oteplením nebude platit. Ale předpověď se bohužel vyplnila. Pořadatele 5. závodu 5.2.2017 v Chotčinách u Chýnova tak čekal těžký úkol. Zrušit závody nebo jej pořádat? Pořadatelé – Motosport Chýnov, Retox Racing a SDH Chotčiny se rozhodli pro pořádání závodu za nelehkých podmínek.

   Již při tréninku, který byl vypsán na minimální počet kol, se členové jury rozhodli k celkové změně standardního časového harmonogramu. Jednu sérii jízd MČR přesunuli už do dopoledního programu, kdy byla trať ještě trochu zimní. Hlavní finálová jízda „A“ se tak mohla jet také dříve. U vloženého závodu byl snížen počet jízd a finálové jízdy B i A se dojížděly až po MČR. A když jezdci se změnami souhlasili, mohli vyrazit na závodní trať.

   Už od úvodní kvalifikační jízdy začal mít problémy s motocyklem průběžně vedoucí Lukáš Mohaupt. A tak horko těžko byl v kvalifikaci 3. a získal s lyžařem Vaškem Hotovým 1 bonusový bod do tabulky MČR. Kvalifikaci nakonec vyhráli klášterečtí bratři Šrolerové, kteří 2x vyhráli a 1x byli 2. Stejně tak na tom byli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří tak senzačně ovládli minulý závod v Klášterci nad Orlicí. Jízdu od jízdy se trať stávala těžší a těžší, později už spíše vypadala jako trať jarního motokrosu. Ale jezdci i jejich lyžaři dokázali za tak těžkých podmínek  tisícovce diváků své velké mistrovství.

   Start finále MČR byl dramatický. Perfektně odstartovali bratři Šrolerové a začali celému jezdeckému poli ujíždět. Za nimi kontrolovali situaci Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. O 4. místo bylo několik uchazečů, dlouho na tom byli nejlépe Vitouš se Sejkem v barvách domácího klubu Motosport Chýnov, pro které to byl letos 1. společný závod. Snažili se i Mohaupt s Hotovým, Plíhal s Poulem a Dvořáček s Majvaldem. Ze zadních pozic útočili Fogl se Sabotou, kteří měli na startu kolizi. Finále se muselo divákům líbit, protože jezdci si v boji o 4. místo nic nedarovali.

   Na čele dokončili závod v pohodě jedoucí Šrolerové, kteří tak byli letos první dvojicí, která dokázala vyhrát 2 závody. Navíc získali 19. vítězství v MČR a v historické tabulce seriálu se posunuli na 2. pozici před Pavla Kunce. Na vedoucího Bohuslava Svatoše jim tak chybí už pouhé 2 vyhrané závody. Na těžké trati tak opět dokázali, že letos patří k hlavním adeptům na mistrovský titul. Na stupně vítězů vystoupili i Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Mohaupt s Hotovým skončili na 4. pozici.

 

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 8:12,69

2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:23,17

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:35,24

4. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 8:59,44

5. Pavel Dvořáček – Tadeáš Majvald, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 9:02,03

6. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Yamaha 450 4T, 9:04,03

 

   A jak vypadá průběžné pořadí MČR? Čtyřbodovou ztrátu na Mohaupta zlikvidovali po vítězné kvalifikaci a finále klášterečtí bratři Šrolerové. Před posledním závodem v Dobřanech v Orlických horách mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů). Boj o mistrovský titul tak není stále rozhodnutý, diváci se mohou těšit na velké souboje na dobřanské rychlé trati již tuto sobotu.

   Diváci v Chotčinách mohli shlédnout i 22 jezdců volného závodu. Finále ovládli Kavka se Sabotou, kteří jezdí úspěšně Orlický pohár stejně jako Popovyč s Novotným. Kavka se Sabotou navázali na své loňské prvenství v Chotčinách. Čest Jihočechů zachránili 3. místem Charvát s Hůlou.

 

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 5:59,32

2. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 6:13,04

3. Jan Charvát – Dominik Hůla, Husqvarna Promoto, Husqvarna 450 4T, 6:30,08

4. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 6:41,27

5. Luboš Polišenský – Ondřej Štiller, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:44,37

6. Lukáš Jelínek – Tomáš Kohout, Retox Racing, Husqvarna 250 4T, 6:51,79

 

   A tak nás čeká už jen závěr letošní povedené sezóny, který bude v sobotu sobotu 11.2.2017 na trati „U hradu“ v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede závěrečný závod MČR, ale i Orlického poháru. O dalších podrobnostech budu informovat.

 

 

 

Josef Vašíček, 6.2.2017

 

 

 

Patrik a Míra Šrolerové

 

 

Lukáš Mohaupt a Vašek Hotový

 

 

Pepa Mňuk a Filip Langr