MOTOSKIJÖRING

24.02.2019

Fotky od Mirka Jirečka z Dobřan, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2019/gal-motoski-dobrany-23-2-2019

24.02.2019

Tisková informace z 3. závodu MČR v motoskijöringu 23.2.2019

Dobřanští pořadatelé jsou už mnoho let známí skvělou organizací uspořádaných závodů i tím, že si dokáží poradit i za nepříznivých okolností. Když na začátku týdne oznámili, že pojedou v sobotu závěrečný závod MČR v motoskijöringu „Orion – Shiva KTM Cup 2019“, moc lidí jim nevěřilo. Vždyť všude už pomalu začínalo jaro a v nižších polohách lidé začali místo lyží a bruslí prohánět jízdní kola a kolečkové brusle. Ale díky dokonale promrzlému podkladu trať přežila velkou oblevu a byla připravena k důstojnému zakončení letošního šampionátu.

Do startovní listiny MČR bylo zapsáno celkem 18 dvojic. Největšími favority byli Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří měli po 2 vítězstvích poměrně velký náskok 13 bodů před Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem. Velký boj se spíše očekával o 3. místo mezi Foglem se Sabotou a Markem s Vondruškou při jejich bodové shodě. Papírově v horší situaci byl klášterecký Tomáš Fogl, protože jeho stálý lyžař Martin Sabota místo závodění brázdil italské silnice se svým kamionem. Za Tomáše se tak jako lyžař zařadil populární „Píďa“ Karel Mlynář, který odjel oba předchozí závody s Janem Zářeckým.

V prvních 2 kvalifikačních jízdách jezdili oba favorité poměrně opatrně a zdálo se, že hlavně Romanu Mňukovi zledovatělá trať příliš nesvědčí. Své jízdy tak vyhráli dalečínští Dvořák s Buřvalem a letohradští Kylar s Majvaldem. Další 2 kvalifikační jízdy měly úplně jiné vítěze. Jednu vyhráli v Dobřanech výborně jedoucí Marek s Vondruškou a druhou po výrazně zlepšeném výkonu Mňuk s Langerem. A když si v poslední sérii jízd Marek s Vondruškou i Mňuk s Langerem zopakovali vítězný průjezd cílem, o vítězích kvalifikace bylo rozhodnuto. 3 bonusové body do tabulky šampionátu tak zaslouženě získali Marek s Vondruškou, 2 body Mňuk s Langerem a bod 1 Kylar s Majvaldem. Takticky jedoucí Mohaupt s Hotovým sice žádné body nezískali, ale do finálové jízdy postupovali z kvalifikace z dobré 4. pozice.

Loňští mistři bratři Šrolerové do finále postoupili až z 8. místa. Jezdci za nimi už museli do náročného finále „B“. To vyhráli s přehledem dalečínští jezdci Vetešník s Procházkou. Postup do finále „A“ si možná trochu překvapivě, ale určitě zaslouženě vyjel Jan Zářecký s nestárnoucím Janem Fajtem. Mimochodem Jan Zářecký je jediným jezdcem, který odjel všechny mistrovské závody za celou dobu existence MČR – v Dobřanech to byl 118. závod !!!

Finálový závod 10 posádek začali nejlépe Fogl s Mlynářem, kteří projeli cílem 1. kola na čele před Luxem s Fiedlerem. Ti jeli finále výborně, brzy se dostali do vedení a zdálo se, že poprvé vyhrají mistrovský motoskijöring. Ale 4 kola před cílem měli drobný pád, po kterém hned pokračovali v jízdě. Ale tím je předstihli Mňuk s Langerem, kteří stále nevzdali boj o mistrovský titul. Největší favorité Mohaupt s Hotovým začali dobře. Jezdili na 4. pozici, ale pak se propadli po kolizi až na 8. místo. A v tu dobu byli chvíli vlastně mistry Mňuk s Langerem. Ale zkušení jezdci Orionu se nevzdali a postoupili na 6. místo, které jim zaručovalo titul. Stupně vítězů si ještě zajistili klášterečtí bratři Šrolerové, kteří tím získali letošní nejlepší umístění.

Pořadí dobřanského závodu:

1. Roman Mňuk - Zdeněk Langer, Mňuk Raciong Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:58,95

2. Jindřich Lux - Vojtěch Fiedler, KTM 250 2T, 10:02,60

3. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Beta 300 2T, 10:15,07

4. Vítězslav Marek – Jaromír Vondruška, Cermen s.r.o., KTM 450 4T, 10:21,02

5. Tomáš Fogl – Karel Mlynář, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Yamaha 250 2T, 10:22,58

6. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 10:24,19

Svůj 3. mistrovský titul tak získali zaslouženě Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým s 55 body. Ale o pouhý jeden jediný bod byli za nimi Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří tím málem dokázali nemožné. Po výborném výkonu v Dobřanech si 3. pozici udrželi Marek s Vondruškou (43 bodů).

V Dobřanech se pochopitelně jel i závod Orlického poháru. Zřejmě pod vlivem

nepravdivých informací o špatném stavu dobřanské trati, které se před závodem šířily internetem, do Dobřan dorazilo 21 posádek. To byla zhruba polovina jezdců, kteří absolvovali předchozí 2 závody. Ale pro nezúčastněné jezdce to byla určitě velká škoda, protože závod byl povedený a jezdci Orlického poháru se pěkně svezli. Před dobřanským závodem byla tabulka poháru velice vyrovnaná a na prvenství mohlo pomýšlet dokonce 5 dvojic.

Finálová jízda dokonale vyšla vítězům předchozího závodu Kavkovi se Sabotou. Vyhráli stylem start – cíl. Výborně jeli i Jerie s Rumlem, kteří tak letos v posledním závodě dokázali, že stále patří ke špičce tohoto hobby seriálu. Naopak příliš se nedařilo Strmiskovi s Paulů, kteří byli před závodem na čele Orlického poháru. V Dobřanech ale po pádu skončili ve finále až na 8. pozici.

Pořadí dobřanského závodu:

1. Jiří Kavka – Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Honda 500 2T, 8:56,99

2. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 8:57,37

3. Josef Podzimek – Patrik Kosek, Bača Team, Beta 300 2T, 8:59,81

4. Jakub Vídenský – Jiří Grežo, Bača Team, KTM 300 2T, 9:02,54

5. Václav Kohl – Jiří Hoffmann, Suchý Důl, KTM 250 2T, 9:04,97

6. Lukáš Pišl – Adam Poul, Javornice, Kawasaki 450 4T, 6:07,91

Orlický pohár tak získali zaslouženě Kavka se Sabotou (49 bodů), kteří po nevydařeném úvodu na domácí trati v Klášterci nad Orlicí pak 2 závody vyhráli. Za nimi se 42 body byli klasifikováni Podzimek s Koskem a na 3. celkovou pozici klesli dosud vedoucí Strmiska s Pavlů (40 bodů). Tohoto vydařeného seriálu se celkem zúčastnilo 55 dvojic, z nichž bodovalo 24 dvojic.

Po závodě se všichni jezdci i jejich příznivci přemístnili do místního „Dřeváku“, kde bylo provedeno slavnostní vyhlášení obou seriálů. Všechny určitě překvapila neobvyklá výzdoba, protože v „Dřeváku“ letos kvůli přestavbě místní školy běžně probíhá školní vyučování. Kromě nejlepších jezdců byl vyhlášen i nejlepší pořadatel roku. Pro rok 2019 byli jako nejlepší oceněni klášterečtí pořadatelé. Jako skokané roku pak byli vyhlášeni Popovyč s Novotným. A tím byla vlastně zakončena mistrovská motoskijöringová sezóna 2019. I přes nepřízeň paní zimy se podařilo odjet alespoň 3 vydařené závody. 

Josef Vašíček, 24.2.2019

 

MISTŘI

 

 

 

21.02.2019

Vážení přátelé. Před chvílí jsem obdržel potěšující informaci z Dobřan v Orlických horách, že závěrečný závod MČR v motoskijöringu "Orion - Shiva KTM Cup 2019", budeme moci odjet. Byla provedena kontrola trati, na které je dostatečné množství sněhu a je připravena k finále MČR.

V mistrovství  mají největší šanci na získání svého 3. mistrovského titulu Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří vyhráli oba 2 letošní závody. Teoretickou šanci mají i Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří mají odstup 13 bodů na vítěze. 
Složitější je situace v Orlickém poháru, který je vypisován při MČR pro začínající jezdce. Tam zatím vede dvojice  Strmiska-Paulů s 32 body. Ale další dvojice jsou těsně v pořadí (Kavka - Sabota 29 bodů, Podzimek-Kosek 27 bodů a Kohl-Hoffmann 26 bodů). V Orlickém poháru tak vše rozhodne až závěrečná finálová jízda.
Všechny příznivce motoskijöringového sportu zveme do dobřanského areálu na sobotní závod 23.2.2019. Na přehledné trati budou moci sledovat zajímavé souboje jezdců a lyžařů i využívat bohaté občerstvení v místním "Dřeváku". 
I když nám letošní zima příliš nepřála, můžeme se těšit na vyvrcholení motoskijöringové sezóny 2019. 
Zdraví Vás Josef Vašíček
19.02.2019

Vážení přátelé. 

Podle sportovního motoristického kalendáře je plánován na tuto sobotu 23.2.2019 závěrečný závod MČR v motoskijöringu "ORION-SHIVA KTM CUP 2019". Od pořadatele z Dobřan v Orlických horách mám potěšitelnou zprávu. Pro jezdce mají připravenou trať na závodišti "U hradu", která by měla díky promrzlému podkladu a krycí sněhové vrstvě vydržet. Konečné rozhodnutí o uspořádání závodu padne ve čtvrtek 21. února. Jakmile budu znát další podrobnosti, budu Vás okamžitě informovat. Zdraví Vás Josef Vašíček
13.02.2019

Závod Mistrovství ČR v motoskijöringu v Chotčinách (16.2.2019) ZRUŠEN!!!


Bohužel nepřízeň počasí zrušila i další plánovaný závod seriálu v Chotčinách. Přitom již od ledna byla trať připravena, její profil byl uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely a ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod. V pohotovosti byl připraven i celý pořadatelský sbor. Nicméně jsme nechtěli, aby se opakovala předloňská situace, kdy se během mistrovského závodu v Chotčinách do rozježděného sněhu opřelo sluníčko a odpolední finálové jízdy se dojížděly spíše na blátě než na sněhu, což je logicky problém především pro lyžaře. Proto jsme se nakonec rozhodli tak, jak jsme se rozhodli a sobotní podnik zrušili.

S hlavním pořadatelem závodu Milanem Makovcem jsme ještě uvažovali o tom, odjet alespoň volný závod v motoskijöringu pro regionální jezdce této disciplíny. Nicméně kvůli avizovanému, v podstatě jarnímu počasí na tento víkend (až plus 8°C) se bohužel nebude moci uskutečnit ani ten.

 

Jak to bude se závody příští víkend, Vás budu včas informovat. Zdsraví Vás Josef Vašíček

01.02.2019

Zdravím,

podle oficiální informace od Zdeňka Vetešníka se MČR v motoskijöringu, které bylo plánováno na tuto neděli 3.2.2019, nemůže uspořádat. Uvažuje se o přeložení termínu na příští víkend. Přesný termín pořádání závodu bude upřesněn příští týden. Tak snad nám počasí bude přát. O všem budu včas informovat.
Zdraví Vás Josef Vašíček
30.01.2019

Zdravím příznivce motoskijöringu,

Jelikož počasí na víkend nevypadá vůbec dobře, dohodli jsme se s pořadateli, že počkáme do pátku, kdy se rozhodne, zda Dalečín pojede nebo bude zrušen. Dík za pochopení. Jari

28.01.2019

Tisková informace z 2. závodu MČR v motoskijöringu 27.1.2019

 

   Můžeme být rádi, že i 2. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu "Orion-Shiva KTM Cup 2019" v Rudníku se vydařil. 23 jezdců MČR a 42 jezdců Orlického poháru závodilo před skvělou diváckou kulisou. Podobně jako před týdnem v Klášterci i na rudnickou trať zavítala skoro tisícovka diváků.

   Díky obětavým pořadatelům z SMX Racing Teamu Rudník mohli jezdci opět závodit na skvěle připravené trati s délkou 1 okruhu 670 metrů. Loňský mistr ČR Patrik Šroler přijel do Rudníku s jiným lyžařem, protože jeho bratr Miroslav nemohl z pracovních důvodů startovat. Na lyžích tak za Patrikem jel nezničitelný „Fitti“ Jan Fajt (67 let!!!). Svoji první kvalifikační jízdu vyhráli. Pak se dvojici Šroler – Fajt dařilo méně, ale do finále postoupili přímo z 5. místa.

   Kvalifikaci zaslouženě vyhráli vítězové z Klášterce Mohaupt s Hotovým. Za nimi skončili překvapivě dalečínští Dvořák s Buřvalem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. V porovnání s Kláštercem se výrazně zlepšili Lux s Fiedlerem, kteří postoupili ze 4. místa.

   Z dramatického B-finále si ještě postup zajistili Kylar s Majvaldem a Černý s Maisnerem. Ocenění zaslouží dalečínští jezdci Zdeněk Vetešník s Jaroslavem Procházkou. Upozornili na chybu ve výsledcích, kde původně byli sami na postupové pozici.

   Ve finálové jízdě začali nejlépe klášterečtí Fogl se Sabotou. Po dokonalém startu se drželi na vedoucí pozici celých 8 kol. Pak podlehli velkému tlaku Mohaupta s Hotovým, kterým se letos velice daří. Na stupně vítězů vystoupili ještě Lux s Fiedlerem, kteří zajeli v Rudníku pěkný závod.

 

1. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 12:00,73

2. Tomáš Fogl - Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Yamaha 250 2T, 12:02,31

3. Jindřich Lux - Vojtěch Fiedler, KTM 250 2T, 12:04,95

4. Roman Mňuk - Zdeněk Langer, Mňuk Raciong Team z.s., Yamaha 450 4T, 12:10,74

5. Miloš Dvořák - Marek Buřval, SK DRAK Dalečín z.s., Kawasaki 250 2T, 12:22,40

6. František Kylar - Tadeáš Majvald, ÚAMK - AMK Letohrad, Husqvarna 501 4T, 12:26,03


   Po 2 závodech jsou na čele MČR Mohaupt s Hotovým (45 bodů) před Mňukem s Langerem (32 bodů) a Foglem se Sabotou (27 bodů).

 

   V Orlickém poháru zajeli velký závod klášterečtí Kavka se Sabotou. Protože se jim příliš nevydařili rozjížďky, postupovali až z náročného finále „B“. Ve finále „A“ dlouho vedli Strmiska – Pavlů, ale v předposledním kole se před ně dostali Kavka se Sabotou. Na stupně vítězů se ještě dostali Vídenský s Grežem, kteří podobně jako Kavka se Sabotou postupovali z B-finále.

 

1. Jiří Kavka – Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orlicí, Honda 500 2T, 10:33,11

2. Filip Strmiska – Michal Pavlů, Kostelec nad Orlicí, KTM 450 4T, 10:37,53

3. Jakub Vídenský – Jiří Grežo, Bača Team, KTM 300 2T, 10:42,60

4. Václav Kohl – Jiří Hoffmann, Suchý Důl, KTM 250 2T, 10:57,42

5. Tomáš Holec – Martin Horáček, Martinice, KTM 300 2T, 10:57,98

6. Josef Podzimek – Patrik Kosek, Bača Team, Beta 300 2T, 11:33,73

 

    Motoskijöringový seriál bude pokračovat příští neděli 3.2.2019 v Dalečíně, kde se pojede v prostorách parkoviště závodních strojů motokrosového závodiště.

 

 Josef Vašíček, 27.1.2019

 

 

24.01.2019

Vážení přátelé,

jsem rád, že Vás mohu pozvat na 2. závod seriálu MČR "Orion-Shiva KTM Cup 2019" v motoskijöringu. Pojede se tuto neděli 27.1.2019 v Rudníku. Pořadatel má připravenou trať na stejném místě jako loni, a to přímo v obci v areálu místních kynologů (u podniku AVON Automotive).
Na rudnické trati se pojede jak Mistrovství ČR, tak i Orlický pohár pro nelicenční jezdce. Diváci se mohou těšit na zajímavé souboje podobně jako minulý týden v Klášterci nad Orlicí. Vítězství z loňského roku přijedou obhajovat  v MČR bratři Šrolerové a v Orlickém poháru Hock s Bergerem. 
První kvalifikační jízdy motoskijöringového závodu začnou už v 11:15 hod. 
21.01.2019

Tisková informace z 1. závodu MČR v motoskijöringu 20.1.2019

 

      V neděli 20.1.2019 se jel v Klášterci nad Orlicí letošní 1. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu "Orion - Shiva KTM Cup 2019". Na pěkně připravené umrzlé trati se více jak 900 divákům představilo 23 posádek. Tak velký počet soutěžících dvojic měli organizátoři motoskijöringového seriálu naposledy v roce 2010! Potěšitelné bylo, že se zúčastnili někteří noví jezdci, kteří přestoupili z čela Orlického poháru 2018 (Popovyč, Musil, Polišenský, Kotouček). A jak ukázal pozdější vývoj závodu, určitě v Klášterci tito nováčci nehráli 2. housle.

   V kvalifikačních jízdách doslova zářili zkušený Vítězslav Marek s novým lyžařem Jaromírem Vondruškou. Všechny 3 své jízdy s přehledem vyhráli a získali tím i 3 bonusové body do tabulky MČR za vítězství v kvalifikaci. Pro 2 body si dojeli favorizovaní Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří se neustále zlepšovali (3., 2. a 1. místo). 1 bonusový bod za 3. místo v kvalifikaci získali poslední klášterečtí vítězové z roku 2017 Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem.

   O vyrovnanosti motoskijöringu svědčí i to, že loňští mistři domácí bratři Šrolerové dojeli v kvalifikaci 4., i když jednou vyhráli a jednou byli 2. Ale ve 3. sérii jízd dojeli na 4. pozici a do finále tak postupovali ze 4. místa. V poslední sérii naopak zajeli výtečně dalečínští jezdci Zdeněk Vetešník s Jaroslavem Procházkou. To, že se až do cíle udrželi na 2. pozici,  je doslova katapultovalo na 8. pozici, což jim zaručovalo přímý postup do finále A.

   Zatímco pro jezdce na 9. - 23. místě v kvalifikaci klášterecký závod skončil, závodníci na 9. - 20. pozici mohli ještě jet tzv. finále „B“. Z B-finále je ale vždy postup náročný, protože postupují pouze první 2 jezdci. Papírově největšími favority byli domácí Fogl se Sabotou, kterým kvalifikace příliš nevyšla. Ale B-finále zvládli perfektně a postoupili suverénně, když byli na čele 12-členného jezdeckého pole od startu až do cíle. S nimi se do finále ještě dostali Nývlt s Linkem.

   V dramatickém závěrečném finále nakonec vyhráli Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří od 4. kola vystřídali na čele Marka s Vondruškou. Ti se nakonec neudrželi na stříbrné pozici, protože se ještě přes ně dostali Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Ale i tak museli být Marek s Vondruškou při své společné motoskijöringové premiéře spokojeni. Domácí bratři Šrolerové měli horší start a mohutně dotahovali. Ale na stupně vítězů se nedostali, i když k nim měli blízko. Po kolizi krátce po startu byli z dalších bojů vyřazeni jedni z favoritů - Josef Mňuk s Filipem Langerem.

1. Lukáš Mohaupt - Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 11:30,72

2. Roman Mňuk - Zdeněk Langer, Mňuk Raciong Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:33,44

3. Vítězslav Marek - Jaromír Vondruška, Cermen s.r.o., KTM 450 4T, 11:44,94

4. Patrik Šroler - Miroslav Šroler, Sidemotokros Klášterec n.Orl, Beta 300 2T, 11:48,55

5. Miloš Dvořák - Marek Buřval, SK DRAK Dalečín z.s., Kawasaki 250 2T, 11:49,29

6. Tomáš Fogl - Martin Sabota, Sidemotokros Klášterec n.Orl, Yamaha 250 2T, 12:04,48

 

   V Klášterci nad Orlicí jelo i 41 posádek Orlického poháru. Vzhledem k velkému počtu jezdců bylo organizátory poháru rozhodnuto, že se jelo systémem kvalifikačních, opravných a semifinálových jízd. Sítem těchto jízd tak prošli nejlepší jezdci až do hlavního finále, kde jelo nejlepších 10 dvojic finále na 7 kol.

   Z vítězství se radovali Martin Černý s Janem Maisnerem, které na stupně vítězů doplnili Josef Podzimek s Patrikem Koskem a Filip Strmiska s Michalem Pavlů, kteří se do finále dostali až vítězstvím ve finále „B“.

1. Martin Černý – Jan Maisner, Rychnov nad Kněžnou, Suzuki 250 2T, 8:26,27

2. Josef Podzimek – Patrik Kosek, Bača Team, Beta 300 2T, 8:27,76

3. Filip Strmiska – Michal Pavlů, Kostelec nad Orlicí, KTM 450 4T, 8:35,59

4. Václav Kohl – Jiří Hoffmann, Suchý Důl, KTM 250 2T, 8:38,75

5. Martin Lux – Tomáš Lux,  Sidemotokros Klášterec n.Orl, Husqvarna 450 4T, 8:42,21

6. Tomáš Matoušek – Jan Kopecký, Retox Racing, Beta 300 2T, 8:45,40

  

   Seriál bude pokračovat příští neděli závodem v Rudníku. I tam můžeme očekávat zajímavé souboje nejlepších jezdců.

   Josef Vašíček, 20.1.2019  

 

 

 

 

18.01.2019

Řády  pro hobby Orlický pohár 2019

Jezdec a lyžař

Do Orlického poháru budou přijati pouze jezdci, kteří v den závodu dosáhnou 16. let a více. Lyžař musí dosáhnout v den závodu minimálně 16.  let. Jezdec i lyžař musí předložit souhlas rodičů. Tato podmínka platí do dovršení 18. let. Souhlas je uveden v příloze a je platný na všechny závody tohoto poháru. Při každé administrativní přejímce bude ode všech přihlašovaných posádek vyžadován občanský průkaz k ověření věku.

Do závodu nebudou připuštěni jezdci i lyžaři s licencí pro rok 2019.

1.Přilba

Přilby musí být v souladu s pravidly , označeny jednou z oficiálních mezinárodních standardních známek,

2.Ochrana očí

Ochrana očí musí být nošena na startu každého tréninku, kvalifikace nebo závodu.

3.Motocykly

Závody jsou přípustné motocyklům, s funkčními brzdami, pérováním a jeho stav nesmí ohrozit jeho samého nebo kohokoli při závodě.Není dovoleno používat pneumatiky s protismykovými  hroty. Každý motocykl musí být opatřen účinným zadním blatníkem a tažným lanem o délce 5 m, které musí být ukončeno 1 uzlem.

4. Signalizace praporky:

ČERVENÝ PRAPOR-mávání STOP, povinné pro všechny

ŽLUTÝ PRAPOR v klidu NEBEZPEČÍ – jeď pomalu a obezřetně, zákaz předjíždění

ŽLUTÝ PRAPOR v pohybu bezprostřední nebezpečí, nepředjíždět, připrav

se   k zastavení

MODRÝ PRAPOR-mávání, pozor, předjíždí vás jezdec o kolo

ZELENÝ PRAPOR –volná dráha pro start

BÍLÁ S ČERVENÝM KŘÍŽEM-Nebezpečí bezprostřední-zdravotníci na trati, zákaz předjíždění, zákaz skoků, připrav se k zastavení, nejvyšší priorita

ČERNOBÍLÁ ŠACHOVNICE konec tréninku/závodu

TRÉNINK:

Jezdec  a lyžař musí ujet nejméně 1 kolo v tomto tréninku. Čas tréninku budu upřesněn při závodě.

PROSTOR STARTU

Šířka startovacího prostoru musí být minimálně 15 m. Startovací prostor bude vymezen 2 červenými čarami tak, aby dovoloval regulérní start všech jezdců. Startuje se pomocí startovacího zařízení pro motoskijöring nebo zeleným praporkem. Startovací rovina musí být v prvních 30 m široká min. 15 m. Start nesmí být do kopce.

Startovací prostor musí dovolovat start 12 dvojic z jedné řady. Start bude prováděn za pomoci jednotného startovacího zařízení. V případě jeho poruchy bude start proveden mávnutím zeleného praporku směrem nahoru.

Je zakázána jízda jezdce pro lyžaře v protisměru i mimo trať. Jízda je povolena pouze po směru jízdy nebo ve vyhrazeném prostoru mimo trať. Jinak je trestána vyloučením z jízdy. Jezdec může jet max. 2 kola za sebou bez lyžaře. Pokud se potom lyžař za něho nepřipojí, budou vyloučeni z příslušné jízdy.

Systém závodu

Na základě počtu převzatých posádek jury stanoví počet kvalifikačních, opravných, semifinálových jízd a toto ustanovení platí i pro finále „B“ a finále „A“. Jízdy budou bodovány podle umístění:

1. místo 20 bodů,  2.místo 17 bodů,3.místo 15 bodů,4. místo 13 bodů,

5. místo 11bodů, 6. místo 10 bodů, 7. místo 9 bodů, 8. místo 8 bodů

9. místo 7 bodů, 10. místo 6 bodů

Počty kol v jízdách budou určeny tak, aby předpokládaná doba jízdy byla min. 4. minuty u kvalifikačních jízd,  a min. 8 minut u finálových jízd. Vše se domluví při rozpravě s jezdci na konkrétním závodišti. Počet kol ve finále „B“ a finále „A“ musí být stejný.

V případě zhoršení sjízdnosti tratě může rozhodčí snížit počet kvalifikačních jízd.

Chování jezdců 

Jezdci musí být v takovém fyzickém a duševním stavu, aby byli schopni ovládat svoje motocykly, a, aniž by byli nebezpeční pro ostatní jezdce, členy týmů, činovníky, diváky, a ani ostatní osoby přítomné na příslušném podniku.

Jezdci jsou odpovědni za činnost členů jejich týmů.

Jezdci jsou povinni nahlásit jakékoliv zdravotní potíže nebo zranění lékařské službě. 

Jezdci musí uposlechnout oficiální vlajkové signály a tabule, které přinášejí informace a instrukce.

Jezdci nesou zodpovědnost za účast na všech setkáních a musí se řídit všemi informacemi a instrukcemi z tohoto setkání. 

Startovné 400,-Kč na posádku.

16.01.2019
Vážení přátelé.
Tak jsme se konečně dočkali. Jsem rád, že Vás mohu pozvat na 1. závod seriálu MČR v motoskijöringu "Orion-Shiva KTM Cup 2019", který se pojede tuto neděli 20.1.2019 v Klášterci nad Orlicí. Na známé trati "Kláštereckých břehů" budou k vidění zajímavé souboje našich nejlepších jezdců o body do MČR, ale i souboje začínajících a hobby jezdců v Orlickém poháru. 
 
Trať s délkou 1 okruhu 800 metrů je umístěna přímo v obci u fotbalového hřiště a je divácky přehledná. V Klášterci se v neděli MČR pojede už poosmnácté - poslední závod se jel v roce 2017 a své prozatím jediné vítězství získali Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Svůj 4. mistrovský titul budou obhajovat domácí bratři Šrolerové. O vítězství budou určitě usilovat i další jezdci. Premiéru v MČR budou mít i loňští vítězové Orlického poháru Jurij Popovyč s Ladislavem Novotným. Diváci si tak určitě přijdou na své. Očeká se velké množství jezdců v MČR i v Orlickém poháru.
15.01.2019

Zdravím posádky motoskijöringu.

 

připravte se že, v Klášterci nad Orlicí začínají ranní přejímky 7.30 do 8.30 hod.

První kvalifikační jízdy Orlický pohár 9.15 do 9.45 hod. a MČR 9.45 do 10.05 hod.

10.15 hod. bude porada s jezdci.

Další časový rozvrh se dozvíte právě na poradě. S pozdravem Jari

13.01.2019

Zdravím,

narazil jsem na jezdce, kteří nevědí jakou licenci si pořídit na MČR V MOTOSKIJÖRINGU. 

Jezdec musí mít licenci NÁRODNÍ

Návod k použití Informačního systému

zde je odkaz: 

https://is.autoklub.cz/how-to/licence-application-moto

 

Odkaz pro přihlášení zde:

 

https://is.autoklub.cz/login?backlink=ytram

08.01.2019
Vážení přátelé.
Na televizní obrazovce neustále sledujeme, jak je hodně sněhu a ledu na dálnicích, běžných silnicích i na sportovištích. To ale bohužel neplatí pro naše motoskijöringová závodiště.
 
Pořádání úvodního podniku MČR v motoskijöringu 2018 se tak opět odkládá.
 
V neděli 13.1.2018 byl připravován závod v Rudníku. Ale na místním kynologickém cvičišti, kde se mělo jet, není dostatečná sněhová pokrývka a ani není promrzlý podklad. Pořadatelé se proto rozhodli uspořádat závod v náhradním termínu, t.j. v neděli   dne 27.1.2018.
 
Pro informaci posílám i novou verzi kalendáře MČR. Doufám, že Vám všem budu moci příští týden poskytnout lepší informaci.
 
01.01.2019
Vážení přátelé. Chci Vás všechny pozdravit v Novém roce a popřát hlavně hodně zdraví. 
 
Od pořadatele z Klášterce nad Orlicí jsem dnes obdržel informaci, že oficiálně ruší 1. závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2019", který se měl jet tuto neděli 6.1.2019.  Sněhové podmínky ještě nejsou takové, aby bylo možné uspořádat kvalitní mistrovský závod.
 
Organizátoři z místního SMK se samozřejmě nevzdávají a předběžně počítají s náhradním termínem závodu 20.1.2019. O dalším dění v motoskijöringu Vás budu informovat.
 
 
09.12.2018

 

   V Klášterci nad Orlicí se sešli 7.12.2018 všichni pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2019, který se pojede opět jako „Orion Shiva KTM Cup 2019“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů:

 

1. závod          neděle 6.1.2019                                Klášterec nad Orlicí   

2. závod          neděle 13.1.2019                              Rudník

3. závod          neděle 3.2.2019                                Dalečín

4. závod          neděle 10.2.2019                              Letohrad

5. závod          sobota 16.2.2019                              Chotčiny

6. závod          sobota 23.2.2019                              Dobřany v Orlických horách

 

   Pokud nám bude zima přát, odjedeme 21. sezónu mistrovských motoskijöringů. Když budou sněhové podmínky příznivé, seriál začne už 6.1.2019 na trati v Klášterci nad Orlicí, kde se historicky odjelo nejvíce mistrovských motoskijöringů (17). Druhý závod se pojede v Rudníku, kde se pořadatelé po 2 úspěšně odjetých závodech určitě zařadili mezi spolehlivé pořadatele.

   Po 20 letech se mistrovský motoskijöring vrací do Dalečína, kde se v prostorách motokrosového parkoviště závodních strojů pojede 3. závod. Další motoskijöring je připraven na trati u koupaliště v Letohradě, kde se vždy jezdí před slušnou diváckou návštěvou. Předposlední závod seriálu zavítá tradičně i do Jižních Čech, a to do Chotčin nedaleko Chýnova.

  Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2019“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2019. Je škoda, že se do seriálu 2019 nepřihlásili tradiční moravští pořadatelé z Horního Města, kde se dosud odjelo 15 závodů MČR.

   Závody licenčních jezdců se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci.  Prvních 10 jezdců seriálu 2018 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul budou obhajovat 5-násobní mistři Patrik Šroler a Miroslav Šroler z Klášterce nad Orlicí – suverénně nějúspěšnější jezdci celé motoskijöringové hostorie.

   Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pojedou seriál 5 závodů „Orlického poháru“, a to na všech tratích kromě Chotčin.  Ale i Jihočeši počítají s organizací hobby závodu. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod. Potěšitelné je, že někteří přední jezdci z Orlického poháru přejdou pro rok 2019 do MČR.

   Brzy uvidíme, jaká bude zima. Můžeme si jen přát, aby k nám byla štědrá a poskytla všem našim pořadatelům dostatečný příděl sněhu. O dalším dění v motoskijöringu budeme samozřejmě pravidelně informovat.

  

 

 

  

  Josef Vašíček, 8.12.2018

08.12.2018

Kalendář  MČR ORION – SHIVA KTM Cup 2019

6.1.   Klášterec nad Orlicí

13.1. Rudník

3.2.   Dalečín

10.2. Letohrad

16.2. Chotčiny

23.2. Dobřany

 

 

Kalendář Orlického poháru při MČR

6.1.   Klášterec nad Orlicí

13.1. Rudník

3.2.   Dalečín

10.2. Letohrad

23.2. Dobřany

 

25.02.2018

Motoskijöring Dobřany:

 

   Na trati U hradu v Dobřanech v Orlických horách se mělo 24.2.2018 rozhodnout o nových motoskijöringových mistrech „Orion-Shiva KTM Cupu 2018“. Ale nakonec to bylo všechno jinak. Jak to? Přejmuto bylo celkem 18 dvojic do závodu. Jezdci absolvovali trénink, při následné rozpravě měli připomínky k trati. Hlavně se obávali o své lyžaře, protože se z trati uvolňovaly kameny. Po hlasování jezdců byl tak závod (poprvé za 20-letou historii MČR v motoskijöringu) zrušen. A tak výsledky MČR platily po 2. odjetém závodě v Rudníku.

 

   Ale divácí nebyli ochuzeni o závody, protože další seriál Orlický pohár pro nelicenční jezdce se jel. Pro jezdce MČR, kteří měli zájem, byl zorganizován volný závod. Do něho nakonec nastoupilo 8 dvojic. Po 3 kvalifikačních jízdách následovalo finále. Tam si nejlépe vedli Kylar s Majvaldem, když vedli od 2. kola až do cíle.

 

1. František Kylar –Tadeáš Majvald, Orion Racing Team-AMK Letohrad, Husqvarna 510 4T, 5:37,91

2. Vlastimil Strašík – Miroslav Chovanec, SMS motokrosu Morava, Honda 450 4T, 5:39,46

3. Martin Černý – Pavel Rychtařík, Automotoklub v AČR Dobřany, Suzuki 450 4T, 5:47,92

4. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SK Drak Dalečín z.s., Gas Gas 300 2T, 5:51,05

5. Pavel Křížek – Jan Kopecký, SMS motokrosu Pardubice, Honda 250 4T, 5:54,96

6. Pavel Šmahel – Jan Kopecký, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 6:21,56

 

 

   V Orlickém poháru jelo 30 dvojic. Závod se tak jel normálním způsobem s 9 kvalifikačními jízdami,    které byly završeny jízdami finálovými B i A. Kvalifikaci vyhráli Hock s Bergerem před Popovyčem s Novotným, kteří byli na čele Orlického poháru. Finále A bylo dramatické. Na čele se objevili oba jezdci, kteří vyhráli kvalifikaci. Ale velký závod jeli rýmařovští Musil s Chovancem, kteří se dostali do čela. A když měli pád Popovyč s Novotným a později i Hock s Bergerem, jezdci z Rýmařova si už vítězství nenechali vzít. Ale o další místa na stupních vítězů se bojovalo až do konce. Úspěšnější byli Jerie s Rolfem, pro které to bylo letos nejlepší umístění. Na stupně se ještě dostali Kavka se Sabotou.

 

 

1. Oldřich Musil – David Chovanec, Rýmařov, Honda 450 4T, 5:32,00

2. Martin Jerie – Jakub Rolf, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 5:46,57

3. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 5:47,61

4. Tomáš Kolanda – Ladislav Fabián, Podlesí, KTM 450 4T, 5:48,55

5. Tomáš Janů – Ondřej Štiller, Retox Racing, Husaberg 300 2T, 5:55,40

6. Luboš Polišenský – Tomáš Kohout, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:06,48

 

 

   Po závodě byli vyhlášeni nejúspěšnější jezdci. V MČR obhájili mistrovský titul bratři Šrolerové. Za nimi skončili se ztrátou 6 bodů  Lukáš Mohaut s Václavem Hotovým a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Jako skokané roku byli pro rok 2018 vyhodnoceni František Kylar s Tadeášem Majvaldem a jako nejlepší pořadatelé pak Horní Město, Rudník a Dobřany v Orlických horách. Byla škoda, že letošnímu seriálu příliš nepřálo počasí, protože 3 závody musely být odvolány úplně.

 

   Vyhlášen byl i dramatický Orlický pohár. I když Popovyčovi s Novotným nevyšel dobřanský závod, bodový náskok na ostatní jim stačil na celkové vítězství v seriálu. Chvíli to vypadalo, že jejich zaváhání využijí Kavka se Sabotou, ale o pouhé 2 body byli klášterečtí jezdci a vítězové Orlického poháru 2015 nakonec na 2. pozici. Díky vítězství v Dobřanech se na 3. pozici posunuli rýmařovští Musil s Chovancem.

 

Josef Vašíček                                                                     25.2.2018

 

 

 

 

15.02.2018

Zdravím,

sobotní motoskijöring se překládá na další sobotu 24.2.2018

12.02.2018

Motoskijöring – 2. závod MČR 2018 v Rudníku

 

   Pavlu Šmahelovi, jeho kolegům a příznivcům SMX Racing Teamu Rudník se podařilo zdánlivě nemožné. I když sníh nebyl na připravované trati skoro žádný, dokázali přemístit snad veškerý sníh z Rudníku a okolí na závodní trať. V areálu místních kynologů vytvořili dráhu s délkou 1 okruhu 690 metrů. A tak už nic nebránilo tomu uspořádat 11.2.2018 2. závod seriálu MČR v motoskijöringu „Orion-Shiva KTM Cupu“ v motoskijöringu.

 

   Do kvalifikačních jízd MČR nastoupilo celkem 21 dvojic. V porovnání s předchozím závodem chyběli pouze jihočeští jezdci Malkus s Fantou. Kvalifikace připomínala loňský boj o mistrovský titul, protože nejlépe na tom byli bratři Šrolerové a Josef Mňuk s Filipem Langerem. Díky lepšímu umístění při bodové shodě byli lepší loňští mistři bratři Šrolerové. Po vyrovnaných výkonech (3x 3. místo) byli na 3. pozici členové domácího SMX Racing Teamu Dvořáček s Čížkem. Dařilo se i vítězům z Horního Města Mohauptovi s Hotovým. Dvě jízdy vyhráli, ale jedna jim nevyšla a tak byli v kvalifikaci na 4. pozici.

 

  Určitě nejdramatičtější byla 4. kvalifikační jízda, kdy si vítězství doslova na cílové čáře vybojovali dobřanští Švorc s Drašnarem. Jednou byli nejlepší i letošní nováčci MČR dalečínští Dvořák s Buřvalem, když dokonce vyhráli svoji poslední jízdu. Naopak do B-finále museli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří byli v předchozím závodě na stupních vítězů. Postup si tak museli vybojovat vítězstvím v B-finále. S nimi postoupili i letohradští Kylar s Majvaldem.

 

   Ve finále „A“ dokazovali bratři Šrolerové, že chtějí obhájit mistrovský titul. Na rudnické trati vyhráli co se dalo. Po vítězné kvalifikaci vyhráli i hlavní finále, když na čele jeli po celých 11 kol.  Získali své jubilejní 20. vítězství v MČR. Po vyrovnané jízdě získali stříbrný věnec další klášterečtí jezdci Fogl se Sabotou. Na stupně vítězů to dotáhli i Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kterým nevadila ani namáhavá účast v B-finále. Nedařilo se favorizovaným jezdcům Mohauptovi s Hotovým, kteří dojeli až na 8. místě.

 

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 10:43,40

2. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Yamaha 450 4T, 10:47,18

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 10:48,75

4. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 10:52,23

5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:02,71

6. Josef Švorc – Josef Drašnar, Automoto Klub v AČR Dobřany, KTM 300 2T, 11:21,49

 

   Vítězní klášterečtí bratři se ziskem 36 bodů dostali do čela seriálu MČR. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (30 bodů) a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem (30 bodů). Pokud se podaří uspořádat další závod, bude boj o mistrovský titul ještě zajímavý. Pokud ne, mohou v Klášterci slavit obhajobu mistrovského titulu.

 

   I v Rudníku jeli nelicenční jezdci o body do Orlického poháru. Sešlo se jich neuvěřitelný počet 39 dvojic. Kvalifikaci vyhráli Popovič s Novotným. Poprvé se letos objevili na startu Marcel Hock s Jonášem Bergerem, kteří dříve jezdili úspěšně MČR. Rudnické finále s přehledem vyhráli. Vítězové kvalifikace Popovič s Novotným a klášterečtí Kavka se Sabotou je doplnili na stupních vítězů.

 

1. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 7:57,67

2. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 8:09,55

3. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 500 2T, 8:23,14

 

 

    Po 2 závodech jsou na čele Orlického poháru Popovyč s Novotným (38 bodů) před Kavkou se Sabotou (30 bodů) a Kallerem s Králem (28 bodů). Vydařený rudnický závod sledovalo 500 spokojených diváků, kteří ještě uviděli závěrečné ježdění jezdců sólo, kde byl nejlepší domácí jezdec Pavel Čiháček.

 

   Pořadatelé seriálu mají v plánu uspořádat ještě jeden závod. Příští sobotu 17.2. by se měl jet závěrečný závod v Dobřanech v Orlických horách, kde by mělo být i vyhlášení MČR i Orlického poháru. Musíme tak dobřanským držet palce, aby se počasí konečně zlepšilo a mohl se odjet další závod. To vše se rozhodne v polovině týdne. Samozřejmě o tom budeme informovat.

  

Josef Vašíček                                                                     11.2.2018

 

VÝSLEDKY RUDNÍK MČR

 

 

 

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY MČR 

 

 

ORLICKÝ POHÁR RUDNÍK

 

 

ORLICKÝ POHÁR PRŮBĚŽNÉ

 

09.02.2018

MOTOSKIJÖRING RUDNÍK

 

ADMINISTRATIVNÍ A TECHNICKÁ KONTROLA od 8.00 do 9.00 hod.

 

TRENINKY od 10.00 do 10.20 hod

 

PORADA Z JEZDCI 10.30 hod

 

Po poradě se jezdci dozví časový rozvrh na celý den.

07.02.2018

Vážení přátelé.

Konečně Vám mohu sdělit, jak to bude vypadat s motoskijöringovým ježděním o tomto víkendu. Protože je letošní zima pořád taková jaká je, musíme hodně improvizovat. Stále se snažíme uspořádat další závody. Původně jsme počítali s tím, že se pojedou závody v Rudníku a v Dobřanech v Orlických horách. Mám informace od obou pořadatelů, a to:

 

 

V Dobřanech v Orlických horách to podle zprávy Josefa Švorce nejde. Sněhu není tolik, aby se mohl odjet kvalitní motoskijöring. Závod proto pořadatelé neruší, ale mění termín na příští týden (na sobotu 17.2.2018).

 

 

Lepší situace je v Rudníku. Pořádající SMX Racing Team Rudník připravuje závod na neděli 11.2.2018. V jejich obci měl loni motoskijöring zdařilou premiéru, v seriálu MČR úspěšně jezdí i jejich závodníci. Podle slov Pavla Šmahela závod letos pojedou na jiné trati, která je také v obci. Tím je i dobře přístupná pro jezdce a diváky. Rudnický závod tak bude 2. závodem letošního MČR. Pojede se opět v kategoriích MČR a Orlický pohár. Předchozí závod v Horním Městě byl divácky velice zajímavý v obou kategoriích. Návštěvníci závodu se tak mohou těšit na atraktivní závody.

 

Níže najdete jak na trať v Rudníku

 

 

Souřadnice: 

 

50°34'41.982"N,   15°42'35.966"E

 

Plánek příjezdu:

 

 

Plakát:

 

02.02.2018

Video z Horního Města

 

https://www.youtube.com/watch?v=xyTG-Qx5lH8

31.01.2018

 

 

Zdravím příznivce motoskijöringu.

 

Byla snaha uspořádat závod na trati v Rudníku, ale tam to také nedostatečné sněhové podmínky prostě nedovolují.

O tom, jak to bude vypadat příští týden, vás budu včas informovat. Je snaha uspořádat 2 závody, jeden v sobotu 10.2. v Rudníku a další v neděli 11.2. v Dobřanech.

Ale vše záleží na počasí. Tak musíme doufat, že ta zima ještě přijde.

30.01.2018

V sobotu, 3. února 2018 se měl jet v Chotčinách u Chýnova na Táborsku další podnik seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu.

 

Vzhledem k nepřízni počasí je bohužel tento závod ZRUŠEN. Teploty jsou hodně nad nulou a ve stejném duchu se nese předpověď počasí i na víkend. Pořadatelé závodu Retox Racing, Motosport Chýnov a SDH Chotčiny budou o případném možném náhradním termínu po dohodě s promotérem seriálu  informovat.

 

Pokud by se nepodařilo vejít do náhradního termínu kalendáře MČR, není vyloučeno uspořádání alespoň nějakého volného závodu v této disciplíně na Táborsku.

 

Za pořadatele:

Evžen Zadražil

Milan Makovec

28.01.2018

Motoskijöring – 1. závod MČR 2018 v Horním Městě

 

   Konečně se jezdci, pořadatelé i příznivci motoskijöringu dočkali. V sobotu v severomoravském Horním Městě se 27.1.2018 konal první letošní závod Mistrovství ČR „Orion – Shiva KTM Cup“.  I když nám v týdnu před závodem všude mizel sníh před očima, v Horním Městě to bylo jiné. Pořadatelé měli kvalitně připravenou trať, přálo jim i počasí. Navíc si připomínali 20. výročí pořádání motoskijöringů v Horním Městě. A závod se jim vydařil.

 

   Do závodu bylo převzato všech 22 jezdců registrovaných v letošním mistrovském seriálu. To je proti loňskému roku výrazně více. Je dobře, že do MČR přešli někteří úspěšní jezdci, kteří ještě loni jezdili Orlický pohár pro nelicenční jezdce. Už od kvalifikačních jízd vidělo 500 přihlížejících diváků velké boje. Na většině jezdců bylo znát, že toho letos kvůli počasí moc nenatrénovali, ale jejich výkonnost se po dalších jízdách stále zlepšovala. Jako nejlepší byli vítězové posledního loňského závodu v Dobřanech Dvořáček s Čížkem, kteří jako jediní vyhráli dvakrát. A když si na své konto ještě připsali 3. místo, zaslouženě ovládli kvalifikaci a získali navíc 3 bonusové body do MČR. Na jejich výkonu vůbec nebyl znát 32-letý věkový rozdíl mezi nimi. Zatímco talentovaný Pavel Dvořáček je 18-letý jezdec, jeho zkušený lyžař a už legenda našeho motoskijöringu Petr Čížek oslavil na sklonku loňského roku 50. narozeniny.

 

   2 bonusové body získali loňští vítězové z Horního Města Mohaupt s Hotovým a 1 bod po vyrovnaných výkonech Fogl se Sabotou. Loňským mistrům bratrům Šrolerům se příliš nevydařila po účasti v hromadné kolizi 1. jízda. Pak byli dvakrát 2. a do finále postupovali z 6. místa. Zahanbit se nenechali mistři ČR z roku 2007 Švorc s Drašnarem. Vůbec na nich nebyla  znát dvouletá pauza, kdy nejezdili. Vítězstvím v poslední sérii postoupili do finále z 5. místa. Z nováčků MČR si nejlépe vedli Pavel Křížek s Jaromírem Vondruškou, kteří byli v kvalifikaci 13.    Poprvé od pozměněného systému MČR se nám stalo, že se někteří jezdci nedostali ani do finále „B“, protože bylo v závodě více jezdců.

 

   Ve finále „B“ si spravili chuť loňští vítězové Orlického poháru Kylar s Majvaldem. Kvalifikace jim vůbec nevyšla a do B-finále se dostali až z posledního postupového 20. místa. Ale dokázali zdánlivě nemožné. Už po startu se dostali do čela 12-členného jezdeckého pole a vydrželi tam až do odmávnutí šachovnicovou vlajkou. S nimi dokázali postoupit staronoví účastníci MČR Lux s Fiedlerem. Cenné body získali i nováčci mistrovství Dvořák s Buřvalem, kteří byli 3. a tím celkově 11.

 

   A pak mohl být odstartován hlavní finálový závod mezi 10 nejlepšími dvojicemi. Cílem 1. kola projeli na čele Josef Mňuk s Filipem Langerem, kterým loni unikl těsně mistrovský titul po bodové shodě s mistrovskými Šrolery. Dařilo se zkušeným dobřanským jezdcům Švorcovi s Drašnarem. Ve 2. kole se dostali do vedení a dlouho se zdálo, že dokáží závod v Horním Městě vyhrát. Ale ze zadních pozic doslova letěli Mohaupt s Hotovým, kteří předjížděli jednoho svého soupeře za druhým. V 7. kole se objevili na čele a dokázali tak obhájit loňské prvenství. Se svým výkonem museli být spokojeni i Švorc s Drašnarem, když dokázali udržet 2. místo před Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem.

 

 

1. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 8:32,92

2. Josef Švorc – Josef Drašnar, Automoto Klub v AČR Dobřany, KTM 300 2T, 8:39,45

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:51,20

4. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. V AČR, Beta 300 2T, 8:53,61

5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:54,18

6. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 9:05,60

 

 

   Celkem 37 dvojic nastoupilo do Orlického poháru pro nelicenční jezdce. I tam se urputně závodilo. V kvalifikaci si suverénně počínali Podzimek s Černohousem, kteří všechny své 3 starty proměnili ve vítězství. Ale ve finálové jízdě to bylo úplně jinak. První polovina finále byla ve znamení souboje zkušených jezdců SMK Klášterec Rousem s Nekorancem a Kavkou se Sabotou. Ale pak se obě dvojice propadly do středu jezdeckého pole. Na špici se dostali medlovští Kaller s Králem, kteří do finále postoupili až z finále „B“. A na čele se udrželi až do konce. Na stupních vítězů se tak sešli zástupci ze 3 různých končin naší vlasti (jezdci ze Severní Moravy, Východních Čech a Jižních Čech).

 

 

1. Martin Kaller – Vlastimil Král, AMK Medlov, Kawasaki 450 4T, 6:39,39

2. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 6:42,71

3. Luboš Polišenský – Pavel Douběk, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:46,38

 

 

   Na závěr vydařeného dne si jezdci ještě měli možnost zajezdit na zimní trati bez lyžařů. Nejlepší byl opět Lukáš Mohaupt před Milošem Dvořákem a Pavlem Dvořáčkem. A jak to bude vypadat se závody příští víkend? Hlavní roli bude opět hrát nevyzpytatelné počasí. Snaha pořadatelů je nějaký závod uspořádat, rozhodne se to v polovině týdne. Samozřejmě o tom všem budeme informovat.

 

 

Josef Vašíček                                                                     28.1.2018

 

 

 

 

 

28.01.2018

Přinášíme foto z prvního závodu MČR v motoskijöringu a Orlického poháru z Hornho Města.

Děkujeme

 

MČR v motoskijöringu „Orion - Shiva KTM Cup 2018“ Horní Město u Rýmařova

 

 

 

http://terulinn.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_27.1.18_Horni_Mesto_u_Rymarova/

 

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2018/gal-motoski-horni-mesto-27-1-2018

http://terulinn.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_27.1.18_Horni_Mesto_u_Rymarova/
http://terulinn.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_27.1.18_Horni_Mesto_u_Rymarova/
26.01.2018

MOTOSKIJÖRING HORNÍ MĚSTO

 

ADMINISTRATIVNÍ A TECHNICKÁ KONTROLA od 8.00 do 9.00 hod.

 

TRENINKY od 10.00 do 10.20 hod

 

PORADA Z JEZDCI 10.30 hod

 

Po poradě se jezdci dozví časový rozvrh na celý den.

25.01.2018

Vážení přátelé,

můžu Vám sdělit oficiální informace, jak to bude vypadat s MČR v motoskijöringu „Orion - Shiva KTM Cup 2018“ o tomto víkendu. Vzhledem k velké oblevě na celém území ČR je problém závody uspořádat. Je potěšitelné, že sobotní plánovaný závod 27.1.2018 v Horním Městě pořadatelé pilně připravují. Letošní seriál MČR v motoskijöringu u nich tak bude zahájen, protože 2 předchozí závody musely být zrušeny. V Horním Městě v prostředí sportovního areálu u místní školky se už jelo mnohokrát a vždy to byly pěkné závody. Diváci určitě uvidí dramatické závody mezi našimi nejlepšími jezdci. Potěšitelné je, že do MČR přešlo několik nových jezdců a lyžařů z Orlického poháru, jejichž výkony budou určitě oživením seriálu. Do MČR se také vrací po kratší pauze dobřanští jezdci Josef Švorc s Josefem Drašnarem, kteří získali mistrovský titul v roce 2007. 

 

    Pořadatelé samozřejmě nezapomínají ani na hobby jezdce v Orlickém poháru, kteří v Horním Městě pojedou také svůj letošní 1. závod. V obou kategoriích se pojedou po dopoledních trénincích kvalifikační jízdy, z nichž nejlepší postoupí do finálových jízd. Start 1. kvalifikační jízdy je ve 12:30 hodin, finálové jízdy začnou kolem 14:30 hodin. Loňské prvenství v zimní mlze vybojovali Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, na které se jejich příznivci mohou těšit i letos, stejně jako na loňské mistry Patrika a Miroslava Šrolera a na další jezdce. I letos pořadatelé připravili pro jezdce i všechny diváky bohaté občerstvení včetně domácí zabijačky. 


   Další informace už tak příznivá není, protože nedělní závod 28.1.2018 v Klášterci nad Orlicí pořadatelé ruší. Na jejich trati to prostě nejde, vidíme všichni, jaké je momentálně počasí, které příliš zimu nepřipomíná.

25.01.2018

Zdravím příznivce motoskijöringu,

 

Právě jsem obdržel čerstvou zprávu.

Lukáš Grůza a Jiří Kapalčík se vracejí z inspekční cesty z Horního Města.

 

V Horním Městě -3 ° a trať fantasticky nachystaná.

 

Takže se budeme těšit na sobotní závod.

Jari

24.01.2018

 Vážení přátelé,

můžu Vám sdělit oficiální informace, jak to bude vypadat s MČR v motoskijöringu „Orion - Shiva KTM Cup 2018“ o tomto víkendu. Vzhledem k velké oblevě na celém území ČR je problém závody uspořádat. Je potěšitelné, že sobotní plánovaný závod 27.1.2018 v Horním Městě pořadatelé pilně připravují. Letošní seriál MČR v motoskijöringu u nich tak bude zahájen, protože 2 předchozí závody musely být zrušeny. V Horním Městě v prostředí sportovního areálu u místní školky se už jelo mnohokrát a vždy to byly pěkné závody. Diváci určitě uvidí dramatické závody mezi našimi nejlepšími jezdci.

 

Potěšitelné je, že do MČR přešlo několik nových jezdců a lyžařů z Orlického poháru, jejichž výkony budou určitě oživením seriálu. Do MČR se také vrací po kratší pauze dobřanští jezdci Josef Švorc s Josefem Drašnarem, kteří získali mistrovský titul v roce 2007. 

 

    Pořadatelé samozřejmě nezapomínají ani na hobby jezdce v Orlickém poháru, kteří v Horním Městě pojedou také svůj letošní 1. závod. V obou kategoriích se pojedou po dopoledních trénincích kvalifikační jízdy, z nichž nejlepší postoupí do finálových jízd. Start 1. kvalifikační jízdy je ve 12:30 hodin, finálové jízdy začnou kolem 14:30 hodin. Loňské prvenství v zimní mlze vybojovali Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, na které se jejich příznivci mohou těšit i letos, stejně jako na loňské mistry Patrika a Miroslava Šrolera a na další jezdce. I letos pořadatelé připravili pro jezdce i všechny diváky bohaté občerstvení včetně domácí zabijačky. 

   Další informace už tak příznivá není, protože nedělní závod 28.1.2018 v Klášterci nad Orlicí pořadatelé ruší. Na jejich trati to prostě nejde, vidíme všichni, jaké je momentálně počasí, které příliš zimu nepřipomíná.
19.01.2018

Jezdci Orlického poháru, kteří si chtějí zablokovat startovní číslo na motoskijöring 2018 volejte:

 

Josef Vašíček 604 705 297

18.01.2018

Vážení přátelé.

 

Obdržel jsem informaci od pořadatelů nedělního letohradského závodu MČR v motoskijöringu 21.1.2018. Bohužel u nich stále nejsou takové sněhové podmínky, které umožní připravit závodní trať. I na 2. pokus se nám tak nedaří zahájit letošní zimní seriál „Orion – Shiva KTM Cup“.

 

Lépe vypadá výhled na příští závodní víkend. Pořadatelé jak v Horním Městě tak i v Klášterci nad Orlicí se závody počítají. Tak jim jen musíme přát, aby k nim „matka příroda“ byla štědřejší se sněhovou a ledovou nadílkou.

08.01.2018
Vážení přátelé,
 
 
tuto neděli 14.1.2018 se měl jet první závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2018" na trati  v Rudníku. Bohužel sněhové podmínky nejsou vůbec příznivé a neumožňují odjetí závodu. Proto ředitelství závodu rozhodlo závody v Rudníku 14.1.2018 zrušit.  Samozřejmě uvažují o náhradním termínu. 
 
Další závod by se měl jet v neděli 21.1.2018, kdy je pořadatelem Letohrad. O tom, jak to bude vypadat, Vás budu samozřejmě informovat. Musíme doufat, že se počasí zlepší. 
05.01.2018

Vážení přátelé.

 

Tato zpráva se týká pouze jezdců a lyžařů startujících v MČR

 

Konečně se nám podařilo projednat dnes na AČR zvláštní ustanovení pro MČR v motoskijöringu 2018, které Vám posílám v příloze. Doplňte tam své údaje a pošlete ZU Janě Vaňkové ke schválení. V ZU jsou v porovnání s verzí 2017 3 zásadní změny, a to:

 

1) Seriál MČR v motoskijöringu 2018 je vypsán pouze v jednotné třídě MX1.

 

2) Jsou změněny částky za umístění pro jezdce do 15. místa tak, jak bylo řečeno na prosincové kalendářní poradě.

 

3) V souvislosti s celkovou změnou licencí od roku 2018 se závodů mohou účastnit jezdci s vyššími typy licencí (mezinárodní atd.) nebo s národní licencí. Licence Hobby není pro MČR povolená.Pokud si jezdec zažádá o národní licenci, kde vyznačí motokros a nevyznačí motoskijöring, licence mu bude platit jak na motoskijöring, tak i v sezóně na závody od SMS až po MR. 


Pokud si jezdec zažádá o národní licenci a vyznačí do žádosti motoskijöring, licence mu bude platit na MČR v motoskijöringu a během sezóny pak na závodech přeborů SMS v kategorii Hobby (bude to něco jako bývalá licence "C"). Tak to bylo dohodnuto na dnešním jednání na AČR.

 
Lyžař bude moci startovat se stejnou licencí, jak je popisováno pro jezdce nebo s licencí lyžaře (to je postaru).
Pro registrované týmy bude dále licence soutěžících 2018 - také postaru.

 

 

 

 

Takto zafajfkovaná žádost bude platit na MČR v motoskijöringu a ve zbývající sezoně 2018 jako hobby v SMS.

 

 

 

 

 

 

 

Takto zafajfkovaná žádost bude platit na MČR v motoskijöringu a ve zbývající sezoně 2018 s ní můžete startovat v MČR v motokrosu a SMS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Takto zafajfkovaná žádost bude platit na MČR v motoskijöringu pro lyžaře. 

 

 

 

Vyplněnou žádost vytisknout podepsat, naskenovat a s lékařskou prohlídkou zaslat přímo na AČR na email: vankova@autoklub.cz

 

Kopii přihlášky zašlete na SMS pod kterou spadáte.

 

SMS Pardubice: novotnykmh@seznam.cz

SMS Jižní Čechy: Evzen.Zadrazil@cz.bosch.com

SMS Morava: hrabica.st@gmail.com

SMS Střední Čechy: mifamoto@centrum.cz

 

Odkaz na žádost o licenci:

 

 

http://www.autoklub.cz/dokument/13740-zadost-o-registraci-do-sms-motocyklovy-sport.html,

 

 

Okaz na formulář lékařské prohlídky:

 

 

http://www.autoklub.cz/dokument/13741-formular-lekarske-prohlidky-motocyklovy-sport-2018.html,

 

 

Odkaz na na účet kam zaplatit licence:

 

 

http://www.autoklub.cz/text/90-aktuality.html

 

 

Při nejasnostech volejte 739 312 101 

 

Tak teď si už musíme jen přát dobré sněhové podmínky. 

21.12.2017

Zdravím krosáky a tady hlavně posádky motoskijöringu.

 

Změny na AČR ohledně licencí a vše potřebné se dozvíte na stránkách SMS a zrovna tak tam najdete žádosti o licence a formulář na zdravotní prohlídku.

 

http://www.smspce.cz/aktuality

10.12.2017

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2018 v motoskijöringu

 

   V překrásném prostředí Chaty Maxe Švabinského v Kozlově nedaleko České Třebové se sešli všichni organizátoři nadcházejícího MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2018“.

Po zhodnocení sezóny 2017, ve které se podařilo odjet všech 6 plánovaných závodů, byl projednán a schválen následující kalendář mistrovství.

 

1. závod          neděle 14.1.2018                              Rudník

2. závod          neděle 21.1.2018                              Letohrad

3. závod          sobota 27.1.2018                              Horní Město

4. závod          neděle 28.1.2018                              Klášterec nad Orlicí   

5. závod          sobota 3.2.2018                                Chotčiny

6. závod          sobota 10.2.2018                              Dobřany v Orlických horách

 

   Pokud nám bude zima přát, odjedeme jubilejní 20. sezónu mistrovských motoskijöringů. Netradičně začneme seriál prvním závodem na trati v Rudníku, kde měl motoskijöring při své premiéře velký divácký úspěch. Podle vyjádření pořadatele se závod v roce 2018 pojede na nové trati.

   Další závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud vyjde počasí, můžeme na této trati blízko centru města očekávat nádherné závody. Pořadatelé se chystají vylepšit trať tak, aby byla lepší pro jezdce a atraktivní pro diváky, kterých chodí na zdejší trať vždycky dost.

   Sportovní areál nedaleko mateřské školky v Horním Městě u Rýmařova bude hostit jezdce 3. závodu seriálu MČR. Místní zkušení pořadatelé pojedou jubilejní motoskijöring. Jezdci i diváci mohou očekávat vzrušující závody na pěkné a dlouhé trati, přátelské prostředí i tradičně bohaté občerstvení.

  Další den se pojede v Klášterci nad Orlicí, na jedné z našich nejznámějších motoskijöringových tratí. Závodiště „Klášterecké břehy“ je přímo v obci nedaleko fotbalového hřiště. Trať je divácky přehledná, navíc v seriálu vždy startuje i několik domácích posádek, kterým diváci připravují opravdu domácí prostředí.

   K předposlednímu závodu zajedou soutěžící do Jižních Čech. Pojede se v Chotčinách u Chýnova. Zdejší trať je dobře přístupná jak pro jezdce, tak i pro diváky, protože je nedaleko okresní silnice. I sem rádi chodí ve velkém množství diváci.

   Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2018“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2018.

   Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci.  Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2017 budou mít pro přehlednost startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

   Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři za stejných podmínek, jako v letech minulých. Jezdci musí být držiteli platné licence 2018 pro motokros nebo enduro všech stupňů. Lyžař musí mít stejnou licenci jako jezdec nebo speciální licenci pro lyžaře.

   Při vyrovnanosti motoskijöringu mohou diváci opět očekávat kvalitní a zajímavé závody. Titul budou obhajovat klášterečtí bratři Šrolerové, kteří jsou historicky i nejúspěšnějšími závodníky. Vždyť v bodové tabulce ze všech ročníků mají na svém kontě 1429 bodů, což je o 307 bodů více, než u dalších jezdců.

   Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pro ně opět organizátoři připravili seriál 5 závodů „Orlického poháru“. Závody se pojedou kromě Chotčin na všech ostatních mistrovských tratích. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod.

   A tak si jen musíme přát, aby nám přálo počasí. O všem dění v motoskijöringu budeme opět pravidelně informovat.

 

  Josef Vašíček, 10.12.2017

10.12.2017

09.12.2017

Kalendář na sezonu 2018 v motoskijöringu

 

14.1. Rudník

21.1. Letohrad

27.1. Horní Město

28.1. Klašterec nad Orlicí

3.2. Chotčiny u Chýnova

10.2. Dobřany

13.02.2017

MČR motoskijöring, Dobřany v Orlických horách 11.2.2017 – definitivně o mistra ČR !!!

 

Kdo jste byli na sobotním posledním závodě MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ v Dobřanech v Orlických horách, určitě mi potvrdíte, že tak nádherné závody jste dlouho neviděli. Vždyť až do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude mistrem. Navíc se opět přepisovaly různé historické tabulky. A jak to tedy v Dobřanech dopadlo?

 

Opět se potvrdilo, že dobřanských závodů se jezdci rádi účastní. Do závodu se přihlásilo v MČR 19 posádek (letos nejvíc). Kromě Víti Marka jeli všichni, kteří v předchozích 5 závodech startovali. Milým překvapením byl návrat Romana Skalky, který v minulosti patřil k horkým kandidátům na mistrovské tituly. MČR jel naposledy v roce 2012, na dobřanské trati dokonce v roce 2001 vyhrál. V historické tabulce bodů ze všech ročníků MČR si stále udržuje 5. příčku. Do MČR nově zasáhl také Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník) s lyžařem Tomášem Špačkem.

 

S napětím se očekávalo 6 kvalifikačních jízd, ze kterých jezdci získávají bonusové body. Před závodem na tom byli nejlépe Šrolerové. Se ztrátou 7 bodů za nimi byli Mohaupt s Hotovým a se ztrátou 10 bodů Josef Mňuk s Filipem Langerem. Na závodiště „U hradu“ přišlo po obědě kolem tisíce diváků. A od 1. kvalifikační jízdy viděli velké motoskijöringové divadlo. Jezdci i jejich lyžaři předváděli na dokonalé trati s dostatečnou sněhovou vrstvou velké závody. V každé jízdě se urputně bojovalo o body. S velkým nasazením jeli Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ze 3 uchazečů o mistrovský titul na tom byli bodově nejhůře a proto jezdili s velkým nasazením. Dvakrát vyhráli, 1x byli druzí a výsledkem byla vyhraná kvalifikace a 3 body k dobru. Bratři Šrolerové se také snažili, z kvalifikace získali 1 bod za 3. místo. Vítězové kvalifikace tak snížili ztrátu na Šrolery na 8 bodů. Mohaupt s Hotovým byli v kvalifikaci 5. a ztráceli na Šrolery 6 bodů. Mohaupt musel jet na náhradní motorce, protože jeho nová Honda je po závažné poruše motoru z Chotčin v reklamaci. Boj o titul tak byl stále otevřený.

 

V kvalifikaci váleli Pavel Dvořáček se zkušeným lyžařem a 3násobným mistrem ČR Petrem Čížkem. Byli dvakrát 2. a poslední jízdu vyhráli. Z kvalifikace si tak připsali na své konto 2 body za 2. místo. Po vyrovnaných výkonech senzačně postoupili z 8. místa přímo do finále Merganc s Moravcem na malé Yamaze 125!!! Pro mladého Jirku Mergance to bylo vůbec první finále v kariéře.

 

Do finále „B“ nastoupilo 10 dvojic. A byl to závod jak se patří. Vždyť pouze nejlepší 2 dvojice mohly postoupit do finále „A“. Od startu nejlépe odjeli Černý s Rychtaříkem a 5 kol to vypadalo, že zopakují svůj výkon z Klášterce, kdy v B-finále zvítězili. Za nimi dlouho bojovala čtveřice jezdců Roušavý, Vitouš, Šmahel a Vetešník. Ale v 6. kole se vše změnilo. Na čele se objevil Vít Vitouš sledovaný Šmahelem a Vetešníkem. V 8. kole upadl Vetešník a byl tak z kola ven. Na vedoucí jezdce se dotáhl Skalka, který dokázal, že stále nic nezapomněl ze svého umění. Ke konci závodu se na čelo dostal Pavel Šmahel a poprvé postoupil do finále společně s Vitoušem. Mohutně finišující Roman Skalka dojel těsně za Vitoušem a obsadil tak celkové 11. místo.

 

Start finále „A“ zvládli nejlépe Josef Mňuk s Filipem Langerem. Dostali se do vedení a na čele si počínali docela suverénně. Naopak pro klášterecké bratry to vypadalo všelijak. Odstartovali jako 3. V té době by tak titul byl jejich s 3-bodovým náskokem na Josefa Mňuka. Pak se ale objevili až na 9. pozici. A to bylo pro ně zlé. V tom momentu by mistrovský titul získal Josef Mňuk se 100 body a Šroleři by měli bodů 95. V dalším kole se dozadu propadli další aspiranti na titul Mohaupt s Hotovým. Za vedoucím Mňukem se stále drželi výtečně jedoucí Dvořáček s Čížkem, kteří byli mohutně povzbuzováni dobřanským publikem. Šroleři se nevzdávali a snažili se postupovat dopředu společně s Mohauptem a Hotovým. Ale ve vyrovnaném finále to neměli jednoduché. Dostali se na 7. pozici, ale to stále na titul nestačilo. Na 3. pozici jezdili dlouho Fogl se Sabotou před Romanem Mňukem se Zdeňkem Langerem.

 

Ale pak přišlo 7. kolo. Josef Mňuk na čele upadl. Než nasedl, byl na 2. pozici a vidina titulu se mu začínala vzdalovat. Na čele tak jezdili Dvořáček s Čížkem a udrželi se tam celá poslední 4 kola až do konce. Zaslouženě vyhráli a zařadili se tak jako 20. do elitní skupiny vítězů závodů MČR v motoskijöringu. Petr Čížek tradičně předvedl divákům svůj triumfální vítězný průjezd cílem na jedné lyži. Ale bojovalo se i o zelený věnec za 3. místo. Nakonec byli úspěšnější Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, i když těsně před Foglem se Sabotou.

 

A to už se začalo horečně počítat. Jak Josef Mňuk, tak i Patrik Šroler, měli totiž po finále na svém kontě 97 bodů. Mistry tak muselo určit pomocné kritérium podle řádů – počet nejlepších umístění. A to na tom byli lépe klášterečtí bratři, kteří letos dvakrát vyhráli, kdežto Josef Mňuk pouze jednou. Tak takový dramatický závěr sezóny jsme určitě dlouho neměli. Bratři Šrolerové získali svůj v pořadí 4. mistrovský titul – stejně jako Bohuslav Svatoš s Radimem Novákem v dřívějších letech. Pro pořádek musíme uvést, že na jejich titulu se podílel i lyžař Filip Moravec. Filip jel v Dobřanech s Jiřím Mergancem, ale při závodě v Rudníku zaskakoval za Mirka Šrolera a body za 4. místo byly velice cenné. Patrik a Miroslav Šrolerové navíc po dlouhé době získali titul na dvoudobém stroji – posledním vítězem na „dvoutaktu“ byl v roce 2007 dobřanský Josef Švorc s lyžařem Josefem Drašnarem

 

1. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 8:55,91

2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:03,43

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:07,38

4. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Yamaha 450 4T, 9:10,13

5. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, Suzuki 450 4T, 9:23,29

6. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:23,29

 

Mistry se tak stali Šrolerové (97 bodů). Za nimi byli Josef Mňuk – Filip Langer (97 bodů), Lukáš Mohaupt – Václav Hotový (92 bodů), Roman Mňuk – Zdeněk Langer (81 bodů), Pavel Dvořáček – Petr Čížek (71 bodů) a Tomáš Fogl – Martin Sabota (67 bodů).

 

V Dobřanech se rozhodlo i o vítězi Orlického poháru pro hobby jezdce. I když se na první pohled zdálo, že vedoucí Kylar s Majvaldem mají velký náskok 15 bodů na Luxe s Fiedlerem, neměli to kunčičtí jezdci vůbec jednoduché. Do Dobřan přijel velký počet 37 dvojic. Při takovém množství jezdců stačí jeden výpadek v kvalifikaci a vidina úspěchu je ta tam.

 

A nakonec to tak skoro bylo. Kylar s Majvaldem vyhráli 1. jízdu, ale 2. jízda jim vůbec nevyšla, získali pouhých 5 bodů za 11. místo. Situaci nakonec zachránili v poslední sérii, body za 3. místo jim zachránily přímý postup z posledního 8. místa, a to ještě díky 1 vítězství při shodě bodů s další posádkou. Ještě hůř na tom byli další favorité. Lux s Fiedler i Rous s Regnardem sice vždy 1x vyhráli, ale ostatní výsledky byly slabší a obě dvojice tak musely do finále „B“. A ještě hůře na tom byli Jerie s Rumlem, kteří v předchozích závodech pravidelně bodovali ve finálových jízdách. V Dobřanech získali pouhých 23 bodů, v kvalifikaci byli až 26. a na finálové jízdy se mohli jen dívat. Naopak suverénně si v kvalifikaci počínali Kavka se Sabotou, kteří vyhráli všechny své 3 jízdy a byli tak největšími favority finálové jízdy „A“. Na dalších místech skončili překvapivě Kohl s Kohlem a Havlík s Knejpem.

 

Ve finále „B“ nedali svým soupeřům vůbec žádnou šanci Lux s Fiedlerem. Poslední postupové místo si vybojovali Kotouček s Dvořákem, pro které to tak byl letošní první postup do finále „A“. Postoupili těsně na úkor Rouse s Regnardem, kteří dojeli těsně za nimi.

 

Když nastoupilo všech 10 nejlepších dvojic na start sedmikolové finálové jízdy, měli už Kylar s Majvaldem Orlický pohár 2017 v kapse. Nejlépe odstartovali Lux s Fiedlerem před Kavkou se

 

Sabotou. Obě posádky pak předváděly divákům zajímavý souboj. Ale v poslední zatáčce před cílem 4. okruhu měly obě posádky mezi sebou kolizi a tím se do čela dostali Kylar s Majvaldem. Lux s Fiedlerem se brzy rozjeli, ale Kavka se Sabotou ztratili více jak polovinu okruhu. Lux s Fiedlerem jeli obdivuhodně. Vůbec jim nevadilo absolvování B-finále navíc. Dokázali si vybojovat zpět pozici na čele finále a závod tak vyhrát.

 

1. Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler, BV Racing, KTM 250 2T, 6:20,47

2. František Kylar – Tadeáš Majvald, Letohrad, Husqvarna 510 4T, 6:26,96

3. Oldřich Musil – Jaroslav Henych, Horní Město – Skály, Honda 450 4T, 6:32,36

4. Jan Havlík – Pavel Knejp, Holohlavy, KTM 300 2T, 6:33,52

5. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 6:46,04

6. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 500 2T, 6:57,53

 

Orlický pohár 2017 tak vyhráli zaslouženě Kylar s Majvaldem s 85 body. Na čele seriálu byli od 1. závodu a v roce 2018 by jim určitě slušela účast v MČR. Za nimi skončili další známí jezdci Lux s Fiedlerem (73 bodů) a Kavka se Sabotou (63 bodů).

 

Na závěr povedeného dobřanského závodu mohlo být v příjemně vytopeném „Dřeváku“ provedeno slavnostní vyhodnocení úspěšné sezóny 2017. Vyhlášeno a odměněno věcnými cenami bylo 5 nejlepších jezdců i lyžařů v MČR i v Orlickém poháru. Dále byl oceněn nejlepší pořadatel seriálu (AMK Dobřany), skokan roku (Pavel Dvořáček) i osobnost motoskijöringu (Josef Vašíček).

 

Letošní sezóna se nám určitě vydařila. Díky zimě se podařilo odjet všech 6 plánovaných závodů, což je po předchozích špatných zimách úspěch. Chodilo i dost diváků, účastnilo se hodně posádek, na všech závodištích se odjely zajímavé závody.

 

Josef Vašíček, 12.2.2017

 

 

 

 

 

Dobřany 2017

 

12.02.2017

Video z Dobřan od Bernyho, děkujem

 

https://www.youtube.com/watch?v=1bMH2gVBkR8

09.02.2017

MČR motoskijöring, Dobřany v Orlických horách 11.2.2017 – FINÁLE MČR !!!

 

Vážení přátelé, jsem rád, že Vás mohu pozvat na letošní poslední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“. Mám informace od zástupce pořadatele Josefa Švorce z Dobřan v Orlických horách. Podle jeho slov se připravuje kvalitní trať, které prospívá současné mrazivé počasí. Většina jezdců určitě v Dobřanech startovala a ví, že místní trať v prostorách autokrosového závodiště „U hradu“ bývá vždy zajímavá a velice rychlá. Závody na trati s délkou 1 okruhu 600 metrů bude natáčet i Česká televize pro pořad Svět motorů. V Dobřanech to tak bude už historicky 15. mistrovský motoskijöringový závod.

Sobotní závody definitivně rozhodnou o tom, která dvojice získá 19. mistrovský titul v motoskijöringu. Nejlepší výchozí pozici mají klášterečtí bratři Šrolerové, kteří mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů). Šrolerové tak mohou navázat na svoji sbírku mistrovských titulů z let 2005, 2006 a 2010. Ale nebudou to mít jednoduché. Mohaupt s Hotovým i Mňuk s Langerem se určitě jen tak nevzdají.

V Dobřanech se rozhodne i o vítězi Orlického poháru pro hobby jezdce. Po 4 odjetých závodech jsou na tom nejlépe Kylar s Majvaldem (68 bodů). Za určitých podmínek by je mohli předstihnout Lux s Fiedlerem (53 bodů) a vítězové Orlického poháru z roku 2015 Kavka se Sabotou (50 bodů).

Letošní zima motoskijöringu přeje a je to znát i na kvalitě výkonů všech startujících. A tak se diváci mohou těšit na nádherné závody. Pořadatelé v Dobřanech jsou známí svou pohostinností. V místním „Dřeváku“ bude dobře postaráno nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Po závodě pak přijde i chvilka slávy pro nejlepší. Vyhlášení a odměnění věcnými cenami bude připraveno pro 5 nejlepších jezdců a lyžařů jak v MČR, tak i v Orlickém poháru. Tradičně bude vyhlášen „skokan roku“, nejlepší pořadatel a osobnost motoskijöringu.

Tak se v sobotu můžeme všichni sejít na finálovém závodu.

07.02.2017

06.02.2017

Fotky od Mirka Jirečka, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2017/gal-motoski-chotciny-5-2-2017

06.02.2017

Informace o 5. motoskijöringu 5.2.2017

 

   Když jsme před týdnem odjížděli z vydařeného motoskijöringu z Klášterce, v koutku duše jsme doufali, že předpověď počasí s náhlým oteplením nebude platit. Ale předpověď se bohužel vyplnila. Pořadatele 5. závodu 5.2.2017 v Chotčinách u Chýnova tak čekal těžký úkol. Zrušit závody nebo jej pořádat? Pořadatelé – Motosport Chýnov, Retox Racing a SDH Chotčiny se rozhodli pro pořádání závodu za nelehkých podmínek.

   Již při tréninku, který byl vypsán na minimální počet kol, se členové jury rozhodli k celkové změně standardního časového harmonogramu. Jednu sérii jízd MČR přesunuli už do dopoledního programu, kdy byla trať ještě trochu zimní. Hlavní finálová jízda „A“ se tak mohla jet také dříve. U vloženého závodu byl snížen počet jízd a finálové jízdy B i A se dojížděly až po MČR. A když jezdci se změnami souhlasili, mohli vyrazit na závodní trať.

   Už od úvodní kvalifikační jízdy začal mít problémy s motocyklem průběžně vedoucí Lukáš Mohaupt. A tak horko těžko byl v kvalifikaci 3. a získal s lyžařem Vaškem Hotovým 1 bonusový bod do tabulky MČR. Kvalifikaci nakonec vyhráli klášterečtí bratři Šrolerové, kteří 2x vyhráli a 1x byli 2. Stejně tak na tom byli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří tak senzačně ovládli minulý závod v Klášterci nad Orlicí. Jízdu od jízdy se trať stávala těžší a těžší, později už spíše vypadala jako trať jarního motokrosu. Ale jezdci i jejich lyžaři dokázali za tak těžkých podmínek  tisícovce diváků své velké mistrovství.

   Start finále MČR byl dramatický. Perfektně odstartovali bratři Šrolerové a začali celému jezdeckému poli ujíždět. Za nimi kontrolovali situaci Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. O 4. místo bylo několik uchazečů, dlouho na tom byli nejlépe Vitouš se Sejkem v barvách domácího klubu Motosport Chýnov, pro které to byl letos 1. společný závod. Snažili se i Mohaupt s Hotovým, Plíhal s Poulem a Dvořáček s Majvaldem. Ze zadních pozic útočili Fogl se Sabotou, kteří měli na startu kolizi. Finále se muselo divákům líbit, protože jezdci si v boji o 4. místo nic nedarovali.

   Na čele dokončili závod v pohodě jedoucí Šrolerové, kteří tak byli letos první dvojicí, která dokázala vyhrát 2 závody. Navíc získali 19. vítězství v MČR a v historické tabulce seriálu se posunuli na 2. pozici před Pavla Kunce. Na vedoucího Bohuslava Svatoše jim tak chybí už pouhé 2 vyhrané závody. Na těžké trati tak opět dokázali, že letos patří k hlavním adeptům na mistrovský titul. Na stupně vítězů vystoupili i Josef Mňuk s Filipem Langerem a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Mohaupt s Hotovým skončili na 4. pozici.

 

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 8:12,69

2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:23,17

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:35,24

4. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 8:59,44

5. Pavel Dvořáček – Tadeáš Majvald, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 9:02,03

6. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Yamaha 450 4T, 9:04,03

 

   A jak vypadá průběžné pořadí MČR? Čtyřbodovou ztrátu na Mohaupta zlikvidovali po vítězné kvalifikaci a finále klášterečtí bratři Šrolerové. Před posledním závodem v Dobřanech v Orlických horách mají na svém kontě celkem 87 bodů. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (82 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (77 bodů). Boj o mistrovský titul tak není stále rozhodnutý, diváci se mohou těšit na velké souboje na dobřanské rychlé trati již tuto sobotu.

   Diváci v Chotčinách mohli shlédnout i 22 jezdců volného závodu. Finále ovládli Kavka se Sabotou, kteří jezdí úspěšně Orlický pohár stejně jako Popovyč s Novotným. Kavka se Sabotou navázali na své loňské prvenství v Chotčinách. Čest Jihočechů zachránili 3. místem Charvát s Hůlou.

 

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 5:59,32

2. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 6:13,04

3. Jan Charvát – Dominik Hůla, Husqvarna Promoto, Husqvarna 450 4T, 6:30,08

4. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 6:41,27

5. Luboš Polišenský – Ondřej Štiller, Retox Racing, KTM 300 2T, 6:44,37

6. Lukáš Jelínek – Tomáš Kohout, Retox Racing, Husqvarna 250 4T, 6:51,79

 

   A tak nás čeká už jen závěr letošní povedené sezóny, který bude v sobotu sobotu 11.2.2017 na trati „U hradu“ v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede závěrečný závod MČR, ale i Orlického poháru. O dalších podrobnostech budu informovat.

 

 

 

Josef Vašíček, 6.2.2017

 

 

 

Patrik a Míra Šrolerové

 

 

Lukáš Mohaupt a Vašek Hotový

 

 

Pepa Mňuk a Filip Langr

 

02.02.2017

 

MČR motoskijöring, Chotčiny (u Chýnova), 5.2.2017:

 

    Vážení přátelé, jsem rád, že Vás mohu pozvat na předposlední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“. Jak mi potvrdil zástupce pořadatele pan Evžen Zadražil, závody na jihočeské trati v Chotčinách se tuto neděli 5.2.2017 pojedou. Pořadateli jsou Motosport Chýnov, Retox racing a místní SDH Chotčiny. Bude to jediný závod kalendáře, který se pojede na území Jižních Čech. Po dvou závodech MČR v motoskijöringu v letech 2012 a 2016 se Chotčiny u Chýnova pevně zapsaly do kalendáře MČR. Loni bylo chotčinské klání z důvodu chabé zimy dokonce jediné v celé sezóně.

    Diváci se mohou těšit na kvalitní závody nejlepších českých motoskijöringových dvojic. Všechny 4 předchozí závody měly dobrou sportovní úroveň i diváckou návštěvnost. O vyrovnanosti závodů svědčí to, že každý závod vyhrála jiná posádka. Na prvních 3 místech jsou největší kandidáti na mistrovský titul 2017. Vedou Mohaupt s Hotovým (68 bodů) před bratry Šrolery (64 bodů) a Josefem Mňukem s Filipem Langerem (60 bodů). Mimochodem posledně jmenovaní vždy v Chotčinách vyhráli. Boj o mistrovský titul není rozhodnutý, ve hře je ještě celých 46 bodů. Do MČR se letos poprvé zapojí také domácí posádka Motosportu Chýnov Vít Vitouš s Karlem Sejkem.

    I v Chotčinách budou moci startovat bezlicenční jezdci. Závod sice není zařazen do Orlického poháru, ale vítáni jsou všichni jezdci. Mezi hlavní favority budou určitě patřit jezdci domácího Retox teamu Tomáš Janů s Miroslavem Barešem, kteří patří ke špičce Orlického poháru, ve kterém jsou průběžně na 5. pozici.Trénink jezdců začne v 10 hodin, slavnostní zahájení závodu bude ve 12 hodin a v 12:30 hodin vše vypukne prvními kvalifikačními jízdami. Pro diváky mají pořadatelé připraveno bohaté občerstvení. Trať je dobře přístupná, je nedaleko silnice z Chýnova do Mladé Vožice.

 

Souřadnice:

 

49°26'37.671"N, 14°49'29.000"E

 

Mapa:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.8358682&y=49.4265951&z=13&source=ward&id=3578

 

01.02.2017

Chotčiny u Chýnova se jedou.

Takže 5. 2. 2017 MČR a volný závod hobby jezdců.

Souřadnice:

49°26'37.671"N, 14°49'29.000"E

31.01.2017

Fotky od Míry Jirečka, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2017

 

 

Fotky od Pavla Horáka, děkujeme

 

http://jackie007.rajce.idnes.cz/ORION_SHIVA_KTM_CUP_2017_Orlicky_pohar_-_Klasterec_nad_Orlici_29.1.2017/

 

 

Fotky od Čestmíra Doubravy, děkujeme

 

http://dcfoto.zamberk.cz/fotogalerie_2017.htm

 

 

Video z Klášterce nad Orlicí od Jirky Suchánka, děkujeme

 

https://www.youtube.com/watch?v=r_Dhyx2SCCs&feature=youtu.be

 

Článek na MOTORKÁŘÍCH.CZ 

 

http://www.motorkari.cz/motosport/motocross/motoskijoring/mcr-v-motoskijoringu-v-klasterci-povzbuzovali-jako-na-fotbale-35929.html

30.01.2017

Informace o 4. motoskijöringu 29.1.

 

   V neděli 29.1.2017 se jel letos už 4. závod MČR  v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ A byl to nádherný závod, kde si tisícovka diváků určitě přišla na své. Po 5 let se přepisovala i tabulka nových vítězů MČR. Na závodišti to občas vypadalo jako na fotbale, tak se povzbuzovalo. Pochopitelně nejvíce diváci fandili posádkám v dresech domácího SMK. Na trať „Kláštereckých břehů“ vyrazil rekordní počet závodníků. V MČR jelo 16 dvojic a v Orlickém poháru dokonce dvojic 44, což je dosavadní rekord v celé historii MČR v motoskijöringu.

   Už od dopoledních kvalifikací se závodilo opravdu naplno. O vítězi rozhodla až pomocná kritéria – lepší umístění v poslední jízdě. Jak Mohaupt s Hotovým, tak i J.Mňuk s F.Langerem 2x vyhráli a 1x byli na 2. pozici. Poslední série jízd byla tak úspěšnější pro Mohaupta, který se tak radoval z 3 bonusových bodů za kvalifikaci. Opět dobře v kvalifikaci zajeli Plíhal s Poulem a byli 3. Přímý postup do finále si vybojoval i populární Jan Zářecký, který jako jediný z celého pole startujících jel všech 111 závodů, které se jako MČR jely. Na laně za ním jel tentokrát nestárnoucí Jan Fajt („Fitty“), který v minulosti jezdil hlavně s Oldřichem Rousem. Kvalifikace příliš nevyšla další domácí posádce Fogl – Sabota, která musela do finále „B“.

   Ve finále „B“ určitě sebe i fanoušky mile překvapili nováčci Černý s Rychtaříkem, kteří do MČR přestoupili z Orlického poháru. Minulý závod v Horním Městě jeli poprvé a v Klášterci už celkem bez problémů vyhráli B finále a dostali se tak mezi naši elitu do hlavního finále „A“. S nimi ještě postoupili Vetešník s Procházkou.

   A pak přišlo očekávané finále. Nejlépe odstartovali vítězové kvalifikace Mohaupt s Hotovým. Ale už v polovině okruhu ztratil Mohaupt lyžaře a než se znovu Vašek Hotový připojil, ztratili více jak půl kola. Na čele 10 dvojic tak jezdili první 3 kola Michal Plíhal s Josefem Poulem. Ale na ně se tlačili Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem i obhájci titulu Josef Mňuk s Filipem Langerem.  Mohaupt s Hotovým mohutně doháněli časovou ztrátu.

   Cílem 4. kola už projížděli na vedoucí pozici Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Finále jeli nádherně, brzy si na čele vytvořili slušný náskok. Za ně se dostali Josef Mňuk s Filipem Langerem, ale 3 kola před cílem projel Pepa Mňuk bez lyžaře Filipa, kterého ztratil. Finále tak pro ně bylo ztraceno a chybějící body je možná budou mrzet. Ale takový je sport, pokaždé vše nevyjde podle představ.

   A už tu byl cíl. Zaslouženě vyhráli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří se tak stali 19. jezdci, kteří vyhráli závod MČR v motoskijöringu. Historickou tabulku tak změnili po 5 letech, kdy poprvé vyhráli Mohaupt s Hotovým. A byli to právě Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří doslova udělali klášterecký závod. Z beznadějné poslední pozice se postupně propracovávali jezdeckým polem. 2 kola před cílem už byli na 2. pozici a přibližovali se i vedoucí dvojici. Podali obdivuhodný výkon. Když si uvědomíme, že dokázali na trati, která už byla po předchozích 21 jízdách hodně těžká, předjet 8 kvalitních dvojic. Na stupně vítězů se dostali i domácí bratři Šrolerové, kteří se po celý závod drželi ve vedoucí skupince jezdců. Body za výsledek ve finále získali i nováčci Černý s Rychtaříkem.

   Ve velkém stylu jezdili i další domácí Janové Zářecký s Fajtem. Ti byli určitě nejvíce povzbuzovanou posádkou. Když si uvědomíme, že Zářeckému je 48 let a jeho lyžař Fajt je ještě o 18 let starší, tak klobouk dolů. Dohromady jim tak je neuvěřitelných 114 let. A jejich dvěstěpadesátka Honda už také není nejmladší. Ve finále skončili na 4. pozici.

  

1. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:28,40

2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 11:35,25

3. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 11:38,90

4. Jan Zářecký – Jan Fajt, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 250 2T, 12:02,98

5. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, z.s., Suzuki 450 4T, 12:07,92

6. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 12:11,15

 

   Z 3. místa po Horním Městě se do čela MČR dostali Mohaupt s Hotovým (68 bodů). Za nimi jsou bratři Šrolerové (64 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (60 bodů). Za ně už v tabulce poskočili klášterečtí vítězové Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem (49 bodů). Jak je vidět, tabulka je stále vyrovnaná, o mistrovský titul budou asi bojovat dvojice na prvních 3 místech. Pokud to zima dovolí, pojedou se ještě 2 závody, které nám ukáží více.

   Neustále se rozšiřující jezdecké pole hobby jezdců v Orlickém poháru si vynutilo změny systému závodu. Muselo se jet více kvalifikačních jízd. Ale podařilo se to vše zvládnout a i tito jezdci se pěkně svezli. Kvalifikace byly samozřejmě při velkém počtu jezdců náročné, každá chyba znamenala propad v pořadí. I takový jezdec, jako je Marcel Hock, si musel postup vybojovat až z finále „B“.

   Ve finále před sebe vedoucí jezdci Poháru Kylar s Majvaldem nikoho nepustili a vyhráli, i když těsně. Na stupně vítězů je doprovodili oba jezdci, kteří do finále postoupili až na poslední chvíli z B-finále Hock a Popovyč, pro kterého je to letošní nejlepší výsledek.

 

1. František Kylar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna 510 4T, 8:21,69

2. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 8:22,14

3. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 8:28,61

4. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 8:44,80

5. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 8:46,41

6. Tomáš Janů – Miroslav Bareš, Retox Racing, Honda 450 4T, 8:48,53

 

   Na prvních 3 místech v Orlickém poháru se pořadí nezměnilo. Stále vedou Kylar s Majvaldem (68 bodů) před Luxem s Fiedlerem (53 bodů) a Kavkou se Sabotou (50 bodů). Závody by měly pokračovat už tuto neděli v Chotčinách u Chýnova. O pořádání se rozhodne podle místních podmínek během týdne. O všem budu včas informovat.

 

Josef Vašíček, 30.1.2017

 

 

 

 

30.01.2017

Fotky od Mirka Škody z Horního Města, děkujeme

 

https://www.motormix.cz/album/3517

 

 

Informace o 3. motoskijöringu 28.1.

 

   V sobotu 28.1.2017 se jel v pořadí 3. závod MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ na tradiční trati v Horním Městě u Rýmařova. Trať s délkou 1 okruhu 800 metrů byla postavena ve sportovním areálu nedaleko místní mateřské školky a byla díky sněhovým podmínkám velmi dobře připravená. Co bohužel nemohl ovlivnit pořadatel, bylo počasí. Po pátečním nádherném slunečním dnu čekalo v sobotu ráno organizátory i jezdce nepříjemné překvapení. Celá trať byla pohlcena do zimní mlhy, a to po celý sobotní den.

   Aby bylo zajištěno správné vyhodnocení pořadí jezdců, museli dokonce časoměřiči zapisovat průjezdy jednotlivých jezdců venku přímo v blízkosti závodní tratě. Ale jezdce, pořadatele ani funkcionáře počasí nezaskočilo a závody se podařilo bez větších problémů odjet. Návštěvnost kolem 300 diváků byla kvůli počasí menší. Ale ti diváci, kteří na závodiště přišli, viděli zajímavé souboje v obou kategoriích.

   I do Horního Města dorazilo dost posádek. V MČR sice chyběl Michal Roušavý, kterého skolila horečka, ale dojeli další jezdci. A tak v MČR startovalo 16 posádek. V Orlickém poháru chybělo mnoho jezdců, kteří jeli v posledních 2 závodech, ale nahradili je místní borci a tak v poháru jelo 35 dvojic.

   Kvalifikaci MČR zcela ovládli předloňští vítězové z Horního Města Mohaupt s Hotovým. Vyhráli všechny své 3 jízdy a tím i kvalifikaci a zároveň získali na své konto 3 bonusové body. Dařilo se i Romanu Mňukovi se Zdeňkem Langerem. Ve stabilních výkonech pokračovali i Fogl se Sabotou, kteří byli v kvalifikaci jako 3. Obhájci mistrovského titulu a vítězové minulého rudnického závodu Josef Mňuk s Filipem Langerem postoupili z 5. místa. Z 6. místa postupovali do finále průběžně vedoucí jezdci seriálu bratři Šrolerové, kteří se ale trápili s výkonem svého dvoutaktu Beta. Z B-finále si právo jet hlavní finále ještě dodatečně vybojovali Kuda s Ondráčkem a Zářecký s Mlynářem.

   Ve finále „A“ pokračovali v suverénních výkonech Mohaupt s Hotovým. Po perfektním startu se udrželi na čele po celých 10 dlouhých kol a zaslouženě vyhráli. Na stupně vítězů je doprovodili Josef Mňuk s Filipem Langerem a překvapivě i Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kterým konečně vyšla finálová jízda.

 

1. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 11:44,11

2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:51,04

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:51,68

4. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Yamaha 450 4T, 12:04,84

5. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 12:06,33

6. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 12:10,11

 

   Do čela seriálu MČR se dostali Josef Mňuk s Filipem Langerem s 52 body. S odstupem 3 bodů následují bratři Šrolerové a s odstupem 4 bodů Mohaupt s Hotovým, kteří se závod od závodu zlepšují.

   Specialistům v Orlickém poháru dokonale vypálili rybník místní jezdci Musil s Chovancem. Podobně jako Mohaupt ovládli od začátku až do konce 7-kolovou finálovou jízdu. Za nimi dlouho jezdili vítězové kvalifikace a průběžně vedoucí Kylar s Majvaldem, ale v 5. kole je předstihli Lux s Fiedlerem.

 

1. Oldřich Musil – David Chovanec, Skály, Honda 450 4T, 8:48,78

2. Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler, BV Racing, KTM 250 2T, 8:59,82

3. František Kylar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna 510 4T, 9:04,14

4. Tomáš Janů – Miroslav Bareš, Retox Racing, Honda 450 4T, 9:25,23

5. Martin Lux – Tomáš Lux, SMK Klášterec n.O. v AČR, Husqvarna 450 4T, 9:32,81

6. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 9:36,91

 

   Na prvních 3 místech v Orlickém poháru se pořadí nezměnilo. Stále vedou Kylar s Majvaldem (46 bodů) před Luxem s Fiedlerem (43 bodů) a Kavkou se Sabotou (37 bodů).

 

Josef Vašíček, 28.1.2017

 

 

 

 

26.01.2017

Vážení přátelé, jsem rád, že Vás mohu pozvat na další 2 závody Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION - SHIVA KTM CUP 2017“. Závody se pojedou o tomto víkendu, a to jak v sobotu, tak i v neděli.

V sobotu 28.2.2017 se pojede v pořadí 3. závod MČR na tradiční trati v Horním Městě u Rýmařova. Trať s délkou 1 okruhu 800 metrů je postavena ve sportovním areálu nedaleko místní mateřské školky a je díky sněhovým podmínkám velmi dobře připravená. Jezdci budou tak mít výborné svezení a diváci díky přehledné trati hezký sportovní zážitek.

V Horním Městě se motoskijöring jel již 13x. První 2 závody se jely přímo v obci jako populární „uličky“, od roku 2000 se jezdí na trati u školky. Nejúspěšnějšími byli Pavel Kunc s Josefem Komůrkou, kteří na zdejší trati vystoupili 4x na nejvyšší stupně vítězů. Posledními vítězi byli v roce 2015 Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým. Sobotní závod bude historicky 110. motoskijöringem MČR.

Pořadatelé mají připraveno bohaté občerstvení včetně zabijačkových pochoutek a těší se na všechny jezdce i diváky.

 

Hned další den v neděli 29.2.2017 se pojede na nejznámější trati v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezón 2008 a 2016 pokaždé. Trať „Klášterecké břehy“ je přímo v obci nedaleko fotbalového hřiště. Je také divácky zajímavá a přehledná, proto na ni chodí hodně spokojených diváků.

 

Jak v sobotu, tak i v neděli se pojedou závody v MČR v motoskijöringu i v Orlickém poháru pro hobby jezdce. Pro nás organizátory je potěšitelný zájem jezdců. Do seriálu se přihlásili další jezdci. Už v Horním Městě pojedou jihočeští jezdci Vít Vitouš – Karel Sejk v dresu Motosportklubu Chýnov v AČR, kteří v minulosti seriál jezdili.

MČR je letos zajímavé, milým překvapením jsou hlavně výkony mladých jezdců SMX Racing Teamu Rudník Plíhala a Dvořáčka. Po 2 závodech je tabulka seriálu velice vyrovnaná, na čele jsou s nepatrným náskokem bratři Šrolerové. Podobně je to v Orlickém poháru, kde je zatím na čele letohradský Kylar a kde nám letos jezdí hodně jezdců. Tak se diváci mají opět na co těšit.

 

Josef Vašíček, 26.1.2017

23.01.2017

Fotky od Petra Bezděka. děkujeme

 

https://www.zonerama.com/fotobezdek/Album/2624508

 

Krásné fotky od Mirka Jirečka, děkujeme

 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2017/gal-motoski-rudnik-22-1-2017

23.01.2017

Informace o 2. motoskijöringu 22.1.

 

   Pořadatelem 2. MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ byl 22.1.2017 SMX racing team Rudník.  Na trati v blízkosti obecního úřadu připravili místní pořadatelé technickou trať s délkou 1 okruhu 550 m. Podobně jako před týdnem v Letohradě byla radost se podívat do plného parkoviště závodních strojů. Do MČR nastoupilo 15 elitních dvojic a do hobby závodu Orlického poháru dvojic 36.

   Úspěšnou premiéru uvidělo kolem  1000 spokojených diváků, kteří i přes silný mráz sledovali závody až do konce a oficiálního vyhlášení výsledků. Závody měly spád, po celý odpolední program se mohli diváci stále dívat na rozjížďky nebo finálové jízdy a využívat občerstení přímo na trati. Vydařené závody byly zakončeny tombolou.

   Kvalifikační jízdy vyšly nejlépe loňským mistrům J.Mňukovi s F.Langerem. Jako jediní vyhráli 2 jízdy a jednou byli 2. a získali tak 3 bonusové body do seriálu a možnost výběru startovní pozice. Dařilo se i kláštereckým jezdcům Šrolerovi s náhradním lyžařem Moravcem i Foglovi se Sabotou. Domácí příznivce určitě potěšili členové SMX Racing Teamu Rudník. Plíhal s Poulem postoupili do finále z 5. místa, Pavel Dvořáček s legendárním lyžařem Petrem Čížkem byli 7., když dokonce vyhráli poslední kvalifikační jízdu po dramatickém souboji s Patrikem Šrolerem.

   Příliš se nedařilo Roušavému s Marešem, kteří minulý týden skončili těsně za stupni vítězů. V Rudníku museli, podobně jako další jezdci, do finále „B“. Z něho si dodatečný postup vybojovali navrátilci do MČR Marek se Špačkem a Zářecký s Mlynářem.

   Podobně jako kvalifikaci ovládli finálovou jízdu „A“ Josef Mňuk s Filipem Langerem. Díky perfektnímu startu před sebe po celou jízdu nikoho nepustili. Za to o 2. místo byl velký boj mezi Mohauptem s Hotovým a Šrolerem s Moravcem. Těsně za nimi jezdili překvapivě Dvořáček s Čížkem, kteří byli milým překvapením rudnickéo závodu. Jednu chvíli se dostali i na 2. pozici, kam se brzy vrátili Mohaupt s Hotovým. Po výtečném výkonu je na stupně vítězů doprovodili Dvořáček s Čížkem, pro které to byl při jejich společné premiéře velký výsledek.

 

1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 10:01,58

2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 10:06,53

3. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 10:09,45

4. Patrik Šroler – Filip Moravec, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 10:27,44

5. Vítězslav Marek – Tomáš Špaček, Cermen Racing Team, KTM 350 4T, 10:29,28

6. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 10:37,54

 

   Po 2 závodech je v tabulce seriálu MČR na čele Patrik Šroler s 38 body. Za ním jsou Josef Mňuk (35 bodů) a Tomáš Fogl (26 bodů).

  Divácky zajímavý byl i závod nelicenčních jezdců v Orlickém poháru. Zde si už od kvalifikačních jízd vedli nejlépe Jiří Hendrych s Josefem Novotkou. Vyhráli všechny své 3 kvalifikační jízdy i jízdu finálovou, i když v ní se dostali na čelo až několik kol před cílem, když válčili s Luxem s Fiedlerem. Jako 3. skončili nakonec zaslouženě skoro domácí jezdci Jerie s Rumlem. Příliš se ve finále nedařilo úspěšným jezdcům z minulého týdne Kylarovi s Majvaldem ani Kavkovi se Sabotou.

 

1. Jiří Hendrych – Josef Novotka, Jilemnice, Suzuki 450 4T

2. Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler, BV Racing, KTM 250 2T

3. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T

4. Martin Lux – Tomáš Lux, SMK Klášterec nad Orlicí, Husqvarna 450 4T

5. Oldřich Rous – Petr Regnard, SMK Klášterec nad Orlicí, Husqvarna 360 2T

6. Tomáš Borovička – Pavel Beránek, Praha, Suzuki 250 4T

 

   Seriál Orlického poháru je velice vyrovnaný. Nejlepší je Kylar (28 b.), ale s 26 body jsou těsně za ním Lux, Kavka i Jerie. Motoskijöringový seriál pokračuje ji příští víkend, kdy jsou naplánovány dokonce 2 závody. V sobotu 28.1. se pojede v severomoravském Horním Městě u Rýmařova a v neděli 29.1. na slavné trati v Klášterci nad Orlicí.

 

Josef Vašíček, 23.1.2017

 

 

Vitězové MČR v Rudníku

 

 

 

 

Vítězové Orlického poháru v Rudníku

 

 

 

Odkaz na fotky od Jana Bartoše. Děkujeme

 

https://www.zonerama.com/BartosPhoto/Album/2614440

19.01.2017

Vážení přátelé. Jsem rád, že Vás mohu pozvat na 2. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION - SHIVA KTM CUP 2017“ 22.1.2017. Pojede se vůbec poprvé v historii v Rudníku (u Hostinného). Pořadatelem je agilníSMX racing team Rudník, který je známý obnovením pořádání motokrosů v areálu místní Rudnické rokle. Dnes mi ředitel závodu Pavel Šmahel potvrdil uspořádání závodu a poskytl mi zajímavé informace.

Pojede se na trati vybudované u Obecního úřadu Rudník. Trénink jezdců začne v 10 hodin, slavnostní zahájení závodu bude ve 12 hodin a v 12:30 hodin vše vypukne prvními kvalifikačními jízdami. Pro diváky mají pořadatelé připraveno občerstvení, tombolu a dostatek místa na parkování v blízkosti závodní trati. Podobně jako letohradský závod před týdnem i do Rudníku přijede Česká televize, která natočí průběh závodu pro motoristický pořad Svět motorů.

V hlavním závodě MČR se představí naši nejlepší motoskijöringoví jezdci. S náhradním lyžařem se představí vítěz 1. závodu Patrik Šroler, protože jeho bratr nemůže pro pracovní zaneprázdnění přijet. Klášterečtí bratři v Letohradě získali své celkové 18. vítězství v MČR (vždy spolu) a dotáhli se v počtu vítězství na Pavla Kunce. Před nimi už je pouze Bohuslav Svatoš, který ve své slavné kariéře vyhrál MČR celkem 21krát. O stupně nejvyšší můžeme očekávat zajímavé souboje. Své pódiové umístění budou chtít určitě obhájit Fogl se Sabotou. Stranou nezůstanou ani Mňuk s Langrem a Mohaupt s Hotovým, protože oběma posádkám příliš nevyšla minulá finálová jízda. Do Rudníku přijede i Víťa Marek, který je z minulosti také držitelem 3 vítězných trofejí (2006 Sněžné/2010 Klášterec nad Orlicí/2010 Litomyšl). Snažit se budou i další jezdci.

Na své domácí trati se divákům představí také jezdci z pořádajícího SMX racing teamu Rudník. Zvláště pak Michal Plíhal s Josefem Poulem, kteří 3. místem tak mile překvapili před týdnem. Zlepšit se určitě bude chtít Pavel Dvořáček, který už pojede s legendárním Petrem Čížkem – trojnásobným mistrem ČR s Josefem Sládkem. Petr do Letohradu pro nemoc nemohl, zastoupit ho tak musel další motokrosař SMX Tomáš Nývlt. S novým lyžařem Janem Vaňkem pojede Pavel Šmahel, protože Maximilián Baierl si zranil koleno.

V Rudníku se bude závodit i v Orlickém poháru určeném pro nelicenční jezdce. Před týdnem se jich sešel neuvěřitelný počet 40, podobný počet můžeme očekávat také. Favority budeme hledat mezi Františkem Kylarem, Jiřím Kavkou, Marcelem Hockem,Tomášem Janů, Oldřichem Rousem, Tomášem Krejsou či skoro domácím Martinem Jeriem a dalšími. Pořadatelé se těší na hojnou jezdeckou i diváckou účast. 

 

Tak ať se v neděli vše vydaří. Pro informaci posílám i plakát závodu, přepracovaný plakát seriálu i celkové výsledky z předchozího závodu.

 

Josef Vašíček, 18.1.2017

 

 

16.01.2017

Informace o 1.motoskijöringu 15.1.

 

Po dlouhých 6 letech, kdy letohradským pořadatelům vůbec nepřálo počasí, se v neděli vrátil na trať „U koupaliště“ mistrovský motoskijöring. A byl to návrat se všim všudy. Dostatek sněhu, kvalitně připravená rychlá trať , více jak tisícovka diváků, plné parkoviště závodních strojů. Diváci tak mohli shlédnout zajímavé závody v obou kategoriích. Závod si nenechali ujít i další vynikající jezdci z minulosti – Pavel Kunc, Bohuslav Svatoš, Zdeněk Špaček a Josef Sládek, ale pouze v roli přihlížejících diváků. Z nich Pavel Kunc se chtěl do letošního ročníku zapojit, ale jeho bolavé koleno mu to nedovolilo.

Do hlavní kategorie Mistrovství ČR „Orion Shova KTM Cup nastoupilo celkem 14 posádek. Byla škoda, že nebyl naplněn minimální počet 5 jezdců v kategorii MX2 a mladí jezdci tak startovali společně se silnějšími stroji. Do kvalifikačních jízd nastoupili suverénně loňští mistři Josef Mňuk s Filipem Langerem, když dvakrát vyhráli. Ale zdatně jim sekundovali nejúspěšnější jezdci motoskijöringu bratři Šrolerové a překvapivě i Michal Plíhal s Josefem Poulem z SMX Racing Teamu Rudník. Ale v poslední sérii jízd Mňuk s Langerem byli až na 5. pozici, Šrolerové vyhráli a získali tak 3 bonusové body jako nejlepší jezdci z kvalifikace. Za povšimnutí stojí výkon mladých jezdců z rychnovska Jiřího Mergance a Jaromíra Vondrušky při své premiéře v MČR. I když jeli na nejslabším motocyklu – dvoudobé Yamaze 125, postup do finálové jízdy jim unikl o jeden jediný bod.

Finále bylo jednoznačnou záležitostí kláštereckých bratří Šrolerů. Výborně odstartovali a po celý 8-kolový závod před sebe nikoho nepustili. A to jezdec Patrik jel s bolavými zády a dlouho to vypadalo, že v Letohradě vůbec nepojede. Navíc dokázali po více jak 10 letech vyhrát s dvoutaktním motocyklem.

Na stupně vítězů je doprovodili jejich týmoví kolegové Fogl se Sabotou. Ti jezdili nenápadně, ale pokaždé velice rychle. V každé ze svých 3 kvalifikačních jízd dojeli na 2. místě a stejný výsledek zopakovali i ve finále. Na stupně vítězů se dostali i Plíhal s Poulem, kteří byli určitě milým překvapením prvního mistrovského závodu. Do poloviny finále se dařilo i legendě motoskijöringu Janu Zářeckému. Se svým novým lyžařem Karlem Mlynářem se dlouho drželi na 4. pozici. Loňští mistři Josef Mňuk s Filipem Langerem měli po startu kolizi, která je zdržela stejně jako Lukáše Mohaupta s Václavem Hotovým. Nejvíce na kolizi doplatili další členové Mňuk Racing Teamu Roman Mňuk – Zdeněk Langer, kteří skončili po pár metrech finálové jízdy. Ale takový je motoskijöring, příští závod může mít úplně jiný průběh.

 

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 9:15,81

2. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha 450 4T, 9:21,33

3. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, Suzuki 450 4T, 9:25,17

4. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:39,88

5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 9:42,28

6. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 9:47,67

 

Na letohradské závodní dráze se divákům představili i hobby jezdci v Orlickém poháru. Do kvalifikačních jízd jich nastoupil neuvěřitelný počet 40 !!! Zde startovalo mnoho zkušených jezdců, kteří jezdili dříve MČR, dále pak i závodníci, kteří jeli své první závody.

Kvalifikaci vyhráli Marcel Hock s Jonášem Bergerem, kteří jezdili před pár lety na špici MČR a Jonáš Berger vyhrál s lyžařem Jirkou Mencákem i poslední letohradský závod v roce 2010. Kvalifikaci dobře zvládli i další zkušení jezdci Kavka – Sabota, Lux – Pokorný a domácí Kylar s Majvaldem. V poli jezdců byla i jedna ryze dámská posádka (Jurčanová – Luxová) na 29. pozici. Motoskijöring si vyzkoušela i mladá redaktorka Českých motocyklových novin Dominika Nováková, která se Zbyňkem Kvapilem jela jednu kvalifikační jízdu a dojela na 13. pozici. Vzhledem k počtu jezdců se muselo jet i finále „B“. Z něho si 2 postupová místa vybojovali Černý s Rychtaříkem a 2 kola před cílem i zkušený Tomáš Krejsa s Jaroslavem Brůnou.

Finálovou jízdu skvěle zvládli domácí jezdci Kylar s Majvaldem. Za nimi projeli cílem Kavka se Sabotou a Hock s Bergerem. Za zmínku stojí výkon Marcela Hocka. V kvalifikaci ho zklamal stroj, musel si vypůjčit jiný a finále jel na dalším půjčeném stroji.

 

1. František Kylar – Tadeáš Majvald, Letohrad, Husqvarna 510 4T

2. Jiří Kavka – Pavel Sabota, Žamberk, Honda 500 2T

3. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T

4. Tomáš Janů – Miroslav Bareš, Retox Racing, Honda 450 4T

5. Oldřich Rous – Petr Regnard, SMK Klášterec nad Orlicí, Husqvarna 360 2T

6. Tomáš Krejsa – Jaroslav Brůna, SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T

 

 

Motoskijöringový seriál bude pokračovat příští neděli 22.1.2016 premiérovým závodem v Rudníku. Pojede se tam jak MČR, tak i Orlický pohár. O závodu budu včas informovat.

 

Josef Vašíček, 16.1.2017

11.01.2017

Vážení přátelé. 
Jsem rád, že Vám mohu poskytnout tu správnou informaci o blížícím se motoskijöringu. Ředitel závodu Lukáš Grůza mi potvrdil, že 1. závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2017" se pojede podle kalendáře tuto neděli 15.1.2017 v Letohradě. Jede se na známé trati "U koupaliště", kde se v minulosti jelo celkem 9 mistrovských motoskijöringů. V posledních letech se zde kvůli absenci sněhu nejezdilo - poslední závod byl dne 6.2.2010 a vyhráli ho Jiří Mencák s Jonášem Bergerem. Díky zimě a dobrým sněhovým podmínkám by měla být trať připravena na jedničku, pořadatelé na ni stále pilně pracují. 
Nedělní závody začínají administrativní a technickou přejímkou (v 8 - 9 hodin). V 10 hodin se pojedou volné tréninky a ve 12:30 hodin už první kvalifikační jízdy. Závody vyvrcholí finálovými jízdami. Pojede se tradičně ve společné třídě "Open". Pokud bude na startu alespoň 5 jezdců do 21 let, pojede se i samostatná kategorie Junior. Letohradský závod bude už 19. ročníkem MČR. Historicky by to byl 20. ročník, ale v roce 2008 se kvůli počasí neodjel ani jediný závod.
V MČR se představí naši nejlepší jezdci v motoskijöringu. Do Letohradu přijedou obhajovat loňský titul Josef Mňuk s Filipem Langerem (Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto). Nic jim určitě nedarují klášterečtí bratři Šrolerové (historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu s 1332 body - v roce 2016 byli 2.) i Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým jedoucí v barvách Orionu Litomyšl (v roce 2016 byli 3.). Ale při vyrovnanosti motoskijöringu a nyní i dobrých tréninkových podmínek může vyhrát kdokoli z dalších startujících jezdců. Na startu se objeví i legenda motoskijöringu Jan Zářecký, který jako jediný odjel všech 107 motoskijöringů od začátku MČR v roce 1998. Každý rok bodoval a v historické tabulce je na 10. místě s 463 body. V neděli se objeví s novým lyžařem Karlem Mlynářem "Píďou".
Diváci uvidí i závody nelicenčních hobby jezdců v Orlickém poháru. Jezdci se mohou zaregistrovat až na závodišti, pořadatelé budou respektovat jejich vlastní startovní čísla na motocyklech. Diváci se tak mají určitě na co těšit. Parkování vozidel bude v blízkosti závodní tratě, občerstvení přímo v restauraci u koupaliště. 

Letos je průběh zimy příznivý. Proto se pořadatelé z Rudníku rozhodli, že využijí dobrých sněhových podmínek a závod, který plánovali na 11.2.2017 odjedou už příští neděli, t.j. 22.1.2017.

10.12.2016

10.12.2016

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2017 v motoskijöringu

 

   Na schůzce organizátorů seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se v Letohradě sešli zástupci  pořadatelů společně s vedením MČR. Výsledkem byl následující kalendář, který obsahuje celkem 6 závodů a pojede se na následujících tratích:

 

15.1.2017 Letohrad                                                 (neděle)

28.1.2017 Horní Město (u Rýmařova)                   (sobota)

29.1.2017 Klášterec nad Orlicí                               (neděle)

5.2.2017 Chotčiny (u Chýnova)                             (neděle)

11.2.2017 Rudník                                                    (sobota)

12.2.2017 Dobřany v Orlických horách                 (neděle)

 

   Pokud bude zima motoskijöringovým závodům přát, seriál MČR 2017 začne na trati u koupaliště v Letohradě. Jezdci si zde mají možnost krásně zajezdit na rychlé trati a jejich výkony by mělo shlédnout i hodně diváků.

   2. závod je připravován moravskými pořadateli. V Horním Městě u Rýmařova jezdci opět najdou dlouhou trať, přátelské prostředí i bohaté občerstvení. Trať bude připravena ve sportovním areálu nedaleko mateřské školky.

   Hned další den se pojede na jedné z nejznámějších tratí v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezón 2008 a 2016 pokaždé. Trať „Klášterecké břehy“ je prakticky v obci nedaleko fotbalového hřiště.

   První únorovou neděli budou jezdci závodit v Jižních Čechách. Pojede se v Chotčinách u Chýnova - tedy na trati, kde se jel v roce 2016 jediný závod, který určil motoskijöringové mistry. I tam se dá očekávat velká divácká účast.

   Předposlední závod se pojede v Krkonoších (na zbrusu nové trati v Rudníku). Zdejší agilní pořadatel je v poslední době známý pořádáních hezkých motokrosových i country závodů. Závodit se bude  v prostorách „Rudnické rokle“.

   Seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“ budou po závodě na rychlé a atraktivní trati dekorování i mistři republiky 2017.

   Pořadatelé opět vypisují kategorii MX2, ve které pojedou mladí jezdci do 21 let o mistrovský titul na dvoutaktních strojích 125 ccm a čtyřtaktech 250 ccm.

   Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách,   t.zn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Pro lepší přehlednost budou startovní čísla vydávána od 1 do 20 (Open) a od 21 do 30 (MX2). Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2016 mají pochopitelně startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

   Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat mistři z roku 2016 Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ale určitě jim nic nedarují bratři Šrolerové, Mohaupt s Hotovým i další závodníci. Motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.

   Diváci nebudou ochuzeni ani o start hobby jezdců bez licencí, kteří pojedou kromě Chotčin na všech dalších tratí MČR seriál „Orlického poháru“.  Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod.

   Doufáme, že nám zima bude konečně přát a budou takové sněhové podmínky, které dovolí uspořádat kvalitní závody. O veškerém dění budeme pravidelně informovat.

 

  Josef Vašíček, 10.12.2016

29.11.2016

Mistrovství České republiky v motoskijöringu 2017 opět s kategorií MX 2

 

Od roku 2016 byl seriál MČR v motoskijöringu rozšířen o třídu MX 2.

 

Třída MX 2 bude zaměřena na mladé jezdce od 14 do 21 let na strojích 125 ccm 2T a 250 ccm 4T.

 

Lyžař pak od 14let bez omezení.

 

Pojede se o titul mistra České republiky v této třídě. Na sezónu 2017 bude připraveno šest mistrovských závodů v období leden – únor. Ale pochopitelně záleží na přízni počasí a množství sněhu.

          

Že se dá jezdit i s obsahově slabším motocyklem dokázali v sezóně 2015 mladíci Pavel Dvořáček s Jirkou Pachem, kteří v barvách AMK Zejaxu Chrudim obsadili dvakrát dokonce 7. pozici. Celkově pak byli v seriálu MČR na 10. místě.

 

Řády MČR v motoskijöringu umožňují vyhlásit mistra i z jednoho závodu.

 

Výhodou motoskijöringuje i to, že k účasti v seriálu stačí motokrosová nebo endurová licence (od mezinárodní až po licenci C). Lyžař musí mít obdobnou licenci nebo přímo licenci lyžaře. S licencemi není problém, vydávají se přes střediska SMS.

 

V případě počtu jezdců méně než 5 v MX2 nebude tato kategorie vypsána.

 

Pro zájemce, kteří by chtěli vstoupit do tohoto šampionátu o titul mistra ČR ve třídě MX 2 budou veškeré podrobnější informace na webu www.novamotocross.com.

 

Kontakt na hlavní organizátory:

Jaroslav Lipenský (Jari Kurri), telefon 739 312 101, email jari.moto@seznam.cz

Josef Vašíček, telefon 604 705 297, email josef.vasicekk@seznam.cz

22.02.2016

Vyhlášení mistrů v motoskijöringu 2016

 

     V zasedací místnosti  Autoklubu České republiky byli v sobotu vyhlášeni mistři republiky motoskijöringu v seriálu „Orion Shiva KTM Cup 2016“. Vzhledem k letošní nepovedené zimě se vyhlašovalo na základě výsledků jednoho jediného závodu v jihočeských Chotčinách 24.1.2016. Mistry se tak stali Josef Mńuk s Filipem Langerem, kteří tak navázali na úspěšnou sezónu 2013, kdy rovněž získali mistrovský titul.

   Co můžeme říci k sezóně 2016? Byla podobná, jako některé sezóny v minulosti, kdy se třikrát také vyhlašovalo na základě jednoho závodu. Mistry se stali Čiháček – Kavka (1998), Švorc – Drašnar (2007) a Mohaupt – Hotový (2014). Ještě horší byla sezóna 2008, kdy se nepodařilo uspořádat ani jediný závod.

  Seriál jsme začali docela dobře, když se 24.1. odjel 1. plánovaný závod. V té době jsme nepředpokládali, že to bude zároveň závod poslední. Ale takové jsou zimní závody, s nepřízní počasí se nepotýkáme jenom my, ale i v ostatních sportech. Určitě musíme poděkovat chýnovským pořadatelům i místním hasičům za uspořádání závodu.

   Letošní mistři si tak vylepšili bilanci v historické tabulce, které je počítána ze všech odjetých závodů od roku 1998. Dostali se s 560 body na 8. pozici. Tabulku stále vedou s obrovským náskokem sněhoví mistři - klášterečtí bratři Šrolerové, kteří mají na svém kontě bodů 1332. Určitě milým překvapením bylo celkové 5. místo Vetešníka s Procházkou, kteří letos do MČR přešli z Orlického poháru 2015.

   Poprvé bylo mistrovství vypsáno i pro samostatnou třídu MX2. Pro menší počet jezdců, než předepisují řády (min. 5), mistr vyhlášen být nemohl. Ale organizátoři počítají s MX2 i pro budoucí sezónu. V dalších plánovaných závodech se mělo závodit i v Orlickém poháru, který byl určen pro začínající a hobby jezdce. Někteří z hobby jezdců se alespoň svezli na chýnovském závodě, který ale do poháru započítán nebyl. A co nám řekli nejúspěšnější jezdci 2016?

 

...1. místo:

Josef Mňuk a Filip Langer - závod v Chotčinách se jim vydařil, vyhráli všechny kvalifikační jízdy i jízdu finálovou, dařilo se jim dobře startovat, na místní trati navázali na vítězství z roku 2013. Trať byla těžká hlavně pro lyžaře. Ale šance byly pro všechny jezdce stejné, vzhledem k mírné zimě vlastně nikdo z nich neměl pořádně natrénováno.

 

… 2. místo:

Patrik Šroler a Miroslav Šroler – po loňské zkušební sezóně se silnou dvoudobou Hondou 500 opět přezbrojili. Pro letošní rok změnili značku motocyklu – na trati se objevili s červenou dvoutaktní Betou 300. I když jim v Chotčinách příliš nešly starty, s výsledkem jsou maximálně spokojeni.

 

… 3. místo:

Lukáš Mohaupt a Václav Hotový (dvojnásobní mistři z let 2014 a 2015) – v Chotčinách jezdili trochu nevyrovnaně, ve finále měli lehký pád v době, kdy byli na 2. pozici. V současné době je jezdec Lukáš hrdým otcem malého Lukáška, který se narodil několik dnů před vyhlášením mistrů.

 

Výsledky MČR 2016:

 

1.     Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 23 bodů

2.     Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 19 bodů

3.     Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 16 bodů

4.     Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 13 bodů

5.     Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 11 bodů

6.     Josef Švorc – Patrik Kříž, SMS Pardubice, KTM 450 4T, 10 bodů

 

 

Josef Vašíček, 22.2.2016

 

17.02.2016
 
 
Zdravím všechny příznivce motoskijöringu. Protože letošní zima nám vůbec nepřeje, není možné uspořádat závody ani v náhradním termínu o tomto víkendu. Výsledky mistrovství tak budou z 1 závodu v jihočeských Chotčinách. Mistři budou vyhlášeni v sobotu 20.2.2016 v Praze v Autoklubu ČR. Jménem organizátorů seriálu děkuji za mediální spolupráci.
 
Josef Vašíček
11.02.2016
Dobrý den. Před chvílí jsem obdržel oficiální informaci od pana Josefa Švorce z Dobřan v Orlických horách. Sobotní motoskijöring 13.2.2016 jsou nuceni zrušit, protože sníh ani mráz prostě nejsou. Pokud se počasí příští týden zlepší, pořadatelé stále počítají s náhradním termínem závodu. O všem budu pochopitelně informovat. Podával bych Vám raději jiné informace, ale počasí je bohužel takové, jaké je. Zdraví Vás
 
Josef Vašíček
03.02.2016
Vážení přátelé. Bohužel současné počasí umožňuje spíš uspořádání jarních motokrosů než zimních závodů. O tomto víkendu se měly jet další 2 závody MČR v motoskijöringu, a to v Horním Městě a v Klášterci nad Orlicí. Od obou pořadatelů mám zprávy, že jsou nuceni závody zrušit. Je to škoda, ale počasí neporučíme. Uvidíme, jak to bude příští týden. Zdraví Vás
 
Josef Vašíček
28.01.2016
Vážení přátelé. Vzhledem k velké oblevě není možné uspořádat 2. závod MČR v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM CUP 2016“ . Pořadatelem měl být dne 30.1.2016 Letohrad. Jak to bude vypadat s dalšími závody, uvidíme příští týden. Včas Vás budu informovat. Zdraví Vás
 
Josef Vašíček
25.01.2016

Tisková informace z 1. závodu MČR v motoskijöringu 24.1.2016

 

Úvodní závod seriálu Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ se podařilo uskutečnit na trati v Chotčinách členům Motosportu Chýnov v AČR ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči. V elitní kategorii MČR se více jak tisícovce spokojených diváků představilo celkem 16 dvojic.

I když byla obleva, podařilo se odjet regulérní závody. Jezdci a hlavně pak jejich lyžaři si ale užili své. Jízdu od jízdy se povrch trati měnil. Původní trať na bílém ujetém sněhu se postupně měnila na trať s povrchem ze sněhu i hlíny. Ale jezdci motoskijöringu jsou na takové trati zvyklí a musí se těžké trati přizpůsobit.

Kvalifikací prošli suverénně mistři ČR z roku 2013 Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ani v jedné ze svých 3 jízd nepoznali hořkost porážky a vyhráli tak kvalifikaci a získali zároveň ještě 3 bonusové body do tabulky seriálu. Na 2. pozici byli bratři Šrolerové – nejúspěšnější jezdci celé motoskijöringové historie. Do roku 2015 nasbírali celkem 1 313 mistrovských bodů!! Pro letošní rok změnili značku motocyklu – na trati se objevili s dvoutaktní Betou 300. Loňští mistři Mohaupt s Hotovým se v kvalifikaci neustále zlepšovali (postupně 3., 2. a nakonec 1. místo). Na start finále tak nastupovali z 3. pozice.

Vzhledem k počtu jezdců se jelo i finále „B“. Poslední 2 postupová místa si poctivě vybojovali Roušavý s Marešem a nakonec i legendární Jan Zářecký, který jako jediný jezdec nevynechal žádný mistrovský závod. Chotčiny tak byli jeho 108. závodem v MČR!!!

Hned po startu finále „A“ se na čele usadili Josef Mňuk s Filipem Langerem. A i když se další jezdci snažili, na skvěle jedoucí jezdce Mňuk Racing Teamu neměli. Josef Mňuk s Filipem Langerem v Chotčinách vyhráli všechny své jízdy. Navázali tak na své vítězství na místní trati z roku 2013. Za nimi se dlouho drželi loňští mistři Mohaupt s Hotovým, po 2 kolech ale měli lehký pád a dostali se před ně bratři Šrolerové. Určitě překvapením bylo celkové 5. místo Vetešníka s Procházkou, kteří letos do MČR přešli z Orlického poháru 2015. Závod byl vypsán i pro třídu MX2, ale pro nedostatečný počet jezdců nebyl do MČR započítán. Pořadatel ale stejně odměnil nejlepší jezdce MX2, kterými byli domácí Matouš Matějů s Pavlem Černým.

 

1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:56,66

2. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 9:06,58

3. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:13,24

4. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:24,25

5. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 9:27,89

6. Josef Švorc – Patrik Kříž, SMS Pardubice, KTM 450 4T, 10:15,64

 

V Chotčinách se jel ještě volný závod v motoskijöringu pro začínající a nelicenční jezdce. Do závodu nastoupilo 26 dvojic. Už od kvalifikačních jízd závod ovládli Kavka se Sabotou na loňském Šrolerově stroji a loni vítězové Orlického poháru. Za nimi jedoucí Jerie s Rumlem se snažili, ale na vítězství nedosáhli.

 

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, Žamberk, Honda, 6:49,97

2. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki, 6:51,24

3. Jurij Povopič – Radek Jirges, Hnátnice, KTM, 7:42,03

 

Podle kalendáře by se další závod měl jet příští sobotu v Letohradu. Ale předpověď počasí není pro motoskijöring příliš optimistická. O uspořádání závodu se rozhodne v polovině týdne a budeme o tom včas informovat.

 

 

21.01.2016

 

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2016 v motoskijöringu

 

Po dvouleté pauze opět zavítá mistrovský motoskijöring do Jižních Čech. Úvodní závod seriálu Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ se pojede tuto neděli 24.1.2016 na trati v Chotčinách u Chýnova. Závod pořádá aktivní Motosport Chýnov v AČR ve spolupráci s dobrovolnými hasiči SDH Chotčiny. Na zdejší trati se jelo prozatím pouze jedenkrát, a to v roce 2012. Vítězi se tenkrát stali Josef Mňuk s Filipem Langerem. Jinak se v Jižních Čechách jel mistrovský motoskijöring celkem 7x na různých tratích.

Závodu se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat dvojnásobní mistři Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří byli suverénní hlavně v sezóně 2015. Ale motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.

Novinkou v letošním seriálu je i vypsání samostatné kategorie MX2 pro jezdce do 21 let. Zkrátka nepřijdou ani nelicenční hobby závodníci, pro které připravili pořadatelé volný závod. Diváci se tak mají na co těšit.

 

Dále ještě informace přímo od pořadatele:

 

aktuálně k závodu MČR v motoskijöringu v Chotčinách, 24.1.2016

Úvodní závod MČR v motoskijöringu se v Chotčinách u Chýnova se v neděli, 24. ledna POJEDE!!! Jeho součástí bude i vložený jednorázový závod pro hobby jezdce (bez licence). Počasí nám zatím přeje a teploty pod nulou mají vydržet až do konce týdne. O víkendu má dokonce i sněžit. Aktuální vývoj příprav závodu a stav počasí v Chotčinách najdete na www.motosportchynov.cz. Přihlášky až na místě, přejímky 8:00-9:30, tréninky od 10:00, start první jízdy MČR ve 12:30 hod.

Pro diváky bude určitě zajímavé, že se představí i několik domácích jihočeských posádek. S Jaroslavem Nejedlým pojede jako lyžař Michal Gregor, který se úspěšně zúčastňuje MMČR v motokrosu MX1.

 

Josef Vašíček, 21.1.2016

20.01.2016

NEDĚLNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY + HOBBY V

 

MOTOSKIJÖRINGU SE POJEDE !!!!!!!! 

 

24.1.2016 CHOTČINY U CHÝNOVA.

 

 

 

 

 

49°26'47.271"N 

14°49'49.896"E

http://mapy.cz/zakladni?x=14.8266643&y=49.4344091&z=13&source=coor&id=14.8309558088379%2C49.44657573766638

14.12.2015

Tisková informace k nadcházejícímu seriálu MČR 2016 v motoskijöringu

 

   Na kalendářní poradě s pořadateli byl 11.12.2015 schválen sportovní kalendář Mistrovství České republiky v motoskijőringu 2016. Pojede se opět jako Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ a v plánu je celkem 5 mistrovských závodů. Na rozdíl od minulých let kalendář počítá s pozdějším začátkem motoskijöringové sezóny ke konci ledna, kdy by snad měly být lepší sněhové podmínky. Závodit se bude na tratích:

 

24.1.2016 Chotčiny (u Chýnova)                           (neděle)

30.1.2016 Letohrad                                                 (sobota)

6.2.2016 Horní Město (u Rýmařova)                     (sobota)

7.2.2016 Klášterec nad Orlicí                                 (neděle)

13.2.2016 Dobřany v Orlických horách                 (sobota)

 

   První závod je naplánovaný do Jižních Čech. Pojede se na trati v Chotčinách u Chýnova, kde se zatím MČR jelo pouze jednou (v roce 2012). Podle organizátorů seriálu by měly být na tamní trati nejlepší sněhové podmínky z okolí Chýnova. Je škoda, že výstavba už nedovoluje závodit na pěkné trati v Želči.

   Druhý závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud by se zima vydařila, jezdci by se zde krásně svezli na rychlé trati i s početnou diváckou účastí.

   Další víkend závody zavítají na Severní Moravu. V Horním Městě u Rýmařova opět najdou dlouhou trať, přátelské prostředí i bohaté občerstvení.

   Hned další den se pojede na jedné z nejznámějších tratí v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezóny 2008 pokaždé.

   Seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou po závodě na rychlé a atraktivní trati dekorování i mistři republiky 2016.

   Je škoda, že se letos do seriálu nepřihlásili snaživí pořadatelé z Martinic v Krkonoších, kteří dokázali uspořádat závody i přes nepříznivé podmínky a nedostatku sněhu. Novinkou je vypsání kategorie MX2, ve které pojedou mladí jezdci do 21 let o mistrovský titul na dvoutaktních strojích 125 ccm a čtyřtaktech 250 ccm. Pokud jich bude dostatečný počet, pojede se samostatné finále MX2.

   Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních 2 sezónách,   t.zn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Pro lepší přehlednost budou startovní čísla vydávána od 1 do 20 (Open) a od 21 do 30 (MX2). Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2015 mají pochopitelně startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

   Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat dvojnásobní mistři Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří byli suverénní hlavně v sezóně 2015. Ale motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.

  Po dobrých zkušenostech z minulých 3 sezón pořadatelé vypisují i závody „O pohár Orlických hor“. Jsou určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak budou moci závodit na tratích MČR. Kromě závodů v jihočeských Chotčinách se Pohár pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Jihočeští pořadatelé ale také počítají s vypsáním podobného závodu pro začínající hobby jezdce. V sezóně 2015 startovalo v Poháru neruvěřitelný počet 42 dvojic.

   A tak jen můžeme doufat, aby nám zima přála a byly takové sněhové podmínky, které by dovolily uspořádat kvalitní závody. O veškerém dění budeme pravidelně informovat.

 

  Josef Vašíček, 14.12.2015

12.12.2015

ORION SHIVA KTM CUP 2016

 

Kalendář na sezonu 2016

 

24.1. Chotčiny (u Chýnova)

 

30.1. Letohrad

 

6.2.   Horní Město

 

7.2.   Klášterec nad Orlicí

 

13.2. Dobřany

 

19.09.2015

Mistrovství České republiky v motoskijöringu 2016 s novou kategorií MX 2

 

Od roku 2016 bude seriál MČR v motoskijöringu rozšířen o třídu MX 2.

 

Třída MX 2 bude zaměřena na mladé jezdce od 15 do 21 let na strojích 125 ccm a 250 4T.

 

Lyžař pak od 15let bez omezení

 

Pojede se o titul mistra České republiky v této třídě. Na sezónu 2016 bude připraveno šest mistrovských závodů v období leden – únor. Ale pochopitelně záleží na přízni počasí a množství sněhu.

           

Že se dá jezdit i s obsahově slabším motocyklem dokázali v letošní sezóně mladíci Pavel Dvořáček s Jirkou Pachem, kteří v barvách AMK Zejaxu Chrudim obsadili dvakrát dokonce 7. pozici. Celkově pak byli v seriálu MČR na 10. místě.

 

Řády MČR v motoskijöringu umožňují vyhlásit mistra i z jednoho závodu.

 

Výhodou motoskijöringuje i to, že k účasti v seriálu stačí motokrosová nebo endurová licence (od mezinárodní až po licenci C). Lyžař musí mít obdobnou licenci nebo přímo licenci lyžaře. S licencemi není problém, vydávají se přes střediska SMS.

 

Snaha organizátorů bude i v tom, že se pokusí pro tuto třídu připravit jednodenní soustředění v Dobřanech v Orlických horách pod vedením zkušeného motoskijöringového jezdce a mistra ČR z roku 2007 Josefa Švorce.

 

Pro zájemce, kteří by chtěli vstoupit do tohoto šampionátu o titul mistra ČR ve třídě MX 2 budou veškeré podrobnější informace na webu www.novamotocross.com.

 

Kontakt na hlavní organizátory:

Jaroslav Lipenský (Jari Kurri), telefon 739 312 101, email jari.moto@seznam.cz

Josef Vašíček, telefon 604 705 297, email josef.vasicek@federalmogul.com

16.02.2015

Tisková informace k 4. závodu  seriálu MČR 2015 v motoskijöringu

 

   Hned další den seriál MČR  v motoskijöringu „ORION - SHIVA  KTM CUP 2015“ pokračoval závěrečným závodem v Dobřanech v Orlických horách. Zatímco v Martinicích se potýkali pořadatelé i jezdci s nedostatkem sněhu, v Orlických horách ho bylo dost. Jezdce tak čekala rychlá a skvěle připravená trať v autokrosovém areálu „U hradu“.

   Už jízdy Orlického poháru v motoskijöringu dokazovaly, jak atraktivní může tento ryze zimní sport motorkářů a lyžařů být. Šanci na celkové vítězství měli hlavně Kavka se Sabotou a Vetešník s Procházkou. Kvalifikaci ale ovládli Rous s Regnardem, kteří ale nemohli promluvit do celkové pořadí v seriálu, protože neabsolvovali první závod v Horním Městě. Kavka se Sabotou byli v kvalifikaci 2., ale Vetešník s Procházkou až 8. (poslední přímo postupující do finále).

   Startovní manévr nejlépe zvládli Rous s Regnardem, ale Kavka se Sabotou jim nic nedarovali. A v polovině závodu se dostali do čela a svým těsným vítězstvím v Dobřanech tak potvrdili i své celkové prvenství v seriálu. Jiří Kavka není v motoskijöringu neznámým jezdcem. Řadu let jezdil jako lyžař, byl dokonce historicky prvním mistrem ČR v roce 1998 s jezdcem Pavlem Čiháčkem.

 

Pořadí závodu:

 

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 5:12,69

2. František Kylar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna 510 4T, 5:14,16

3. Oldřich Rous – Petr Regnard,  SMK Klášterec nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 5:14,80

 

Celkové pořadí Orlického poháru:

 

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 72 bodů

2. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, MX Dalečín, Honda 250 2T, 58 bodů

3. Tomáš Krejsa – Jaroslav Brůna, SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T, 53 bodů

 

   Kladem seriálu byla určitě jezdecká účast. Vždyť se ho zúčastnilo celkem 39 dvojic, dokonce jedna dvojice dámská. Bodovalo celkem 29 dvojic.

 

   Kolem 500 diváků očekávalo, jak si povedou loňští mistři a letošní suveréni mistrovství Mohaupt s Hotovým. Teoreticky je mohli v boji o mistrovský titul ohrozit Mňuk s Langerem, ale to by závod museli Mohaupt s Hotovým úplně katastrofálně nezvládnout. A ti už od kvalifikačních jízd potvrzovali své mistrovství. 2 kvalifikační jízdy vyhráli a pouze jednou je dokázali porazit bratři Šrolerové – historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu. Dobřanskou kvalifikaci tak vyhráli Mňuk s Langerem před Mohauptem s Hotovým a překvapivě Roušavým s Marešem, kteří jeli letos svůj první závod. Příliš se nedařilo dalším favoritům Sládkovi s Čížkem, kteří byli v kvalifikaci na 6. pozici, když měli ve 2 jízdách pád.

   A Mohaupt s Hotovým neponechali nic náhodě ve finálové jízdě. Měli doslova raketový start, za nimi jeli v  prvním kole Kunc s Maisnerem, ale po pádu se propadli do hloubky jezdeckého pole. Za nimi se celou dobu drželi Sládek s Čížkem a do poloviny závodu i v Dobřanech výborní Roušavý s Marešem. Dlouho se nemohli prosadit Mńuk s Langerem i bratři Šrolerové. Klášterečtí bratři dlouho ohrožovali Roušavého s Marešem, až se jim v dramatickém finále nakonec podařilo dostat se na stupně vítězů.

   Ztrhující závěr měli Mňuk s Langerem, kteří se nakonec dokázali probojovat až na 4. pozici. Díky důraznému závěru i 3 bohusovým bodům z kvalifikace tak nakonec udrželi těsně 2. pozici v MČR před Sládkem s Čížkem. Dobřanské finále bylo opravdovým vrcholem letošní sezóny a s jeho průběhem museli být diváci spokojeni.

 

 

Pořadí závodu:

 

1.            Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 8:18,10

2.            Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 8:22,59

3.            Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 8:34,10

4.            Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 8:36,86

5.            Michal Roušavý – Lukáš Mareš, SMS Pardubice, Honda 450 4T, 8:37,68

6.            Jan Zářecký – Jan Fajt, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 250 2T, 8:51,95

 

 

Celkové pořadí MČR 2015:

 

1.    Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 88 bodů

2.    Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 69 bodů

3.    Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 67 bodů

4.    Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 55 bodů

5.    Václav Malkus – Ondřej Fanta, SMS Jižní Čechy, Yamaha 450 4T, 34 bodů

6.    Pavel Kunc – Jiří Bečička, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 34 bodů

 

   Na závěr závodu bylo v místním „Dřeváku“ provedeno slavnostní vyhodnocení seriálu MČR i Orlického poháru. Oceněni byli i nejlepší pořadatelé 2015, kterými byli dobřanští organizátoři. Jako „skokan roku“ byl vyhodnocen teprve 16-letý Pavel Dvořáček, který se zúčastnil celého seriálu.

   Dlouho to díky nepřízni počasí vypadalo, že se žádné motoskijöringy nepojedou. Nakonec pořadatelé dokázali využít dvou víkendů po sobě k uspořádání 4 kvalitních závodů. Jménem organizátorů seriálu bych chtěl poděkovat pořadatelům z Horního Města, Klášterce nad Orlicí, Martinic v Krkonoších a Dobřanech v Orlických horách za kvalitní zvládnutí mistrovských závodů, i když to mnohdy díky nepřízni počasí nebylo vůbec jednoduché.

 

Josef Vašíček, 15.2.2015

 

 

 

 

 

 

16.02.2015

Tisková informace k 3. závodu  seriálu MČR 2015 v motoskijöringu

 

   Když odjížděli účastníci 2. závodu Mistrovství České republiky v motokijöringu „ORION - SHIVA  KTM CUP 2015“ z bohatě zasněženého Klášterce nad Orlicí netušili, jak velké zvraty opět připraví matka příroda. Během týdne všude rychle mizel sníh a tak obětaví pořadatelé z Martinic naváželi sníh na svoji trať z širokého okolí.

   Už během kvalifikačních jízd se sníh vyjížděl až na hlínu a trať byla stále obtížnější. Ale s jejími nástrahami se jezdci i jejich lyžaři statečně prali. V kvalifikaci potvrdili svoji letošní vynikající formu úřadující mistři ČR Mohaupt s Hotovým. Ani v jedné z jízd je jejich soupeři nedokázali porazit. 2 bonusové body za 2. místo získali předloňští mistři Mňuk s Langerem a 1 bod mistři z roku 2012 Sládek s Čížkem.

   Ve finálové jízdě začali nejlépe Mňuk s Langerem, ale Mohaupt s Hotovým i Sládek s Čížkem se nechtěli smířit s místem za nimi. Brzy se první 3 jezdci vzdálili svým dalším soupeřům. Až do poloviny závodu Mňuk s Langrem odolávali všem útokům Mohaupta s Hotovým. Ale v 5. kole už byli letošní suveréni mistrovství na čele a dokázali tak vyhrát i 3. letošní závod.  V posledních kolech se ještě Sládek s Čížkem snažili dostat na 2. pozici, ale Mňuk s Langrem svoji pozici uhájili.

 

Pořadí závodu:

 

1.            Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 10:19,35

2.            Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 10:22,80

3.            Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 10:25,51

4.            Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 11:00,23

5.            Václav Malkus – Ondřej Fanta, SMS Jižní Čechy, Yamaha 450 4T, 11:07,47

6.            Michal Plíhal – Radim Faigl, SMS Pardubice, Suzuki 450 4T, 11:19,68

 

V seriálu MČR si Mohaupt s Hotovým upevnili vedení v tabulce s 66 body a mají tak dobře nakročeno k obhajobě loňského titulu.. Za nimi jsou Mňuk s Langerem s 53 body a Sládek s Čížkem s 50 body.

 

   V doplňkovém závodu „Orlického poháru„ kvalifikaci překvapivě vyhráli Matyk s Poulem. Ale finále už bylo ve znamení úspěšných jezdců Poháru. Od startu jeli na čele Kavka se Sabotou a dokázali finále vyhrát s nepatrným náskokem před dalšími posádkami.

 

Pořadí závodu:

 

1.            Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 6:51,68

2.            Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, MX Dalečín, Honda 250 2T, 6:52,76

3.            Tomáš Krejsa – Jaroslav Brůna, SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T, 6:53,82

 

V Orlickém poháru je pořadí stejné, jako v martinickém finále. Vedou Kavka se Sabotou (50 bodů), na 2. pozici jsou Vetešník s Procházkou (47 bodů) a Krejsa s Brůnou (40 bodů).

A tak poslední závod v Dobřanech definitivně rozhodne o pořadí v seriálu.

 

 

  

 

Josef Vašíček, 14.2.2015

11.02.2015

Vážení přátelé,

 

Jsem rád, že Vás mohu pozvat na další 2 závody Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM Cup 2015“.  Pojedou se o tomto víkendu 14.2.2015 v sobotu v Martinicích v Krkonoších a v neděli 15.2.2015 v Dobřanech v Orlických horách. Při obou závodech se pojede i Orlický pohár. Na závody pořadatelé svědomitě připravují trať i různé doplňkové akce.

Loňští mistři Mohaupt s Hotovým, kteří v roce 2014 získali mistrovský titul právě na martinické trati, přijedou na závody v roli největších favoritů. Vždyť oba letošní závody vyhráli. Ale vzhledem k vyrovnanosti motoskijöringu můžeme očekávat, že ostatní jezdci se budou snažit o jejich sesazení z 1.pozice průběžného pořadí MČR. Diváci mohou očekávat i zajímavé boje v Orlickém poháru, kde jsou na čele dokonce 3 dvojice se stejným počtem bodů!!! V Martinicích pilně připravují i další akce pro diváky, a to  zabijačkové hody, které budou ve velkém vytápěném stanu. Dále chystají i různé atrakce pro děti a předváděcí akce pro dospělé.

Hned další den v neděli 15.2.2015 seriál motoskijöringů vyvrcholí na trati v Dobřanech v Orlických horách. Tam už se definitivně rozhodne o mistru ČR i o vítězi Orlického poháru. Zdejší rychlá trať postavené v autokrosovém areálu „U hradu“ přivítá mistrovský motoskijöring už počtrnácté. I zde kromě tradičně perfektně připravené trati se mohou diváci těšit na kvalitní občerstvení v „Dřeváku“ i další akce. Na konci dobřanského závodu budou vyhlášeni nejen nejlepší jezdci ze závodu. Na závěr bude i slavnostní vyhodnocení seriálu MČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM Cup 2015“. Nejlepší dvojice budou dekorovány poháry a dalšími věcnými cenami. Totéž bude i u seriálu Orlického poháru v motoskijöringu.

Pořadatelé obou závodů zvou všechny příznivce motoristického sportu na motoskijöring.

 

09.02.2015

Tisková informace k 2. závodu  seriálu MČR 2015 v motoskijöringu

 

   Hned další den v neděli 8.2. pokračoval motoskijöringový seriál Mistrovství České republiky v motokijöringu „ORION - SHIVA  KTM CUP 2015“ dalším závodem na tradiční trati v Klášterci nad Orlicí. Ale na rozdíl od soboty, kdy v Horním Městě bylo krásné zimní počasí, se v neděli počasí značně zhoršilo. Husté sněžení i silný vítr ztěžovalo účastníkům i pořadatelům nejen jejich činnost, ale i dopravu na závody. Chvílemi byla doslova „bílá tma“.

   Ale závody měly vysokou sportovní úroveň. I přes nepříznivé počasí si do Klášterce našlo cestu kolem 500 diváků. A s výkony jezdců i lyžařů museli být spokojeni. Organizátoři seriálu připravili divákům i jedno milé překvapení. V jezdeckém poli se představil jezdec Orionu i úspěšný český reprezentant v motokrosu Petr Bartoš.

   Petr jel den předem na Slovensku v Košicích superkros a po celonočním přesunu  se objevil v Klášterci. A při své premiéře si nevedl vůbec špatně. O jeden jediný bod Bartošovi se Špačkem unikl postup do finálové jízdy.

   Ve finálové jízdě podobně jako v Horním Městě potvrdili své mistrovství Mohaupt s Hotovým. I když dlouho bojovali na čele o vedení s mistry z roku 2013 Mňukem s Langerem, dokázali nakonec opět zvítězit. Jsou tak průběžně na čele MČR s bodovým ziskem 43 bodů.

 

Pořadí závodu:

 

1.            Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 6:55,24

2.            Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 6:58,12

3.            Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 7:03,11

4.            Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 7:08,06

5.            Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha 450 4T, 7:13,24

6.            Václav Malkus – Ondřej Fanta, Yamaha 450 4T, 7:16,18

 

   V „Orlického poháru„ se tentokrát nevedlo loňským vítězům i vítězům z Horního Města Krejsovi s Brůnou. Po kvalifikaci museli do finále B, kde ale skončili na 3. místě a jako první nepostoupili. V jezdeckém poli jela i ryze dámská posádka - Barbora Jurčanová s Petrou Luxovou (19. místo z 23 posádek).

 

Pořadí závodu:

 

1.            Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, Dalečín, Honda 250 2T, 5:29,34

2.            Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T

3.            František Kylar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna 510 4T

 

   Pokud počasí vydrží, pojedou se 2 další závody už příští víkend. 14.2. se pojede v Martinicích a 15.2. seriál vyvrcholí v Dobřanech v Orlických horách.

 

 

Josef Vašíček, 8.2.2015

 

 

 

 

 

09.02.2015

Tisková informace k 1. závodu  seriálu MČR 2015 v motoskijöringu

 

   Díky zlepšeným sněhovým podmínkám mohlo konečně začít i Mistrovství České republiky v motokijöringu „ORION - SHIVA  KTM CUP 2015“. V Horním Městě u Rýmařova    si v sobotu 7.2.2015 mohli změřit své síly jezdci MČR i jezdci vloženého závodu Orlického poháru.  Více jak 400 spokojených diváků tak mohlo obdivovat výkony jezdců i ochutnávat tradiční zabijačkové dobroty. Do sezóny nejlépe vykročili loňští vítězové obou seriálů.

   V hlavním závodě MČR začali loňští mistři Mohaupt s Hotovým (nově v barvách Orionu Litomyšl) poněkud rozpačitě. Z kvalifikačních jízd sice postoupili do finále, ale až z 8. pozice. V kvalifikaci si nejlépe vedli historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu bratři Šrolerové. Ti si pro sezónu připravili zajímavý motocykl, která má v rámu KTM dvoudobý motor Honda 500. Za nimi skončili v kvalifikaci Sládek s Čížkem (také letos Orion Litomyšl) a Fogl se Sabotou.

   Ale v hlavní finálové jízdě bylo všechno jinak. Mohaupt s Hotovým nedali svým soupeřům žádnou šanci. Perfektně odstartovali a pak celých 8 kol jezdili na špici až do cíle. Skvěle zajeli i jejich týmoví kolegové Sládek s Čížkem, kteří se od poloviny závodu dostali na 2. pozici před Mňuka s Langerem. A úspěch jezdců Orionu završil i zkušený Pavel Kunc na 5. pozici. Ten se na závodech objevil s bývalým reprezentantem v motokárách i úspěšným bývalým lyžařem Jiřím Bečičkou. Určitě mile překvapil teprve 16-letý Pavel Dvořáček, který při své motoskijöringové premiéřem obsadil s lyžařem Maisnerem 7. místo.

 

Pořadí závodu:

 

  1. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 8:01,41
  2. Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 8:07,74
  3. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 8:20,72
  4. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Yamaha 450 4T, 8:28,09
  5. Pavel Kunc- Jiří Bečička,  Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 8:29,74
  6. Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 8:31,47

  

   V doplňkovém závodě nelicenčních jezdců „Orlického poháru„ si vedli nejlépe loňští vítězové Krejsa s Brůnou. I těm příliš nevyšla kvalifikace, ale vše si vynahradili ve finálové jízdě.

 

Pořadí závodu:

 

  1. Tomáš Krejsa – Jaroslav Brůna, Pastviny, KTM 450 4T, 6:25,18
  2. Jiří Kavka – Pavel Sabota, Žamberk, Honda 500 2T, 6:27,14
  3. Rostislav Kuda – Michal Růžička, Benešov, Honda 450 4T, 6:44,17

 

   Vydařené odpoledne bylo završeno ještě závěrečným motokrosem. I zde potvrdil své mistrovství Lukáš Mohaupt, který vyhrál stylem start – cíl před Pavlem Dvořáčkem a Martinem Jeriem.

 

 

Josef Vašíček, 7.2.2015

 

 

 

Foto Horní Město od Jaroslava Švece

http://hrabe72.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Ceske_republiky_v_motoskijoringu_2015_ORION_SHIVA_KTM_CUP_2015_7.2.2015_Horni_Mesto

04.02.2015

Vážení přátelé.

Jménem organizátorů MČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM CUP 2015“ Vás chci pozvat na úvodní 2 závody seriálu, a to na tradiční tratě do Horního Města a Klášterce nad Orlicí. Na obou závodištích pořadatelé pilně pracují tak, aby byly tratě co nejlépe připraveny. Sobotní závod 7.2.2015 se jede v Horním Městě. Místní pořadatelé se těší na všechny jezdce i diváky, připravují pro ně i pěkný doprovodný program a bohaté občerstvení. Pokud by měl někdo z účastníků závodu zájem o ubytování, je možné si ho objednat na telefonu 605 807 609.

Další den se pojede v neděli 8.2. v Klášterci nad Orlicí. Na trati „Kláštereckých břehů“ také organizátoři pilně pracují. Do Klášterce zavítá i Česká televize, která bude pořizovat záznam nejen z MČR, ale i z volného závodu o Pohár Orlických hor. I v Klášterci mohou diváci počítat s tradičním občerstvením. Závody MČR i závody Orlického poháru pro nelicenční začínající jezdce se jedou podle podobných pravidel. Jezdci budou rozdělení do kvalifikačních jízd, ve kterých každý pojede 3krát. Nejlepších 8 dvojic postoupí přímo do finále „A“, ostatní pojedou ještě finále „B“ o 2 postupová místa do finále „A“. Závody pak vyvrcholí finálovými jízdami. Po dopoledním tréninku závody začínají už 11:30 hodin, kdy se představí jezdci v 1. sérii kvalifikačních jízd.  Protože nám konečně začalo přát i počasí mohou se diváci těšit na dramatické závody. Pro Vaši informaci posílám ještě upravený plakát s termíny MČR v motoskijöringu. Zdraví Vás

 

Josef Vašíček

02.02.2015

Dobrý den. Počasí nám konečně začíná trochu přát. Mám informace, že se připravují první 2 závody MČR v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM CUP 2015“. V sobotu 7.2.2015 pojedeme úvodní závod v Horním Městě (u Rýmařova) a v neděli 8.2.2015 v Klášterci nad Orlicí v náhradním termínu za 4.1. Upozorňuji jezdce, že se i v Horním Městě pojede současně s MČR Orlický pohár v motoskijöringu pro začínající nelicenční jezdce. Jezdci, kteří mají zájem startovat se mohou ozvat na moji adresu a můžeme se domluvit na konkrétním startovním čísle pro celý seriál. Podrobnější tiskovou zprávu pošlu během týdne. Zdraví Vás

 

Josef Vašíček  "Josef Vašíček" <Josef.Vasicek@federalmogul.com>

28.01.2015

07.01.2015
V sobotu, 10. ledna 2015, byl v původním kalendáři MČR v motoskijöringu naplánován druhý závod seriálu v Želči u Tábora. Stejně jako pořadatelé úvodního podniku v Klášterci nad Orlicí minulý víkend, byl i organizátor želečského klání, Motosport Chýnov ve spolupráci s obcí Želeč, bohužel nucen tento podnik zrušit. Na trati sice momentálně leží přes 10 cm sněhu, ale předpověď počasí na víkend hlásí výrazné oteplení, až plus 10°C(!) a bylo by zbytečné a marné úsilí nyní stavět trať, aby posléze doslova uplavala.
Budeme doufat, že se tento závod podaří uskutečnit v jiném termínu.
Evžen Zadražil
ředitel závodu

 

31.12.2014

Vážení přátelé,
obdržel jsem oficiální informaci od ředitele prvního motoskijöringového závodu O.Michaličky. Bohužel sněhové podmínky nejsou takové, aby dovolovaly uspořádat MČR v motoskijöringu "ORION-SHIVA KTM CUP 2015" v neděli 4.1.2015 v Klášterci nad Orlicí na odpovídající úrovni. Pořadatelé samozřejmě počítají s uspořádáním závodu ve vhodném náhradním termínu. O dalším dění v motoskijöringu Vás budu informovat příští týden.

30.12.2014

Čekáme na rozhodnutí pořadatele z Klášterce jestli se pojede 4.1.2015.

 

Rozhodnuto bude nejpozději do čtvrtka 1.1.2015

 

 

17.12.2014

17.12.2014
Vážení přátelé. V příloze posílám oficiální verzi kalendáře pro MČR v motoskijöringu. Pojede se celkem 6 závodů, všechny budou samozřejmě započítány do MČR. Podle informace pana Zadražila – pořadatele v jihočeské Želči, se u nich pojede na nové trati, protože na té původní se počítá s nějakou výstavbou. Ostatní tratě jsou určitě všeobecně známé, bude samozřejmě záležet na momentálních sněhových podmínkách,  jaké pak tratě budou. Pro účast v mistrovství platí stejné podmínky, jako v loňském roce, může se jet proto i s licencí „C“. Jezdci, kteří v roce 2014 bodovali, mají přiděleno startovní číslo 2015 podle svého umístění, t.zn.:
1 Lukáš Mohaupt
2 Josef Mňuk
3 Tomáš Fogl
4 Josef Švorc
5 Jindřich Lux
6 Vítězslav Marek
7 Jaromír Romančík
8 Rostislav Kuda
9 Pavel Kunc
10 Vít Vitouš
11 Josef Sládek st.
12 Jan Zářecký
13 Marcel Hock
14 Václav Malkus
Další jezdci obdrží číslo podle dohody (do st.č. 50). V současné době jsou tedy obsazeny čísla 1-14 a dále pak 30. Ostatní jsou tedy volná. Prosím proto všechny jezdce, aby se mi ozvali a aby si vyřídili své licence pro jezdce i lyžaře. Formulář žádosti o licenci přikládám. Pro jezdce, kteří si chtějí vyřídit licenci u SMS Pardubice je nyní možnost vyřídit si ji přímo, protože je v pátek 12.12.2014 valná hromada SMS (podrobnosti jsou na stránkách SMS Pardubice). Během sezóny budu samozřejmě pravidelně posílat veškeré výsledky a informace na vaše mailové adresy. Vše bude i na oficiálních stránkách MČR v motoskijöringu http://www.novamotocross.com/motoskijoring- i na stránkách Autoklubu ČRwww.autoklub.cz.
 
 
 
Při 5 závodech (Klášterec, Letohrad, Martinice, Horní Město a Dobřany se pojede zároveň Orlický pohár pro začínající jezdce bez licence. Prosím proto jezdce, kteří by chtěli Orlický pohár jet, aby se mi ozvali. Můžeme se rovněž domluvit na startovním čísle, které by pak měl jezdec rezervované pro celý seriál Orlického poháru. Zde budeme v maximální míře respektovat startovní čísla, která mají jezdci na svých motocyklech. Prozatím mám domluvena startovní čísla 3, 5, 17 a 22. Mám informace od pana Zadražila – pořadatele závodu v jihočeské Želči, že i na jejich trati se pojede vložený závod, kterého se mohou účastnit nelicenční jezdci. Zúčastnit se proto mohou i naši jezdci z Orlického poháru, body se ale do něho nebudou počítat.
 
 
Během sezóny budu samozřejmě všechny jezdce pravidelně informovat mailem o výsledcích a veškerém dění v motokijöringu. . Vše bude i na oficiálních stránkách MČR v motoskijöringu www.novamotocross.com. Tak si jen společně můžeme přát, aby nám zase po nějaké době matka příroda přála dostatek sněhu. Zdraví Vás
 
Josef Vašíček
17.12.2014

Jezdci, kteří budou startovat v Orlickém poháru v motoskijöringu v sezoně 2015, prosím zasílejte na emailovou adresu: Josef.Vasicek@federalmogul.com   požadavek a zároveň registraci vašeho startovního čísla do seriálu. Pokud vám bude panem Vašíčkem číslo potvrzeno pojedete pod ním celý seriál. Nemusím zdůrazňovat, že čísla musí být jasně čitelná a na všech třech tabulkách k tomu určených. Nejlépe bílý podklad černá čísla. Děkuji Jari

17.12.2014

Kalendář MČR v motoskilöringu pro sezonu 2015

4.1.   Klášterec nad Orlicí

10.1. Želeč u Tábora

31.1. Letohrad

1.2.   Martinice v Krkonoších

7.2.   Horní Město

14.2. Dobřany

 

Kalendář Orlického poháru pro jezdce hobby, který se pojede při MČR

4.1.   Klášterec nad Orlicí

31.1. Letohrad

1.2.   Martinice v Krkonoších

7.2.   Horní Město

14.2. Dobřany