MX 3 Slovinsko více

Slovinská Orehova Vas přivítala závodníky k sedmému dějství letošního mistrovství světa kubatury MX3. Místní dráha připomíná svým povrchem u nás známé Kaplice nebo Pacov a tak vlastní závod sliboval dramatický průběh, rozhodovat bude dobrá připravenost jezdců. Tu opět prokázal nejlépe francouzský rychlík Julien Bill, který ovládl jak sobotní kvalifikaci, tak i vlastní závod a nenašel ani v jedné rundě přemožitele. Má jasně nakročeno k titulu a pokud se něco nestane, tak není co řešit. Milko Potisek z českého UFO týmu byl i zde celkově druhý, i on jede celkem v pohodě a s Billem jsou nejrychlejší. A co naší ? Tak předně Martin Michek pokazil první jízdu, kdy špatně odstartoval, potom se ještě přimotal do hromadného pádu a tím v podstatě začínal od konce. Opět stíhačka, v cíli z toho bylo alespoň osmé místo za nestárnoucímMartinem Žeravou, na body ještě dosáhl Petr Michalec 19- příčka. V následujícím závodě si užMichek z Orionu Litomyšl-RS Petrol týmu spravil alespoň trochu chuť za třetí pozici, Žerava z Motoman týmu dojel 4-tý8-mý Michalec. Celkově tak Velkou cenu Slovinska vyhrál Bill před Potiskem, na bednu ještě zde překvapivě vyskočil Fin Pyrhonen (všichni stroj Honda), Michek (KTM) byl tedy opět bramborový, 5-tý Rakušan Staufer, 6-tý Žerava a 11-tý Michalec. Vložený závod jako vždy obstaraly ženy, když nejlepší zase byla Němka Stephanie Laierová (KTM) a je suverénním lídrem šampionátu, na své další světové body dosáhla i naše závodnice Barbora Lanková za 14- místo.

Jinak v sobotu ohlásila „slavná“ světová pořádající agentura Youth Stream, že posledním podnikem letos v této třídě bude Francie -7.8. (Slovinsko bylo tedy předposlední), plánované Švýcarsko a Španělsko se ruší, před tím ještě bylo odvolané zámořské turné. Důvod nebyl jezdcům sdělen (jde o prachy to je jasné), ale my všichni dobře víme jak na tom jsou samotní motokrosaři a nyní už penízky dochází i pořadatelům. Ruce si mne a profituje z toho Youth Stream v čele s presidentem této agentury panem Giuseppem Luongem , kteří si ze světového motokrosu udělali dobrý obchod! Vraťme se ale k závodům- průběžně vede MS stále Bill- 309b, 2. Potisek- 275b, 3. Michek-245b, 4. Pyrhonen- 217b, 5. Žerava- 202b, …9. Michalec- 103b.