Aktuality

Archív novinek

03.10.2020

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross Cupu,

 

bohužel Vám musím oznámit, že další závody v Třemošnici a Opatově jsou bez náhrady zrušeny. Vládní opatření nám nedovolí uspořádat regulérní závod a omezení počtu lidí v jednom prostoru je nereálné pro celou organizaci závodního dne. Věřím, že nás v příští sezóně nepotká takové množství omezení a odjedeme celý seriál.

 

Vítěze seriálu v jednotlivých kategoriích tak už nyní najdete ve výsledcích. Aktuální výsledky jsou zároveň i finální pro letošní sezónu. O termínu slavnostního vyhlášení a způsobu letošního vyhlášení vás budeme informovat podle vládních opatření a současné epidemiologické situace.

 

Prozatím však nerušíme závod družstev, který je plánovaný na pozdní podzimní termín – 31. října 2020. Pokud to situace dovolí, odjedeme družstva v Klášterci nad Orlicí v řádném termínu.

 

Děkuji všem za pochopení

Jari a realizační tým

14.09.2020

 

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross CUPu,

 

v sobotu 12. září jsme odjeli v Klášterci nad Orlicí čtvrtý závod letošní zkrácené sezóny. Místní pořadatelé dali do přípravy trati maximum a i přes velké odpolední teploty byla trať plně sjízdná.

 

Na závody v Klášterci si našlo cestu i velké množství malých závodníků. Je radostí sledovat malé závodníky, kteří možná budou v budoucnu vířit vodu na závodech ve světě.

 

Další závod nás čeká 10. října v Třemošnici a finální závod odstartuje 17. října v Opatově u Svitav. Doufejme, že nás současná pandemická situace nestopne a dojedeme sezónu tak, jak je plánováno.

 

Těším se, až se znovu potkáme u trati

Jari Kurri a realizační tým

08.09.2020

 

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross Cupu,

 

skoro měsíční pauza od závodění je za námi a v sobotu 12. září nás čeká další závod našeho seriálu. Čtvrtý závod letošní sezóny rozjedeme v Klášterci nad Orlicí. Pořadatelé už pracují na přípravách tak, abyste si závodění na klášterecké trati užili.

 

V některých kategoriích má první jezdec slibný náskok. Ovšem v těch dalších jsou body natěsno a hlavně každý jezdec může zamíchat celkovým pořadím.

 

Pojedeme dle platného časového harmonogramu tak, jak je již zvykem! Administrativní přejímku zahájíme už v patek navečer od 18 do 20 hodin. Přejímka bude pokračovat v sobotu v 6:30 ráno. Následně vyjedou na trať kategorie 13-20, 85 ccm, 65 ccm a 50 ccm. Zbylé kategorie mají naplánovaný program na odpolední část dne. Časový harmonogram a další informace o seriálu naleznete zde: www.novamotocross.com/propozice. Pro start v seriálu Nova Motocross Cup není třeba žádné licence!

 

Meteorologové předpovídají slunečné počasí, tak si přijeďte zazávodit a užít si krásný den do podhůří Orlických hor!

 

Těším se na vás

Jari Kurri

17.08.2020

 

Zdravím krosáky.

 

V sobotu 15. srpna jsme na perfektně připravené trati odjeli další letošní vydařený závod a to v Rudníku.

Počasí bylo zcela ideální, přesně takové, jaké má na motokros být. Po pátečním odpoledním přívalovém dešti, který v Rudníku „ spadl“, se do sobotního rána stala ideální trať. Je pravda, že dopolední tréninky nejslabších kubatur dali borcům dost zabrat, ale to se do kvalifikací změnilo a jejich hlavní závody již probíhaly tak, jak si všichni zúčastnění přáli. Ideální trať, ideální počasí, ideální počat startujících, ideálně bez větších úrazů, prostě ideální motokrosový prázdninový den.

 

A ten se jistě vydařil i divákům, kteří závody navštívili v hojném počtu. Ještě jednou díky za perfektně odvedenou práci rudnickým nadšencům, kteří vytvořili podmínky pro uspořádání luxusních závodů co se týče přípravy tratě a zázemí a díky i za absolutně bezkonkurenční občerstvovací stanoviště, které se hned tak někde nevidí. Je radost sem přijet, protože na každém kroku se setkáte s ochotou lidí všechno včas a rychle vyřešit. Ještě jednou díky.

 

A díky i jezdcům za hojnou účast a s Vámi se rád opět uvidím a to 12. 9. 2020 v Klášterci nad Orlicí. Tak přijeďte, my tam budem určitě.

 

Zdraví Jari Kurri

14.08.2020

 

Zdravím krosáky,

Nelekněte se příjezdu v Rudníku!!!

Došlo k frézování vozovky a je tam zákaz vjezdu. Ale s dodatkovou tabulkou pro vjezd na motokros.

S pozdravem Jari

 

 

13.08.2020

Zdravím krosáky,

závodní víkend se nám blíží.

Jedna informace pro závodníky, kteří přijedou už v pátek.

Chtěl bych udělat přejímku cca od 19 do 21 hodin.

Tak dorašte ať máte v sobotu klid

S pozdravem Jari

03.08.2020

 

Zdravím krosáky a všechny příznivce motokrosu,

 

skončila nám letní téměř dvouměsíční pauza a Nova Motocross Cup se vrací na závodní tratě. Už v sobotu 15. srpna si zazávodíte na trati v Rudníku, kde pro vás chystá místní pořadatel Pavel Šmahel opět perfektní zázemí a výborně připravenou trať.

 

Prozatím máme odjety dva závody z plánovaných šesti a ve spoustě kategorií jsou celkové body dost natěsno a kdokoliv může zamíchat celkovým pořadím.

 

Administrativní přejímka bude již od ranních 6:30. O hodinu poté zahájí program sobotního Nova Motocross Cupu třída Junior 13-20, kterou budou následovat kategorie 85 ccm, 65 ccm a 50 ccm. Odpolední program zahajuje tréninkem v 12:30 kategorie Hobby 21-32, kterou doplní ostatní hobby závodníci + licenční jezdci. Časový harmonogram a další informace o seriálu naleznete zde: www.novamotocross.com/propozice. Pro start v seriálu Nova Motocross Cup není třeba žádné licence!

 

Zároveň si vás dovolujeme pozvat i na nedělní finančně dotovaný závod, který se bude konat také v Rudníku. Pátý ročník závodu O Pohár Rudnické Rokle je opět vypsán s velkými odměnami, proto může vítěz kategorie MX1 vyhrát až 10 000,-. Přihlášky a propozice tohoto závodu naleznete na www.rudnickarokle.cz.

 

Přijeďte si  na krásnou trať v Krkonoších zazávodit a užít si perfektní motokrosový víkend!

 

Těšíme se na vás Jari, realizační tým a pořadatelé z Rudníka

 

19.06.2020

 

Zdravím krosáky,

Oblíbený Opatov se ruší.

Silně nepříznivé podmínky, které zítra budou ještě horší mě donutily tento závod odvolat. Budeme jednat o náhradním termínu.

Omlouvám se s pozdravem Jari