Aktuality

Archív novinek

29.06.2022

Zdravím krosáky, velká akce v Rudníku

Ve středu 6. července není potřeba licence u kategorií 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, MX2 HOBBY, HOBBY OPEN, VETERÁN I., VETERÁN II, ŽENY.

 

 

 

 

 

05.06.2022

 

Zdravím krosáci.

Včera jsme odjeli čtvrtý závod letošního seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu 2022  a to na motokrosové trati v Trutnově.  Závodiště bylo připravené na jedničku, nejen co se týče trati, ale i občerstvovacího zázemí. Páteční podvečer a večer byl přesně motokrosový, grilovačky před karavanama, posezeníčko s kamarády a vedení „ chytrých řečí“, prostě motokros.

 

Sobotní brzké raní hodiny mi, ale daly zabrat. Bouřka a provazy vody, které spadly na trať mě úplně odrovnaly. Velké dilema – jet nebo celé zrušit?

 

S pár zástupci z dopoledních rozjížděk jsem obešel trať a  začali jsme vymýšlet možnosti závod uskutečnit.

Našel se, i když neuvěřitelné množství bahna mnohým nahánělo hrůzu.  Po předělání celého dopoledního harmonogramu se nakonec odjel krásný závod a odpolední kategorie měli už zcela ideální trať.

 

Žádné zranění, krásná podívaná a tak mi zbývá vám jen popřát před letními prázdninami a dovolenými krásné léto a na přelomu srpna a září se znovu sejdeme a to v Klášterci nad Orlicí. Daný termín bude určitě posunutý, ale to Vám během prázdnin ještě upřesním.

 

S pozdravem Jari Kurri

03.06.2022

Zdravím krosáky.

 

Jelikož nás čekají nějaké přepršky, tak potřebuji aby jste od kvalifikací nastupovali se zádovými čísly.

 

Děkuji a budu se těšit.

 

S pozdravem Jari

30.05.2022

 

Zdravím krosáky.

V sobotu 4. června odjedeme další závod letošního seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu a to  na  trati v Trutnově. Doufám, že se tenhle závod vyvede tak, jako ty předchozí.

 

Na tuto trať rád pozvu borce z okolí této trati, kteří tento seriál s námi nejezdí pravidelně a rád přivítám i zahraniční jezdce z Polska. Tento seriál, hlavně jeho dopolední část je určena pro začínající borce v kubaturách 50, 65 a 85ccm. U severních sousedů se takovýchto seriálů pro nejmenší jezdce mnoho nejezdí , tak mají příležitost  tady v Trutnově. Pro tyto a všechny ostatní borce bude otevřena přejímka už v pátek 3. června od 19:00 hodin do 21:00 hodin. V sobotu 4. června začínají přejímky dopoledních jízd od 6:30 hodin a ostré tréninky od 7:30 hodin. Odpolední kategorie se můžou registrovat během celého dopoledne, a to až do 11:00 hodin. 

 

Těším se na Vás. Je to poslední závod tohoto seriálu před letošníma prázdninama, tak se přijďte svést, protože další závod odjedeme až v září a to v Klášterci nad Orlicí. Oproti původnímu termínu zde nastává změna a to, že se závod odjede v sobotu 3. září. Samozřejmě Vás o tom budu ještě informovat.

 

Já v Trutnově budu určitě už v pátek a tak se s vámi rád v depu pozdravím.

 

S pozdravem Jari Kurri

 

 

 

 

 

15.05.2022

 

Zdravím krosáky.

Včera se odjel třetí závod letošního seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu.  Navštívili jsme pro hodně jezdců novou trať a to v Bělé u Jevíčka.  Profil této trati je opravdu zajímavý, velké množství jezdců si závody pochvalovalo.

 

Velkým problémem byl stejně jako v předchozím závodě, prach. Při současném průběhu počasí to je to ale problém jakéhokoli venkovního sportu  pořádaného v tomto období. Ovlivnit počasí opravdu  není v našich silách. Nejdůležitější  je ovšem fakt, že zdravotníci neměli v průběhu celého dne žádnou vážnou práci a že jste závody dokončili.

 

 Opravdu velkou radost mám ale z obsazení dopoledních rozjížděk. Z takového  množství malých borců v kategoriích 50, 65 a 85 ccm, kteří zaplňují startovní rošt, mám velkou  radost. Opravdu si nepamatuju, kdy nebo zda-li vůbec, jsem přistoupil na rozdělení kvalifikačních jízd 50 a 65 ccm z důvodu velkého počtu přihlášených borců.

 

Tak doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i dál a znovu se sejdeme minimálně v takovém množství na dalších závodech a to 4. 6. 2022 v Trutnově. A to bude poslední závod před letní prázdninovou  pauzou.

 

S pozdravem Jari Kurri

12.05.2022

 

Zdravím krosáky.

Po čtrnácti dnech se opět přiblížil čas závodu. Tuto sobotu 14. 5. jedeme opět, pro někoho na nové trati a to v Bělé u Jevíčka.

 

Doufám, že nám počasí bude přát a mi opět odjedeme krásný závod. Proto Vás všechny zvu do Bělé, kde v sobotu v 6:30 hodin začíná přejímka dopoledních kubatur tj. 50, 65, 85 ccm a kategorie 13-20 let.

Borci do odpoledních rozjížděk se můžou registrovat v průběhu celého dopoledne, avšak max. do 11:00 hodin.

 

Pro ty, kteří přijedou už v pátek bude přejímka otevřena od 19:00 hodin do 21:00 hodin.

 

S pozdravem Jari Kurri

 

01.05.2022

 

Zdravím krosáky.

 

V sobotu 30.dubna  jsme odjeli v pořadí druhý závod seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu 2022 a to v Městečku Trnávka.

Pro většinu z nás to byla trať úplně nová. I tak se vás sjelo 154 závodníků. Během závodního dne jsem s několika z Vás mluvil a ptal se na pocity, jaké z této tratě máte. Šlo mi hlavně o Váš názor, až se bude sestavovat kalendář na příští rok. Pořadatelé si myslím udělali kus práce a trať připravili dobře.

 

Jako docela zásadní problém nám ale připravilo počasí. Dopolední  jízdy odjely ještě v poho, kdežto odpoledne už nastal problém. I přes polední kropení a ještě jedno mimořádné, se prášilo opravdu hodně. Jsem rád, že se celé závody obešly bez větších karambolů.

 

Teď už se těším a zároveň Vás zvu na závody, které pojedeme  14. května v Bělé u Jevíčka.

 

S pozdravem Jari Kurri

 

29.04.2022

V Trnávce finišují.

 

 

28.04.2022
 
Zdravím krosáky,
 

tak nám uplynulo 14 dní a přiblížila se opět sobota a to 30. dubna 2022. V tomto termínu odjedeme druhý závod seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu 2022 v Městečku Trnávka, kde se usilovně pracuje, aby trať byla TOP. Pro mě je to zcela nová trať a také věřím, že se Vám bude líbit. Někteří z Vás tam určitě už jeli, ale pro některé z Vás to bude premiéra jako pro mě. Pro nové, kteří se u mě v tomto seriálu budou chtít svést, jen připomínám, že sobotní tréninky dopoledních kategorií začínají v 7:30 hodin kategorií 13-20let. Pak následují kategorie 80, 65 a 50 ccm. Dvě nejmenší kategorie spolu odjedou kvalifikaci, ale ostré jízdy už jedou samostatně. Odpolední kategorie od 21 let až do 100 let začínají ve 12:30 hodin.

 

Registrace do závodu začíná v sobotu v 6:30 hodin a bude trvat do 11:00 hodin. Pro ty, kteří přijedou jako já už v pátek, bude otevřena registrace od 19:00 hodin do 21:00 hodin. Počasí má být přímo motokrosové a tak se těším, že vás dorazí velký počet. Hlavně zvu borce z okolí, aby si přijeli poměřit své síly s jezdci, kteří tento seriál jezdí už řadu let.

 

Jste všichni vítáni!

 

Jari a realizační tým