Aktuality

Archív novinek

01.03.2021

 

Zdravím krosáky.

 

Zanedlouho by měla začít nová sezóna motokrosových závodů a s tím spojený i nový ročník seriálu NOVA MOTOCROSS CUPU 2021. Při současném vývoji pandemické situace spojené s COVID-19 se stále častěji přesvědčujeme, že letošní začátek sezóny je v tuto chvíli v nedohlednu.

 

Pokud budeme alespoň trochu optimističtí, tak bychom mohli stihnout odjet pár závodů v druhé polovině roku. Tímto Vám chci oznámit, že na kalendáři závodů jsem sice začal pracovat, některá závodiště obvolal a s některými mám i domluvený termín, ale pro tuto chvíli jsem další jednání ukončil. Pokud to situace dovolí, není nic jednoduššího než jednání znovu obnovit.

 

O spolupráci v tuto chvíli nemají zájem ani samotná závodiště, protože není nikde záruka, že se závody odjedou. Ve vzduchu od vlády visí i možnost ukončení pořádání profesionálních sportů, natož hobby. Tak čekejte se mnou a doufejte, že se situace zlepší a vy znovu vyjedete na trať a já se s Vámi konečně po roce zase přivítám.

 

Pro další informace sledujte průběžně stránky NOVA cupu. S pozdravem Jari Kurri

28.12.2020

 

Zdravím krosáky,

Blíží se konec roku a tak připravuji sezonu 2021. Co vám budu povídat ta doba, která nastala, není vůbec jednoduchá. Snad se povede nějak poskládat kalendář a v příštím roce se uvidíme na tratích. Jako každý rok je připravena registrace čísel do seriálu a to od půlnoci 2021.

Všem vám chci poděkovat za sezonu 2020. Přeji všechno nejlepší a zdravíčko do další sezony.

S pozdravem Jari

 

17.12.2020

 

Vážení přátelé, milí krosáci,

dlouho jsem přemýšlel, zda a jak vás o této plánované „novince“ informovat. Po několika konzultacích jsem však dospěl k závěru, že vy závodníci jste základním kamenem veškerých závodů a vy byste měli znát připravované novinky mezi prvními.

Majitelé motokrosových tratí došli do fáze, kdy se začaly tvořit jakási pravidla pro financování tratí. Nájemce, tedy my organizátoři bychom platili nájem trati dle tabulek. A ten nárůst je opravdu veliký. Netýká se to pouze nás, pořadatelů hobby cupů, ale také pořadatelů krajských přeborů. Prozatím není známa pomoc s financováním, protože partneři bohužel ubývají nám všem a aktuální celosvětová situace nám moc nepomáhá.

Příkladem pronájmu může být: úroveň I. – Dalečín, úroveň II. – Čistá u Litomyšle, úroveň III. – Heřmanice. Pronájem těch nejlepších tratí by stál přes padesát tisíc, poté by to bylo odstupňováno na dvě nižší částky, což jsou pro mě za stávajícího startovného nemožné podmínky.

Výše uvedený příklad by znamenal nejen pro nás, ale i pro krajské přebory výrazné navýšení startovného, což není mojí prioritou! V této nelehké době bychom měli držet pospolu a vytvářet možnosti pro jezdce profesionální i hobby co nejpříznivější.

Hrozně nerad bych zvedal startovné vám jezdcům a raději bych se vydal cestou ne tak kvalitních tratí, ale za rozumnou cenu.

Pokud dojde k navýšení startovného kvůli nájmu tratí a omezování seriálů, jsem přesvědčen, že bohužel dojde k ilegálnímu ježdění na místech, kde je to zakázáno a to rozhodně není našim cílem!

Proto mě zajímá i Váš názor. Chtěli byste zachovat tradiční formát 9 závodů v seriálu Nova Motocross Cupu a vydat se cestou menších tratí nebo uspořádat třeba 5 závodů na větších tratích?

Pro případné vysvětlení jsem Vám k dispozici na telefonu 739312101

Děkuji Jari Kurri

03.10.2020

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross Cupu,

 

bohužel Vám musím oznámit, že další závody v Třemošnici a Opatově jsou bez náhrady zrušeny. Vládní opatření nám nedovolí uspořádat regulérní závod a omezení počtu lidí v jednom prostoru je nereálné pro celou organizaci závodního dne. Věřím, že nás v příští sezóně nepotká takové množství omezení a odjedeme celý seriál.

 

Vítěze seriálu v jednotlivých kategoriích tak už nyní najdete ve výsledcích. Aktuální výsledky jsou zároveň i finální pro letošní sezónu. O termínu slavnostního vyhlášení a způsobu letošního vyhlášení vás budeme informovat podle vládních opatření a současné epidemiologické situace.

 

Prozatím však nerušíme závod družstev, který je plánovaný na pozdní podzimní termín – 31. října 2020. Pokud to situace dovolí, odjedeme družstva v Klášterci nad Orlicí v řádném termínu.

 

Děkuji všem za pochopení

Jari a realizační tým

14.09.2020

 

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross CUPu,

 

v sobotu 12. září jsme odjeli v Klášterci nad Orlicí čtvrtý závod letošní zkrácené sezóny. Místní pořadatelé dali do přípravy trati maximum a i přes velké odpolední teploty byla trať plně sjízdná.

 

Na závody v Klášterci si našlo cestu i velké množství malých závodníků. Je radostí sledovat malé závodníky, kteří možná budou v budoucnu vířit vodu na závodech ve světě.

 

Další závod nás čeká 10. října v Třemošnici a finální závod odstartuje 17. října v Opatově u Svitav. Doufejme, že nás současná pandemická situace nestopne a dojedeme sezónu tak, jak je plánováno.

 

Těším se, až se znovu potkáme u trati

Jari Kurri a realizační tým

08.09.2020

 

Zdravím krosáky a příznivce Nova Motocross Cupu,

 

skoro měsíční pauza od závodění je za námi a v sobotu 12. září nás čeká další závod našeho seriálu. Čtvrtý závod letošní sezóny rozjedeme v Klášterci nad Orlicí. Pořadatelé už pracují na přípravách tak, abyste si závodění na klášterecké trati užili.

 

V některých kategoriích má první jezdec slibný náskok. Ovšem v těch dalších jsou body natěsno a hlavně každý jezdec může zamíchat celkovým pořadím.

 

Pojedeme dle platného časového harmonogramu tak, jak je již zvykem! Administrativní přejímku zahájíme už v patek navečer od 18 do 20 hodin. Přejímka bude pokračovat v sobotu v 6:30 ráno. Následně vyjedou na trať kategorie 13-20, 85 ccm, 65 ccm a 50 ccm. Zbylé kategorie mají naplánovaný program na odpolední část dne. Časový harmonogram a další informace o seriálu naleznete zde: www.novamotocross.com/propozice. Pro start v seriálu Nova Motocross Cup není třeba žádné licence!

 

Meteorologové předpovídají slunečné počasí, tak si přijeďte zazávodit a užít si krásný den do podhůří Orlických hor!

 

Těším se na vás

Jari Kurri

17.08.2020

 

Zdravím krosáky.

 

V sobotu 15. srpna jsme na perfektně připravené trati odjeli další letošní vydařený závod a to v Rudníku.

Počasí bylo zcela ideální, přesně takové, jaké má na motokros být. Po pátečním odpoledním přívalovém dešti, který v Rudníku „ spadl“, se do sobotního rána stala ideální trať. Je pravda, že dopolední tréninky nejslabších kubatur dali borcům dost zabrat, ale to se do kvalifikací změnilo a jejich hlavní závody již probíhaly tak, jak si všichni zúčastnění přáli. Ideální trať, ideální počasí, ideální počat startujících, ideálně bez větších úrazů, prostě ideální motokrosový prázdninový den.

 

A ten se jistě vydařil i divákům, kteří závody navštívili v hojném počtu. Ještě jednou díky za perfektně odvedenou práci rudnickým nadšencům, kteří vytvořili podmínky pro uspořádání luxusních závodů co se týče přípravy tratě a zázemí a díky i za absolutně bezkonkurenční občerstvovací stanoviště, které se hned tak někde nevidí. Je radost sem přijet, protože na každém kroku se setkáte s ochotou lidí všechno včas a rychle vyřešit. Ještě jednou díky.

 

A díky i jezdcům za hojnou účast a s Vámi se rád opět uvidím a to 12. 9. 2020 v Klášterci nad Orlicí. Tak přijeďte, my tam budem určitě.

 

Zdraví Jari Kurri

14.08.2020

 

Zdravím krosáky,

Nelekněte se příjezdu v Rudníku!!!

Došlo k frézování vozovky a je tam zákaz vjezdu. Ale s dodatkovou tabulkou pro vjezd na motokros.

S pozdravem Jari