Aktuality

Archív novinek

19.06.2020

 

Zdravím krosáky,

Oblíbený Opatov se ruší.

Silně nepříznivé podmínky, které zítra budou ještě horší mě donutily tento závod odvolat. Budeme jednat o náhradním termínu.

Omlouvám se s pozdravem Jari

18.06.2020

 

Zdravím krosáky,
 
jen týden po vydařeném závodě v Dalečíně na nás čeká v sobotu 20. června závod na mistrovské trati v Opatově.
 
Na velice oblíbené trati se opět můžeme těšit perfektnímu zázemí a perfektní přípravě tratě, tak jak je u opatovských zvykem.
 
V pátek večer už nebude fungovat registrace jako v předchozích  dvou závodech. Na přejímku se tak dostavět ráno před závody nebo během dopoledne, pokud jedete odpolední kategorie. 
 
Vše vypukne v sobotu v 7.30 hodin tréninkem kategorie 13 – 20 let. Cely časový plán závodu naleznete na www.novamotocross.com v sekci Propozice.
 
Těším se na vás Jari + realizační team

 

 

 

16.06.2020

Fotky od Pavla Horáka, děkujeme!

https://jackie007.rajce.idnes.cz/Nova_Motocross_CUP_-_13.6.2020_Dalecin/

 

Fotky z odpoledne od Míry Jirečka, děkujeme!

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2020/gal-nova-cup-dalecin-13-6-2020

 

Fotky od Richarda Sigmuna, děkujeme!

https://www.zonerama.com/ricci/Album/6303557

14.06.2020

 

Zdravím krosáky.

Včera 13. 6. jsme odjeli druhý závod letošního seriálu NOVA CUPu. Počasí bylo spíše jak v  „prádelně“,  takže jsme se všichni koupali „ ve vlastní šťávě“. A aby toho nebylo málo, odpolední jízda veteránů schytala pořádnou průtrž mračen.

 Ale i tak  jsme nakonec celý závod odjeli a myslím si, že jsme si to všichni užili. Díky těm, kteří se na rozblácenou trať postavili a nezalekli se ztížených podmínek. Paradoxně se zbývající jízdy stali jednoznačně nejzajímavějšími.

Další závod se koná příští sobotu a to 20.6. 2020 v Opatově u Svitav.  Těším se na Vás. Je to vlastně poslední závod před letošními prázdninami.

 Tak přijeďte. My tam určitě budeme. Jari Kurri a realizační tým

11.06.2020

 

Zdravím krosáky,

Dalečín je připravený na  jedničku. Vím, že tato trať budí respekt, ale obavy nejsou na místě. Po domluvě s Jakubem Kotoučkem, což je správce areálu a zároveň ladič tratě, jsme se domluvili, že trať nachystá pro hobby jezdce.  Žádné nabroušené hrany a podobně.

 

 V pátek večer uděláme jako v Trutnově přejímku cca od 19:30 do 20:30 hodin.

 

Takže, kdo přijede už v pátek, může se v klidu zaregistrovat.

 

Vše vypukne v sobotu v 7.30 hodin tréninkem kategorie 13 – 20 let.

 

Těším se na vás Jari + realizační team

07.06.2020

07.06.2020

 

Zdravím krosáky.

 

Uběhnul  týden a my se začínáme připravovat na další závod seriálu NOVA CUPu 2020. Tentokrát se přesuneme na Vysočinu a to konkrétně na trať do Dalečína.

 

Počasí nám zatím přeje, vody padá dost a dost, takže trať bude zcela jistě v ideální kondici na kvalitní přípravu. Víkend by se ale měl obejít beze srážek a tak by i tento závod  mohl dopadnout na výbornou tak, jako závod v Trutnově.

 

Jen pro připomenutí dodávám i pro ty, kteří by s námi chtěli jet úplně poprvé. Licence v tomto seriálu nemusíte mít, jezdci s národní  licencí ale mají svoji samostatnou kategorii, ve které můžou závodit, takže s hobíkama v kategorii nezávodí. Svojí účastí nás opět poctí i jeden z našich nejlepších motokrosařů a můj velký kamarád, Petr Bartoš. Dopolední m kategoriím  50, 65 a 85 ccm a kategorie 13 – 20 let začíná přejímka v 6:30 hodin ráno. Od 7:30 hodin začínají tréninky podle časového harmonogramu, který najdete na této stránce. Odpolední kategorie od 21 – až 100 let začínají ve 12:30 hodin tréninkama, ale zaregistrovat se do závodu se můžete během celého dopoledne. Doporučil bych Vám se registrovat ihned po příjezdu, pokud máte jasno, že pojedete, protože určitá hygienická opatření stále přetrvávají a my je samozřejmě  budeme dodržovat ( odstupy, roušky, dezinfekce ….).

 

Tak si zapište termín 13. 6. 2020 – motokrosová trať Dalečín.

 

Těším se na Vás   Jari Kurri a realizační tým

02.06.2020

 

Zdravím všechny aktéry sobotního závodu v Trutnově.

 

Start do nové sezóny byl sice opožděný, ale o to více se vydařil. Nejen co se počtu zúčastněných týká, ale i velice vydařeného počasí. Jelikož to byl možná vůbec první závod v širokém, dalekém okolí, měl jsem trocho obavy i z možnosti nějakých úrazů. Co si budeme nalhávat, mnozí z Vás toho mnoho natrénovaného určitě neměli. Jsem rád, že i po této stránce, až na malé výjimky, všechno dopadlo dobře. Děkuji všem za pochopení z důvodu zvýšených opatření kvůli COVID-19 a dodržování předepsaných rozestupů na přejímce. Možná se o něco málo protáhla, ale i to se určitě dalo vydržet. Tak ještě jednou díky. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál, ale možná i na příštím závodě v Dalečíně bude nutné toto opatření ještě stále dodržovat.

 

Takže ještě jednou díky za přízeň, kterou jste svou účastí podpořili tento seriál NOVA CUP 2020 a budu se na Vás těšit příští sobotu, tj. 13. 6. 2020 na trati v Dalečíně.

 

S pozdravem Jari Kurri a realizační tým

01.06.2020

Fotky z celého dne i vyhlášení od Pavla Horáka, děkujeme!

https://jackie007.rajce.idnes.cz/NOVA_Motocross_CUP_-_30.5.2020_Trutnov/

27.05.2020

 

Zdravím všechny krosáky.

 Na základě vašich telefonátů a dotazů ohledně sobotních závodů v Trutnově,  vám chci s předstihem  předložit jak bude závod probíhat

 

Maximální počet jezdců v jednotlivých kategoriích je 40 závodníků.

 

Pokud v kategorii dojde k většímu počtu přihlášených jezdců, jak 40 pojedou společný trénink a následně rozdělenou  kvalifikaci na dvě poloviny, kdy z každé postupuje prvních 20 jezdců do obou rozjížděk hlavního závodu. Jezdci, kteří nepostoupí, bohužel končí.

S pozdravem Jari