Aktuality

Archív novinek

14.07.2021

Zdravím krosáky,

 

kdo se chystá 18.7.2021 do Rudnické Rokle tak info k závodu najdete v odkazu níže.

 

S pozdravem Jari

 

 

http://www.rudnickarokle.cz/

05.07.2021

 

Zdravím krosáky.

 

Tak za sebou máme druhý závod letošního seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu 2021. Sjelo se Vás na motokrosovou trať do Klášterce nad Orlicí celkem 140.

 

Počasí nám přálo, žádný déšť nepřišel. Pouze dopolední jízdy měly těžké podmínky pro trénink a kvalifikaci. S přibývajícími hodinami, ale byla trať lepší a lepší a odpolední závody se odjely za zcela ideálních podmínek.  Jsem rád, že i přes prázdninový termín závodů se Vás sjelo takové množství.

 

Díky epidemiologickým podmínkám a zákazům konání venkovních sportovních akcí není snadné najít termín závodu, aniž by se nekryl s jiným.

 

Takže ještě jednou díky. Jakmile dojednám další termín a závodiště,napíšu zprávu na stránky novamotokrosu. Proto je průběžně sledujte.

 

Děkuji Jari Kurri

28.06.2021

 

Zdravím krosáky.

 

V sobotu 3. července se všichni sejdeme k druhému závodu letošního roku NOVA MOTOCROSS CUPu  a to na motokrosové trati v Klášterci nad Orlicí. Věřím, že i když tento závod už zasahuje do školních prázdnin, odjedeme plnohodnotný závod, a to co do počtu zúčastněných závodníků. Doufám, že se sejdeme alespoň v takovém počtu, jako jsme se sešli na závodě v Trutnově. Počasí je objednané, mělo by být úplně předpisové, přímo na závody.

 

Kluci z Klášterce stále trať vylepšují a zdokonalují, je tam několik nových nebo upravených skoků, které stávající trať opět posunují o něco víš na žebříčku atraktivity. No a takové nepsané díky mezi motokrosaři je, že se na závody sjede co nejvíce borců. Pojďme to udělat stejně a klášterákům takto poděkovat.

 

Epidemiologická situace se každý týden mění, počet účastníků na venkovních akcích už nás nijak netíží, ale za dodržování povinnosti mít negativní výsledek testu nebo potvrzení o očkování, pokud by se  dostavila kontrola z hygieny si nadále bude zodpovídat každý sám, na základě vyplněného čestné prohlášení, které budeme znovu vybírat na přejímce. Čestné prohlášení najdete pod článkem.

 

Tak se na vás těším už v pátek, občerstvení bude otevřeno- točit se bude Kozel 11°.

 

 S pozdravem Jari Kurri
 

STÁHNI, VYPLŇ A PŘIVEZ NA ZÁVODY:

 

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

 

 

 

13.06.2021

 

Zdravím krosáky.

V  sobotu 12. června jsme odjeli   první závod letošního seriálu NOVA MOTOCROSS CUPu. Jsem rád, že se Vás na startu sešlo skoro 190 jezdců.  Ani  zdravotní dozor neměl žádnou práci a to je pro pořadatele úplně to nejlepší, co na závodech může zažít. Žádný úraz a plný rošt závodníků, co víc si přát. Děkuji všem za dodržování veškerých vládních opatření, se kterými se nám povedl úspěšně odjet první závod. Myslím si, že i přes hrátky počasí, které jsme zažili, jste se nezalekli, a závody si se vším všudy užili.

 

Na příští závod jsem se  domluvil s klukama z Klášterce nad Orlicí a to na 3. července.  Moc termínů, které se dají využít k pořádání závodů díky COVID-19 není a tak budeme rádi za každý volný termín, který se nebude krýt s jinými závody.

 

Tak doufám, že se tam spolu uvidíme. S pozdravem Jari Kurri

10.06.2021

 

Ještě poslední informace k závodu v Trutnově!!!!!

 

Sobotní přejímky budou ukončeny nejpozději v 10.30 hodin

 

Děkuji za pochopení. Těším se Jari

 

09.06.2021

 

  Zdravím krosáky.

 

Díky enormnímu zájmu závodníků, kteří mi volají ohledně závodů v Trutnově jsem nucen přistoupit k níže uvedeným opatřením:

 

  • ­z důvodu propustnosti tratě, bezpečnostního rizika a možnostem  časomíry jsem nucen všechny kategorie omezit na maximální počet 40 závodníků. Kvalifikace a rozdělení, kdy by postupovalo 20 a 20 jezdců není možné, kvůli už tak nabytému harmonogramu. Při naplnění počtu 40 závodníků, se uzavře přejímka pro tu konkrétní kategorii a další zájemci odjíždějí domů.

 

  • všichni staronoví závodníci přijedou s čipy, které jim zůstaly z loňské sezóny a které použijeme k nové registraci.

 

  • všichni budou mít v ruce připravené vyplněné a podepsané čestné prohlášení, kterým přebírají za sebe a svůj doprovod  plnou zodpovědnost vůči  případné kontrole hygieny  nebo  Policie k dodržování vládních opatření.

 

Podle posledních informací a mojí domluvě se na závodech objeví i naše motokrosová stálice a to Petr Bartoš. S ním přijede  i jeho týmový kolega Aleš Suchánek, oba startující v barvách Orion racing teamu.

 

Takže je určitě na co se těšit. Tak se uvidíme dne 12. 6. 2021 na závodech v Trutnově.

 

Čestné prohlášení k vytisknutí najdete v předchozím článku.

 

S pozdravem Jari Kurri

01.06.2021

 

 

Zdravím krosáky.

 

TAK ZAČÍNÁME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 V sobotu 12. června, samozřejmě za přísných hygienických podmínek, odjedeme první závod letošního roku a to na závodišti v Trutnově. Určitě jste všichni natěšeni jako já. Jaká je kolem nás situace, nemusím nikomu vysvětlovat, a tak i na tomto závodě budeme striktně dodržovat vládní nařízení, aby to nebyl na dlouhou dobu taky závod poslední. Jako další část této zprávy přikládám formulář čestného prohlášení k doplnění a vytištění. Na přejímku s vyplněným čestným prohlášením - formulářem o bezinfekčnosti, který jezdec vyplní nejen za sebe, ale i za s ním dorazivší doprovod, přijde v průběhu celého dopoledne. Tímto prohlášením jezdec za sebe a svůj doprovod přepírá veškerou zodpovědnost v případě návštěvy kontroly z hygieny nebo případně Policie.  Průběžnou registrací se vyvarujeme tvoření zbytečných front před přejímkou. Dezinfekční přípravky budou v areálu k dispozici. Tento závod se pojede s vyloučením veřejnosti, bez diváků.  To je asi tak všechno k bezpečnostním opatřením a teď malá rekapitulace.

 

Registrace nejmladších kategorií 50, 65 a 85 ccm+ 13- 20 let začíná v sobotu v 6:30 hodin ráno. Kdo na závodiště dorazí už v pátek, může přijít na přejímku ještě týž den do 21.00 hodin. Vezměte si s sebou kromě vyplněného čestného prohlášení i čipy, které Vám zbyly z loňského roku. Díky loňské situaci mi jich mnoho nezbylo, protože se nekonal poslední závod, ve kterém se čipy vybírají. Tréninky dopoledních kategorií začínají v 7:30 hodin a od 8:15 hodin začínají kvalifikace a následně ostré jízdy ( dle harmonogramu ).Odpolední tréninky začínají ve 12:30 hodin. Myslím si, že na začátek by těch informací bylo tak akorád. 

 

Teď už mi zbývá jen nám všem popřát krásné počasí na závod a hlavně zdraví, abychom si ten náš milovaný sport ještě párkrát letos zopakovali. Jsme přeci inteligentní lidi, kteří vědí co dělat a nedělat. Těším se na Vás.

 

 Jari Kurri

 

 

 

Klikni, vytiskni, vyplň a přivez na závody 

 

Prohlášení Covid-19

 

 

 

 

16.05.2021

 

Zdravím krosáky.

 

V předchozích letech jsme v tomto období měli odjeté už minimálně dva závody. Jak ale všichni vidíme a slyšíme ve všudypřítomných médií,  tato doba hromadným sportovním aktivitám pořád nepřeje. A motokros, ve kterém se nejezdí ani závody na úrovni republiky, natož hobby, patří samozřejmě mezi ně. Začínají různé vlny rozvolňování, do kterých už začínají spadat i sportovní aktivity, ale zatím pouze dětí do 18-ti let a ve skupinách po 30-ti  lidech.

 

Na konci května se měl odjet první závod z letošního seriálu, ale díky trvajícím zákazům jsme po dohodě s Opatovem, závody zrušili. Náhradní termín budeme samozřejmě hledat, ale to se všechno bude odvíjet od aktuální situace, která u nás bude panovat a od vládních, která buďto budou příznivá nebo niko-li.

 

 Je zcela jasné, že odvětví hobby motokrosu je sportem, ve kterém si neumím představit, jak by probíhalo zjišťování, zda-li jsou všichni aktéři závodů a jejich doprovod COVID – 19 negativní s potvrzujícím dokladem ne starším 72 hodin. A další věcí je, že na závodištích není možné zajistit opatření, která jsou státem vyhlášena tj. rozestupy, závody bez diváků atd. Toto si na triko nikdo z nás nevezme. Až bude  jasné, že za nedodržování  striktních zákazů si bude zodpovídat každý sám za sebe, tak možná.

 

Až se situace začne dostávat do normálu, tak se nebojte, že bych to nevěděl. Nejsem jediný, který rozvolňování sleduje a určitě bych okamžitě reagoval nějakým nejbližším domluveným závodem. Vždyť i já jsem neuvěřitelně „nadrženej“ na první závod.

 

S pozdravem Jari Kurri

01.03.2021

 

Zdravím krosáky.

 

Zanedlouho by měla začít nová sezóna motokrosových závodů a s tím spojený i nový ročník seriálu NOVA MOTOCROSS CUPU 2021. Při současném vývoji pandemické situace spojené s COVID-19 se stále častěji přesvědčujeme, že letošní začátek sezóny je v tuto chvíli v nedohlednu.

 

Pokud budeme alespoň trochu optimističtí, tak bychom mohli stihnout odjet pár závodů v druhé polovině roku. Tímto Vám chci oznámit, že na kalendáři závodů jsem sice začal pracovat, některá závodiště obvolal a s některými mám i domluvený termín, ale pro tuto chvíli jsem další jednání ukončil. Pokud to situace dovolí, není nic jednoduššího než jednání znovu obnovit.

 

O spolupráci v tuto chvíli nemají zájem ani samotná závodiště, protože není nikde záruka, že se závody odjedou. Ve vzduchu od vlády visí i možnost ukončení pořádání profesionálních sportů, natož hobby. Tak čekejte se mnou a doufejte, že se situace zlepší a vy znovu vyjedete na trať a já se s Vámi konečně po roce zase přivítám.

 

Pro další informace sledujte průběžně stránky NOVA cupu. S pozdravem Jari Kurri

28.12.2020

 

Zdravím krosáky,

Blíží se konec roku a tak připravuji sezonu 2021. Co vám budu povídat ta doba, která nastala, není vůbec jednoduchá. Snad se povede nějak poskládat kalendář a v příštím roce se uvidíme na tratích. Jako každý rok je připravena registrace čísel do seriálu a to od půlnoci 2021.

Všem vám chci poděkovat za sezonu 2020. Přeji všechno nejlepší a zdravíčko do další sezony.

S pozdravem Jari